statystyki

Żeglugę śródlądową czeka reorganizacja

autor: Jakub Pawłowski06.06.2018, 07:34; Aktualizacja: 06.06.2018, 08:33
Wisła. fot. Aleksander Prugar

Wisła. fot. Aleksander Prugarźródło: Materiały Prasowe

Rada Ministrów przyjęła wczoraj projekt nowelizacji ustawy o żegludze śródlądowej, która przemeblowuje urzędy odpowiedzialne za zarządzanie drogami wodnymi.

Zmiany są konieczne ze względu na planowany intensywny rozwój żeglugi śródlądowej w Polsce, zwłaszcza na Wiśle i Odrze – przekonują rządzący. I proponują reorganizację w administracji.

W Polsce działa obecnie osiem urzędów żeglugi śródlądowej. Po zmianach pozostaną te w Bydgoszczy, Wrocławiu i Szczecinie, a pięć pozostałych ma zostać przekształconych w delegatury (oddziały terenowe). Ten pierwszy miałby pod sobą Gdańsk, Giżycko i Warszawę. Do urzędu we Wrocławiu przypisane byłyby delegatury w Kędzierzynie-Koźlu i Krakowie. Taka administracyjna roszada miałaby uwzględniać podział Polski na dorzecza dwóch najważniejszych dla żeglugi śródlądowej rzek, czyli Wisły i Odry. Przydzielenie delegatury w Krakowie do urzędu wrocławskiego ma na celu bardziej równomierne obciążenie liczbą spraw administracyjnych placówek w Bydgoszczy i Wrocławiu oraz uwzględnia planowane inwestycje na śródlądowych drogach wodnych, w tym połączenie Odry i Wisły.

Rządzący liczą też na oszczędności. Planują bowiem przenieść obowiązki księgowo-finansowe z jednostek terenowych do trzech głównych urzędów.


Pozostało jeszcze 52% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane