Reklama

Reklama

Reklama

Jedna umowa o pracę: Więcej kłopotów niż korzyści

Jedna umowa o pracę: Więcej kłopotów niż korzyści
Dziennik Gazeta Prawna
Tak można ocenić propozycję pracodawców, aby zamiast umowy zawieranej na okres próbny, na czas określony i czas nieokreślony wprowadzić jeden kontrakt. Zostawiając na boku zdania za (np. zmniejszenie biurokracji czy obowiązku archiwizacji) i przeciw (zbytnie zliberalizowanie zasad zatrudniania), skupiamy się na tym, co tak naprawdę oznaczałoby to w praktyce. Nie ma wątpliwości, że przede wszystkim dużo pracy. Ustawodawca musiałby dokładnie przeanalizować wszelkie przepisy prawa (i nie chodzi tylko o kodeks pracy, lecz także o inne ustawy z nim powiązane), które uzależniają jakiekolwiek uprawnienia pracownicze od rodzaju zatrudnienia. Nasi eksperci przygotowali takie zestawienie wraz z podpowiedziami, w jakim kierunku musiałyby iść zmiany, tak na wszelki wypadek, gdyby jednak zdecydowano się na wprowadzenie jednej umowy. Choć mając na uwadze to, że ciągle trwają prace nad zmianami przy zawieraniu umów terminowych, nie spodziewałabym się szybko kolejnych zmian.

Zaloguj się

  Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Zapisz się na newsletter
Otrzymuj codziennie rzetelne informacje o zmianach w prawie i podatkach oraz aktualności istotne dla przedsiębiorców.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Reklama

Reklama
Zobacz

Reklama

Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej