Udostępnianie filmu "Wkręceni" za pośrednictwem sieci Torrent bez znamion przestępstwa?

autor: Sławomir Wikariak04.01.2017, 07:42; Aktualizacja: 04.01.2017, 07:52
komputer-haker-internet

Prokuratura Krajowa nie tylko popiera decyzję o odmowie wszczęcia śledztwa z powodu braku znamion przestępstwa, ale też na jej podstawie przygotowuje wytyczne dla prokuratur dotyczące postępowania w podobnych sprawachźródło: ShutterStock

Prokuratura: Nie trzeba zabezpieczać komputerów osób podejrzewanych o udostępnianie filmów w sieci Torrent. Decyzji tej przeciwstawia się dystrybutor filmu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (18)

  • Ziom(2017-01-04 08:27) Zgłoś naruszenie 400

    Nikt nie wspomina o tym, że adres IP nie jest jednoznacznym wskazaniem komputera, pod dany adres IP można się podszyć.

    Odpowiedz
  • Wkręcają głównie wkręcacze......(2017-01-04 08:54) Zgłoś naruszenie 221

    Umawiam się ze znajomą Kancelarią na Biznes..... umieszczam Film na stronie z Torrentami. A potem ścigamy jako piracony - ale tylko tych co wykręcają się od pierwszej opłaty ...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • wrnt(2017-01-04 09:06) Zgłoś naruszenie 122

    "przekroczyłby 300 tys. zł, co uznano za zbyt wysoką kwotę." to niech wystawią rachunek posłom, za tworzenie gwnianego prawa. Policjant wychodzący z moim kompem z domu bez zrobienia kopii może sobie darować. Pierwsze co zrobię, to powiem, że danych tam znalezionych wcześniej NIE BYŁO.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Każdy ma WIFi...(2017-01-04 09:10) Zgłoś naruszenie 20

    Więc zawsze można powiedzieć że ktoś się włączył w sieć i pociągnął. W Niemczech jest obowiązek zabezpieczania sieci WiFi i odpowiada się za to co idzie przez twój Router. U nas odpowiada ten kto ściągnął na swój dysk Torrentem. Więc jak ściągnąłeś obejrzałeś to nie trzymaj na tym samym dysku. Bo odpowiada się nie za samio posiadanie filmu tylko za to że Torrent w momencie sciągania wysyłał dalej. Gdyby w momencie siągania z Torrentu użytkownik zablokował wysyłanie to nic mu nie można było zarzucić. Bo można ściągać ale nie udostępniać.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • brerbe(2017-01-04 11:59) Zgłoś naruszenie 35

    „Decyzja sądu nakazująca prokuratorowi zabezpieczenie komputerów spotkała się z jednoznacznie krytycznym stanowiskiem. Analiza postanowienia o odmowie wszczęcia śledztwa w tej sprawie, przeprowadzona w Prokuraturze Krajowej, doprowadziła do uznania tej decyzji za trafną i zasadną. " Czyli sąd kazał, prokuratura nie chciała bo tak sobie przeanalizowała? A ja myślałem, że nakazy sądowe trzeba wykonywać, ale najwyraźniej nie trzeba. PS. jestem przeciwny konfiskacie komputerów.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Darek(2017-01-04 12:18) Zgłoś naruszenie 131

    W niektórych sieciach osiedlowych kilka osób może mieć ten sam adres IP! Wszystkim z bloku zabiorą komputery?

    Odpowiedz
  • Ukarać i do pierdla !!!(2017-01-04 14:34) Zgłoś naruszenie 14

    Witam a może by tak szanowna prokuratura najpierw poinformowała cały nasz piękny kraj w mediach ze torrent jest nielegalny zanim ukarze cały nasz naród a nie jak w Niemczech kara i koniec nie każdy jest świadomy tego ze ściągając film automatycznie go udostępniasz innym,nie każdy jest informatykiem komputerowym !!! Z tego co ja rozumiem to posypią się konkretne kary dla ludzi którzy są nawet tego nieświadomi.Ja osobiście uważam ten czyn prokuratury jako czyste wyłudzenie pieniędzy od niewinnych ludzi przed państwo a to kwalifikuje się pod sad najwyższy !!! A to dlaczego ja tak myśle ? Policja ***** robi jak zwykle dlaczego strona z pobieraniem UTorrent ,BitTorrent itp są jeszcze udostępniane skoro są nielegalne ? To czyste złodziejstwo !!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • teleman(2017-01-05 08:59) Zgłoś naruszenie 40

    Film już leciał w tv z 50 razy po jakiego miałbym trzymać takie badziewie na komputerze

    Odpowiedz
  • Olivier(2017-01-05 17:10) Zgłoś naruszenie 30

    Takie sprawy powinny byc zalatwiane prywatnie. Tzn. producent filmowy, jak chce sobie scigac ludzi, ktorzy sciagaja/udostepniaja jego filmy, to niech sobie wynajmie za swoje pieniadze np: Rutkowskiego, badz jakiegos komornika i niech sobie dzialaja. A nie jak to sie teraz dzieje, ze policja traci setki tysiecy godzin i pieniedzy, bo jaki typek chce zarobic na swoim filmie.

    Odpowiedz