statystyki

Ostrołęka: Najdroższa kampania samorządowa

autor: Karolina Baca-Pogorzelska06.09.2018, 08:18; Aktualizacja: 06.09.2018, 08:22
Elektrownia Ostrołęka

Elektrownia Ostrołękaźródło: Materiały Prasowe

Mimo układu Energi i Enei warta 6 mld zł inwestycja w budowę ostatniego bloku węglowego w Polsce stoi pod znakiem zapytania.

Podczas forum ekonomicznego w Krynicy koncerny z Gdańska i Poznania poinformowały, że każdy z nich wyłoży po 1 mld zł na inwestycję w blok 1000 MW w elektrowni Ostrołęka należącej do Energi. Zgodnie z zapowiedzią ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego sprzed roku, ma to być ostatni blok węglowy w Polsce. Spółki poinformowały też o podpisaniu umowy z Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym Aktywów Niepublicznych (FIZAN) Energia – zarządzanym przez TFI Energia należące do PGE, który może włożyć w Ostrołękę C do 1 mld zł. – To nie będą nasze środki – mówi Maciej Szczepaniuk, rzecznik PGE. Porozumienie z FIZAN nie jest gwarancją zainwestowania przez niego środków. Skąd wziąć kolejne przynajmniej 3 mld zł, zakładając, że FIZAN jednak włoży 1 mld zł? Nie wiadomo, ale spółki uspokajają, że powinny to wiedzieć w tym roku. Resort energii na nasze pytania w sprawie Ostrołęki nie odpowiedział od 20 sierpnia.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Seba(2018-09-06 20:56) Zgłoś naruszenie 11

    po 3 kadencjach apetyt Prezydenta i jego dworu coraz większy. Przecież nie wróci do pracy katechety po tylu latach w luksusie! Jak widać ma szereg pomysłów na miasto, takich świeżył, że aż przedziwnych.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane