statystyki

Samorządy też zajrzą do Bazy Danych o Odpadach

autor: Jakub Pawłowski19.07.2018, 07:11; Aktualizacja: 19.07.2018, 08:38
Cały system ma być funkcjonalny od 2020 r. Wtedy też miałoby wejść w życie projektowane rozporządzenie.

Cały system ma być funkcjonalny od 2020 r. Wtedy też miałoby wejść w życie projektowane rozporządzenie.źródło: ShutterStock

 Tylko minister środowiska będzie miał pełny i stały dostęp do wszystkich informacji składanych przez przedsiębiorców do Bazy Danych o Odpadach. Będzie mógł je też edytować, jako odpowiedzialny za administrowanie nimi. Chyba, że wskaże do wykonania tego zadania inny podmiot.

To najnowsze propozycje przedstawione w projekcie nowelizacji rozporządzenia w sprawie funkcjonowania bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami. Jest on w trakcie konsultacji publicznych.

Mowa o centralnym internetowym systemie, w którym ma się znaleźć pakiet informacji o polskiej gospodarce odpadami, m.in. o wprowadzanych do obiegu produktach w opakowaniach, oponach, zużytym sprzęcie elektronicznym. W BDO będą też gromadzone dane na temat osiąganych poziomów zbierania, odzysku i recyklingu oraz informacje o prowadzących taką działalność firmach.


Pozostało jeszcze 61% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane