statystyki

Spółdzielnie mieszkaniowe: Drużyny prezesa do rozwiązania. Po naszym tekście

autor: Patryk Słowik19.07.2017, 08:01; Aktualizacja: 19.07.2017, 09:06
blok, mieszkanie, nieruchomość

11 lipca odbyło się spotkanie senackiej komisji infrastruktury. Rozpatrywała ona projekt nowelizacji ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, który ma na celu wykonanie trzech wyroków Trybunału Konstytucyjnegoźródło: ShutterStock

Miesiące ignorowania głosu spółdzielców. A potem błyskawiczna wolta. Senacka komisja, wbrew swemu wcześniejszemu stanowisku, uznała, że najwyższy czas skończyć z tzw. członkami oczekującymi.

11 lipca odbyło się spotkanie senackiej komisji infrastruktury. Rozpatrywała ona projekt nowelizacji ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, który ma na celu wykonanie trzech wyroków Trybunału Konstytucyjnego. Rzecz w tym, że zdaniem organizacji spółdzielców oraz senator Lidii Staroń, która tworzyła wnioski do trybunału i następnie reprezentowała przed nim wnioskodawców, było wprost przeciwnie. Projekt przygotowany w resorcie infrastruktury i budownictwa prowadził do zabetonowania prezesów w spółdzielczych molochach.

„Nowelizacja nie spełnia pokładanych nadziei, ponieważ nie usuwa kategorycznie istniejących wad, a w niektórych wypadkach wręcz je pogłębia. Przede wszystkim nie podnosi standardu ochrony prawnej członków spółdzielni, członek spółdzielni pozostaje nadal przedmiotem, jak to było przez wiele, wiele lat” – stwierdziło w swej opinii Mazowieckie Stowarzyszenie Obrony Praw Lokatorów i Spółdzielców „Nasz Dom”.

Stowarzyszenie „Niezależni na Skarpie” w Toruniu z kolei przekonywało, że fragmenty projektu prowadzą do utrwalenia i pogłębienia istniejących w spółdzielczości mieszkaniowej patologii.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • gilotyna(2017-07-19 12:17) Zgłoś naruszenie 101

  minister Smoliński to mafia prezesów spółdzielni mieszkaniowych

  Odpowiedz
 • Franek(2017-07-19 11:58) Zgłoś naruszenie 50

  Kiedy ludzie którzy wykupili miezkania przed wprowadzeniem bonifikat w końcu dostaną jakąś godziwą rekompensatę finansową? Mija 10 lat od wyroku TK a dalej nie ma odpowiednich przepisów. Gdzie jest senator Staroń? Gdzie wasza sprawiedliwość panie Kaczyński.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • as(2017-07-20 05:57) Zgłoś naruszenie 41

  spóldzielnie PIS powinien rozwiazac lub sprowadzic do dna to mafia w kazdym miescie ktora dobrze zyje za kwote wyzsza jak prezes sadu na prowincji oszukuja lokatorow mysle ze czas przyszedl zeby cos w tym temacie zrobic i rozliczyc

  Odpowiedz
 • irek(2017-09-06 18:50) Zgłoś naruszenie 11

  Zlikwidować wszystkie spółdzielnie mieszkaniowe w Płocu

  Odpowiedz
 • polak(2017-12-12 11:19) Zgłoś naruszenie 10

  MOJA MAŁA SPÓŁDZIELNIA nie ma nic wspólnego z tym o czym piszecie i to co dzieje się w molochach bo tam chyba najbardziej występuje problem niegospodarności. Moja Spółdzielnia się rozwija, zdobywa środki unijne na osiedlu jest pięknie i bezpiecznie, klatki schodowe pięknie pomalowane czysto i pachnąco, a Prezes ma dochodu rocznie w granicach 70 tys zł. Rada Nadzorcza na bieżąco sprawuje nadzór i nigdy nie utworzymy wspólnoty gdzie zarządca pojawia się raz do roku na zebraniu a cały rok robi co chce.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane