statystyki

Każda gmina będzie wymagać od taksówkarzy zdania egzaminu z topografii miasta

autor: Urszula Mirowska-Łoskot26.07.2017, 07:30; Aktualizacja: 26.07.2017, 10:03
TAXI, taksówka

Projekt zakłada zatem, że gminy mogłyby wymagać zdania przez taksówkarzy jedynie egzaminu, za to każda miałaby prawo ustanowić taki obowiązek, a nie tylko te większeźródło: ShutterStock

 Każda gmina będzie mogła wymagać od taksówkarzy zdania egzaminu z topografii miasta oraz znajomości przepisów prawa miejscowego. Tak wynika z projektu nowelizacji ustawy o transporcie drogowym, nad którym pracuje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

Obecnie tylko gminy liczące powyżej 100 tys. mieszkańców mają możliwość wprowadzenia obowiązku ukończenia szkolenia zakończonego egzaminem potwierdzającym znajomość topografii miejscowości oraz przepisów prawa miejscowego przez kierowcę, który zajmuje się przewozem osób na terenie miasta. Resort infrastruktury chce znieść ten limit. Ponadto planuje zlikwidować obowiązek uczestnictwa w szkoleniach. Już teraz niektóre gminy chciały, aby część kierowców nie musiała uczestniczyć w kursach, np. ci, którzy od lat pracują w zawodzie, otrzymaliby licencje bez obowiązku odbycia szkolenia. Proponowały, aby np. wymagany był jedynie egzamin. Ale takie uchwały radnych podważał wojewoda, wskazując, że takiej możliwości nie daje ustawa o transporcie drogowym.

Projekt zakłada zatem, że gminy mogłyby wymagać zdania przez taksówkarzy jedynie egzaminu, za to każda miałaby prawo ustanowić taki obowiązek, a nie tylko te większe.


Pozostało jeszcze 44% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane