Reklama

7 najczęstszych przyczyn niskiej efektywności pracowników

1. Nadmiar obowiązków Częstym błędem jest branie na siebie wszystkich zadań, jakie pojawiają się w trakcie pracy. Wiele osób nie potrafi powiedzieć „nie” swoim współpracownikom, szefowi czy klientom. Brak asertywności i usprawiedliwianie się „dobrymi intencjami” prowadzi do tego, że lista zadań stale się powiększa. Nawet najlepszy pracownik nie jest w stanie wypełnić zbyt wielu obowiązków, a co dopiero wykonać ich rzetelnie. Czasem trzeba po prostu poprosić kogoś o pomoc lub odmówić, jeśli jakieś zadanie przerasta nasze możliwości albo po prostu wiemy, że nie będziemy w stanie mu podołać.
1. Nadmiar obowiązków Częstym błędem jest branie na siebie wszystkich zadań, jakie pojawiają się w trakcie pracy. Wiele osób nie potrafi powiedzieć „nie” swoim współpracownikom, szefowi czy klientom. Brak asertywności i usprawiedliwianie się „dobrymi intencjami” prowadzi do tego, że lista zadań stale się powiększa. Nawet najlepszy pracownik nie jest w stanie wypełnić zbyt wielu obowiązków, a co dopiero wykonać ich rzetelnie. Czasem trzeba po prostu poprosić kogoś o pomoc lub odmówić, jeśli jakieś zadanie przerasta nasze możliwości albo po prostu wiemy, że nie będziemy w stanie mu podołać. / ShutterStock
Przepracowanie, nadmiar obowiązków czy brak organizacji hamują wydajność pracowników. Co jeszcze utrudnia osiąganie dobrych efektów w pracy? Każdy pracownik to ważny element organizacji, w której pracuje. Im jest bardziej efektywny, tym lepsze wyniki osiąga firma. Eksperci z serwisu GoldenLine.pl wskazują 7 najczęstszych przyczyn niskiej efektywności w pracy.

Powiązane

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Reklama

Reklama
Zobacz

Reklama

Reklama
Reklama

Zobacz więcej

image for background

Przejdź do strony głównej