statystyki

Perły Samorządu 2018: Oto najlepsze strony internetowe w gminach wiejskich

autor: Bożena Ławnicka23.05.2018, 09:34; Aktualizacja: 22.05.2019, 14:11
domena, internet

Gmina promuje tereny inwestycyjne – zarówno własne, jak i należące do innych podmiotów.źródło: ShutterStock

Gmina Iława od wielu lat buduje nie tylko wizerunek miejscowości przyjaznej turystom, ale robi też wiele, by jej klimat służył również inwestorom. Stawia na szybkość podejmowania decyzji w urzędzie gminy. Dlatego każdy przedsiębiorca – czy to mały, czy to duży – ma swojego opiekuna, który prowadzi go od początku do końca danej procedury, przyspieszając tym samym wydawanie np. decyzji środowiskowej czy pozwolenia na budowę w Starostwie Powiatowym w Iławie.

Kraina z dobrym klimatem dla inwestorów

Gmina promuje tereny inwestycyjne – zarówno własne, jak i należące do innych podmiotów. Do wielu można dojechać nowymi drogami, są też skanalizowane i zgazyfikowane. Mają też dostęp do szerokopasmowego internetu.

Iława to także raj dla żeglarzy, których przyciąga sieć marin wokół najdłuższego w Polsce jeziora – Jezioraka, a także ekologiczną przystań w Siemianach. Po wodzie pływa też statek-śmieciarka, który odbiera odpady z wysp i brzegów jeziora. Gmina dba jednak przede wszystkim nie tylko o mieszkańców. W 2017 r. przeprowadziła wiele badań, które miały poznać ich oczekiwania oraz stan zdrowia. Wykonana diagnoza od razu została wdrożona w ramach polityki prozdrowotnej w szkołach. W placówkach oświatowych łatwiejszy stał się także dostęp do pielęgniarki, dentysty, psychologa (w szkołach prowadzono też program zdrowia psychicznego „Przyjaciele Zippiego”). Za alternatywę dla złych nawyków (internet, napoje energetyczne, dopalacze i inne używki) gmina uznała sport, stąd wiele działań w tym kierunku. Zaostrzono również kontrolę sprzedaży alkoholu. W ubiegłym roku zaczął też funkcjonować Iławski Klub Seniora, który organizuje wiele zajęć integracyjnych, kulturalnych, ruchowych, manualnych, promujących zdrowy i aktywny tryb życia. Spotkania cieszyły się taką popularnością, że już powstają kolejne podobne kluby – w Lasecznie i Nowej Wsi.


Pozostało 62% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane