statystyki

Perły Samorządu 2018: Oto najlepsze strony internetowe w gminach wiejskich

autor: Bożena Ławnicka23.05.2018, 09:34; Aktualizacja: 22.05.2019, 14:11
domena, internet

Gmina promuje tereny inwestycyjne – zarówno własne, jak i należące do innych podmiotów.źródło: ShutterStock

Gmina Iława od wielu lat buduje nie tylko wizerunek miejscowości przyjaznej turystom, ale robi też wiele, by jej klimat służył również inwestorom. Stawia na szybkość podejmowania decyzji w urzędzie gminy. Dlatego każdy przedsiębiorca – czy to mały, czy to duży – ma swojego opiekuna, który prowadzi go od początku do końca danej procedury, przyspieszając tym samym wydawanie np. decyzji środowiskowej czy pozwolenia na budowę w Starostwie Powiatowym w Iławie.

Kraina z dobrym klimatem dla inwestorów

Gmina promuje tereny inwestycyjne – zarówno własne, jak i należące do innych podmiotów. Do wielu można dojechać nowymi drogami, są też skanalizowane i zgazyfikowane. Mają też dostęp do szerokopasmowego internetu.

Iława to także raj dla żeglarzy, których przyciąga sieć marin wokół najdłuższego w Polsce jeziora – Jezioraka, a także ekologiczną przystań w Siemianach. Po wodzie pływa też statek-śmieciarka, który odbiera odpady z wysp i brzegów jeziora. Gmina dba jednak przede wszystkim nie tylko o mieszkańców. W 2017 r. przeprowadziła wiele badań, które miały poznać ich oczekiwania oraz stan zdrowia. Wykonana diagnoza od razu została wdrożona w ramach polityki prozdrowotnej w szkołach. W placówkach oświatowych łatwiejszy stał się także dostęp do pielęgniarki, dentysty, psychologa (w szkołach prowadzono też program zdrowia psychicznego „Przyjaciele Zippiego”). Za alternatywę dla złych nawyków (internet, napoje energetyczne, dopalacze i inne używki) gmina uznała sport, stąd wiele działań w tym kierunku. Zaostrzono również kontrolę sprzedaży alkoholu. W ubiegłym roku zaczął też funkcjonować Iławski Klub Seniora, który organizuje wiele zajęć integracyjnych, kulturalnych, ruchowych, manualnych, promujących zdrowy i aktywny tryb życia. Spotkania cieszyły się taką popularnością, że już powstają kolejne podobne kluby – w Lasecznie i Nowej Wsi.


Pozostało jeszcze 62% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane