statystyki

Opiekunka potrzebna od zaraz? Miasto dopłaci 1500 zł

autor: Jakub Pawłowski20.07.2017, 07:25; Aktualizacja: 20.07.2017, 09:00
dzieci

By rodzice mogli skorzystać ze wsparcia, niania musi zostać zatrudniona na umowę uaktywniającą, a zatrudnienie musi zostać zgłoszone do ZUS i urzędu skarbowegoźródło: ShutterStock

 W Sosnowcu ruszył wczoraj program wsparcia dla wychowujących dzieci do 3 lat, którzy chcieliby zatrudnić opiekunkę dla swojej pociechy. Miasto im do tego dopłaci. Mogą liczyć na refundacje kosztów wynagrodzenia niani w wysokości do 1500 zł i to przez 12 miesięcy.

Tak szczodre dofinansowanie będzie wypłacane w ramach programu „Mogę wszystko – projekt godzenia ról społecznych z zawodowymi”, który jest finansowany ze środków unijnych.

Jak zapewnia Anna Jedynak, zastępca prezydenta miasta, urzędnicy nie zamierzają ingerować i narzucać rodzicom wyboru osoby, której powierzona zostanie piecza nad dzieckiem pod ich nieobecność.

– To sami rodzice będą odpowiedzialni za znalezienie opiekuna, który będzie spełniał ich oczekiwania i otoczy ich dzieci należytą troską – mówi Jedynak.


Pozostało jeszcze 70% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane