statystyki

Wójt może współpracować ze starostą, ale w ograniczonym zakresie

autor: AR18.10.2017, 16:00
Gmina może w celu racjonalizowania i cięcia kosztów wprowadzać centra usług wspólnych, lecz dla obsługi swoich jednostek i komórek

Gmina może w celu racjonalizowania i cięcia kosztów wprowadzać centra usług wspólnych, lecz dla obsługi swoich jednostek i komórekźródło: ShutterStock

Starosta zastanawia się, czy nie utworzyć z sąsiadującymi gminami tzw. centrum usług wspólnych. Czy tego typu jednostki mogą powstać w różnych typach samorządów?

Bartosz Bator adwokat z kancelarii adwokackiej BBP

Bartosz Bator adwokat z kancelarii adwokackiej BBP

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Stosownie do art. 10a ustawy o samorządzie gminnym (t.j. Dz.U. poz. 1875), jednostka terytorialna może zapewnić wspólną obsługę, w szczególności administracyjną, finansową i organizacyjną. Pytanie jednak komu. Otóż ustawa dość precyzyjnie wskazuje, że jednostkom organizacyjnym gminy zaliczanym do sektora finansów publicznych, gminnym instytucjom kultury i innym zaliczanym do sektora finansów publicznych podmiotom, w celu wykonywania zadań publicznych.


Pozostało 59% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane