PKW podało wyniki głosowania w Zielonej Górze. Janusz Krzysztof Kubicki cieszył się poparciem 58,2 proc. wyborców.

W poniedziałek ok. godz. 8 w pierwszym z tych miast zweryfikowano ok. 1/3 protokołów z komisji obwodowych, w drugim 40 z 68. Obie komisje nie podają cząstkowych wyników wyborów.

Informacje o pracach komisji przekazali rano PAP ich przewodniczący. Z kolei jak przekazano w Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Zielonej Górze, do Wojewódzkiej Komisji Wyborczej dowieziono protokoły z zaledwie dwóch gmin (stan na godz. 8).

Polskie Radio Zachód poinformowało, że w Zielonej Górze zgodnie z cząstkowymi danymi z ponad 50 komisji obecny prezydent miasta Janusz Kubicki zdobył blisko 60 proc. głosów. Na Piotra Barczaka z PiS głosowało 18 proc. zielonogórzan. Na kolejnych miejscach: Anita Kucharska-Dziedzic (Ruch Miejski) – 9,5 proc., Tomasz Nesterowicz (SLD) – 7 proc. i Sławomir Kotylak (PO) – 5 proc. głosów.

Wybory samorządowe 2018: Kandydaci na prezydenta Zielonej Góry

Z przedwyborczych sondaży wynikało, że największe szanse na objęcie fotela prezydenta Zielonej Góry mają: właśnie Janusz Kubicki z Komitetu Wyborczego Wyborców Janusz Kubicki - Bezpartyjni, Anita Kucharska-Dziedzic, kandydatka Ruchu Miejskiego, oraz Tomasz Nesterowicz, kandydat SLD Lewicy Razem.

Poniżej lista kandydatów na urząd prezydenta Zielonej Góry:

1. BARCZAK Piotr 45 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
2. KOTYLAK Sławomir Rafał 42 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
3. KUBICKI Janusz Krzysztof 48 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANUSZ KUBICKI-BEZPARTYJNI
4. KUCHARSKA-DZIEDZIC Anita Agnieszka 46 KOMITET WYBORCZY RUCH MIEJSKI ZIELONA GÓRA
5. NESTEROWICZ Tomasz Krzysztof 45 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM