statystyki

Wybory samorządowe: Zmiany w ordynacji. Na dwa takty

autor: Tomasz Żółciak28.03.2017, 07:27; Aktualizacja: 28.03.2017, 08:04
głosowanie, wybory

Prawo i Sprawiedliwość ma czas do końca tego roku, by wprowadzić zasadę dwukadencyjnościźródło: ShutterStock

Najpierw dwukadencyjność, potem reszta zmian – taki jest plan PiS.

W partii rządzącej rozważany jest harmonogram wdrażania zmian w przepisach dotyczących wyborów władz lokalnych. Jak zdradza nam poseł Marcin Horała (powołany przez kierownictwo PiS na funkcję jednego z wojewódzkich koordynatorów samorządowej kampanii), mowa jest o podzieleniu jej na dwa etapy.

W pierwszym kroku miałaby być rozstrzygnięta wyłącznie kwestia dwukadencyjności – plan zakłada, że stanie się to jeszcze przed wakacjami. Skąd ten pośpiech? PiS wychodzi z założenia, że im wcześniej dyskusja na ten temat się zakończy, tym szybciej partie będą mogły wytypować swoich kandydatów i przygotować ich kampanie.

Przypomnijmy, że reforma wytnie ok. 1,6 tys. obecnych szefów gmin i miast. PiS zdaje sobie sprawę z politycznej awantury, jaka wybuchnie w chwili przedstawienia gotowego projektu ustawy. Dlatego nie chce, by inne szykowane w ordynacji zmiany hamowały prace nad realizacją jednej z obietnic wyborczych sprzed półtora roku.

Ordynacja mieszana


Pozostało jeszcze 82% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • pracownik(2017-03-28 09:03) Zgłoś naruszenie 40

    Brawo PIS tak trzymać najpierw dwu kadycyjność dla wójtów , burmistrzów , a następnie dwu kadycyjność , radnych , posłów wreście skończy się kolesiostwo i układy niech wreście wezmą sie ci wszyscy niby z zawodu politycy do uczciwej pracy za 1.500 zł ja przeciętny pracownik.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane