Rafał Trzaskowski w Warszawie, Hanna Zdanowska w Łodzi, Jacek Jaśkowiak w Poznaniu, Marcin Krupa w Katowicach, Krzysztof Żuk w Lublinie, Tadeusz Truskolaski w Białymstoku i Jacek Sutryk we Wrocławiu zwyciężyli w pierwszej turze niedzielnych wyborów prezydenta miasta - wynika z sondażu IPSOS dla TVP, TVN i Polsatu.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski w niedzielnym głosowaniu uzyskał w 54,1 proc. poparcia warszawiaków - wynika z sondażu.

W Łodzi ubiegająca się o reelekcje Hanna Zdanowska, popierana przez Koalicję Obywatelską oraz m.in. lokalne struktury SLD, PSL i KOD uzyskała 70,1 proc. - podał IPSOS.

Reklama

Również w Poznaniu dotychczasowy prezydent Jacek Jaśkowiak popierany przez Koalicję Obywatelską wygrał w pierwszej turze, uzyskując 56,6 proc. głosów.

Powtórnego głosowania nie będzie też - według sondażu Ipsos - w Katowicach; urzędujący od 2014 r. prezydent Marcin Krupa popierany m.in. przez PiS i SLD uzyskał 51,1 proc. głosów.

Według sondażu IPSOS urzędujący prezydent Lublina Krzysztof Żuk popierany m.in. przez Koalicję Obywatelską uzyskał reelekcję już w pierwszej turze; poparło go 59,7 proc. wyborców. W pierwszej turze wybory rozstrzygnięte zostały - wskazuje sondaż - także we Wrocławiu, gdzie kandydat Koalicji Obywatelskiej Jacek Sutryk uzyskał poparcie 50,1 proc. badanych.

Jak wynika z sondażu, także w Białymstoku Tadeusz Truskolaski (Koalicja Obywatelska) z wynikiem 51,6 proc. wygrał w pierwszej turze wybory na prezydenta miasta.