statystyki

Samorząd nie gorszy niż rząd. Tak lokalne władze pomagają uczniom

autor: Anna Wittenberg07.06.2018, 07:32; Aktualizacja: 07.06.2018, 08:45
Dziecko, szkoła, uczeń

Nie podlega egzekucji ani wliczeniu do dochodu przy ustalaniu prawa do świadczeń z innych systemów wsparcia.źródło: ShutterStock

Darmowe obiady i przejazdy komunikacją miejską, dopłaty do kolonii, stypendia dla zdolnych – tak lokalne władze pomagają uczniom. W każdej gminie rodzice mogą liczyć na dodatkową pomoc.

Już we wrześniu rodzice otrzymają wypłatę świadczenia „dobry start”. To pomysł rządu na poprawę bytu polskich rodzin. Uczniom należeć się będzie co roku 300 zł na kupno wyprawki szkolnej. Pieniądze trafią do 4,6 mln dzieci, wychowujących się w ok. 3,4 mln rodzin. Koszt realizacji świadczenia szacuje się na ok. 1,4 mld zł rocznie. To jednak nie koniec wsparcia, na jakie w nowym roku szkolnym mogą liczyć rodzice. Pomoc, którą dostaną, zależy w dużej mierze od samorządu, na terenie którego mieszkają.

Programu podobnego do „dobrego startu” nie prowadzi żadna z gmin, które zapytaliśmy o formy pomocy dla dzieci i rodzin. Jeśli samorząd wypłaca pieniądze, zawsze ustala dodatkowe kryteria. Na przykład – wyniki w nauce. Stypendia dla najlepszych finansuje ze swoich środków między innymi Wrocław.


Pozostało jeszcze 89% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Djdj(2018-06-07 22:57) Zgłoś naruszenie 20

    Rzeczywistość mojej gminy, priorytety to doniczki na przystankch. Mamy kilka razy więcej roboty papierkowej, ktorą rozliczają znudzone pańcie z kuratorium, lwia godzin dodatkowych to czas wolny nauczycieli, bo gminę nie stać, ale ma stać ludzi 2500 na rękę po kilkunastu latach studiów/ szkoleń. Niedługo nikogo po maturze nie będzie interesować ten zawód. Powołanie? W jakim sklepie nim zapłacę????

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane