Eksterminacja dzika nie jest rozwiązaniem w zapobieganiu ASF [OPINIA]

06.03.2018, 13:50; Aktualizacja: 06.03.2018, 14:06
Zasadność odstrzału dzika w walce z afrykańskim pomorem świń wzbudza sprzeciw nawet wśród samych myśliwych i Polskiego Związku Łowieckiego. Takie działanie nie powstrzyma choroby.

Zasadność odstrzału dzika w walce z afrykańskim pomorem świń wzbudza sprzeciw nawet wśród samych myśliwych i Polskiego Związku Łowieckiego. Takie działanie nie powstrzyma choroby.źródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Marcin Onufryjuk Agencja Gazeta

Zasadność odstrzału dzika w walce z afrykańskim pomorem świń wzbudza sprzeciw nawet wśród samych myśliwych i Polskiego Związku Łowieckiego.  Takie działanie nie powstrzyma choroby.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • sn(2018-03-06 15:06) Zgłoś naruszenie 03

    Każda forma walki jest ważna , aby był w skali całej, oczekiwany skutek .Cząstkowe działania tylko złagodzą nie przyniosą efektu całkowitego . Przy współpracy państw Białorusi i Ukrainy ,po wsparciu finansowym UE , można by liczyć na zmasowany atak , na tych terytoriach , odstrzał konieczny i kremacja w piecach, co zabija wirusa. Dla ekip zastosować ubrania jak w OPBMR (typu wojsko) polowe kabiny z prysznicami (odkażanie jak w wojsku do oczyszczania sprzętu i ludzi , w strefach skażeń radioaktywnych), mogłyby się włączyć JW lub PSP,OSP. Zagrożone tereny nagonka otacza , kieruje ich na linię odstrzału myśliwych i jest duża skuteczność , brałem kiedyś w tym udział w polowaniach , za młodych lat. Nie ma innego wyjścia ,aby działania były max. skuteczne.

    Odpowiedz
  • sn(2018-03-06 15:15) Zgłoś naruszenie 02

    Eksterminacja dzika nie jest rozwiązaniem w zapobieganiu ASF 06.03.2018, 13:50; Aktualizacja: 06.03.2018, 14:06kom sn. Każda forma walki jest ważna , aby był w skali całej, oczekiwany skutek .Cząstkowe działania tylko złagodzą nie przyniosą efektu całkowitego . Przy współpracy państw Białorusi i Ukrainy ,po wsparciu finansowym UE , można by liczyć na zmasowany atak , na tych terytoriach , odstrzał konieczny i kremacja w piecach, co zabija wirusa. Dla ekip zastosować ubrania jak w OPBMR (typu wojsko) polowe kabiny z prysznicami (odkażanie jak w wojsku do oczyszczania sprzętu i ludzi , w strefach skażeń radioaktywnych), mogłyby się włączyć JW lub PSP,OSP. Zagrożone tereny nagonka otacza , kieruje ich na linię odstrzału myśliwych i jest duża skuteczność , brałem kiedyś w tym udział w polowaniach , za młodych lat. Nie ma innego wyjścia ,aby działania były max. skuteczne.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane