25 km na południowy zachód od stolicy, świetna komunikacja dzięki A2 i połączeniom kolejowym, dobre warunki życia i dużo zieleni – gmina Brwinów przyciąga nowych mieszkańców oraz inwestorów lokujących się w strefie przemysłowej.

Dobre miejsce do zamieszkania

Brwinów to dobre miejsce dla miłośników spokoju i zieleni. 13-tysięczne miasteczko zachowuje wciąż klimat przedwojennego letniska, a nowi mieszkańcy osiedlają się nie tylko na kameralnych osiedlach na terenie miasta, lecz także na terenach wiejskich wzdłuż linii WKD. Dawniej rolnicze Kanie, Otrębusy, Żółwin i Owczarnia zyskały już charakter podmiejskich osiedli.

Sprawnie realizowane gminne inwestycje

Gmina Brwinów podejmuje wiele inwestycji. W 2017 r. zostanie oddana do użytku nowoczesna hala sportowa w ZS nr 1 w Brwinowie, zaprojektowana jako budynek pasywny, powstają nowe drogi oraz ścieżki rowerowe. Wodociągi i kanalizacja docierają do odległych od miasta terenów wiejskich. Wśród ambitnych planów na najbliższe lata jest m.in. renowacja pałacu w parku miejskim i przeznaczenie go na centrum kultury. Gmina pozyskała na ten cel 3 mln zł z funduszy unijnych. W ostatnich latach wydatki na inwestycje sięgały nawet 45% budżetu gminy, co świadczy o szybkim tempie jej rozwoju.

Miejsce dla turystów

Gmina Brwinów słynie ze znajdującego się w Otrębusach największego w Polsce Muzeum Motoryzacji, które ma w swoich zbiorach ponad 300 automobili. Warto odwiedzić też siedzibę Zespołu Mazowsze, będącego na całym świecie ambasadorem polskiego folkloru. Atrakcją dla turystów jest odbywający się co roku Festiwal Otwarte Ogrody oraz co dwa lata – widowiskowa rekonstrukcja wrześniowej bitwy prezentowana na polach parzniewskich.

Okazja dla inwestorów

Na terenie gminy znajduje się największy w Europie Środkowej zakład produkcyjny L’Oréala. W strefie przemysłowej powstają nowe siedziby firm, hale produkcyjne i logistyczne. Brwinów może się poszczycić certyfikatem „Gmina Fair Play”: inwestorzy mogą liczyć na partnerskie traktowanie ze strony samorządu.
PARTNER
ikona lupy />