statystyki

Samorządy zrezygnują z obligacji? Zmiany budzą strach włodarzy

autor: Tomasz Żółciak30.05.2019, 07:33; Aktualizacja: 30.05.2019, 07:43
Samorządowcy zwracają uwagę na dwa akty prawne. Pierwszy to ustawa z 9 listopada 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem nadzoru nad rynkiem finansowym.

Samorządowcy zwracają uwagę na dwa akty prawne. Pierwszy to ustawa z 9 listopada 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem nadzoru nad rynkiem finansowym.źródło: ShutterStock

Zdaniem samorządów emisja długu będzie dużo mniej atrakcyjna. To oznacza rezygnację z części inwestycji.

Samorządowcy zwracają uwagę na dwa akty prawne. Pierwszy to ustawa z 9 listopada 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem nadzoru nad rynkiem finansowym. Wprowadza ona obowiązek rejestracji obligacji wyemitowanych po 1 lipca 2019 r. w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych (KDPW) i zawarcia umowy z agentem emisji.

Będzie on pośredniczył w rejestracji obligacji w KDPW i odpowiadał za zgodność z prawem działań emitenta. Drugi dokument to projekt nowelizacji ustawy o ofercie publicznej. W skrócie zakłada on, że każda oferta sprzedaży papierów wartościowych jest ofertą publiczną.


Pozostało jeszcze 78% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane