Reklama

Reklama

Reklama

Minimalny koszt pracy pełnomocnika w sporach pracowniczych

Minimalny koszt pracy pełnomocnika w sporach pracowniczych
Dziennik Gazeta Prawna
W razie przegrania procesu sądowego dotyczącego sprawy pracowniczej pracodawca musi zwrócić drugiej stronie, o ile jeśli jest reprezentowana przez profesjonalnego pełnomocnika, koszty zatrudnienia adwokata lub radcy prawnego. W razie wygranej to pracodawca otrzyma ich zwrot od przeciwnika (jeśli oczywiście sam korzysta z profesjonalnej pomocy prawnej). Wynagrodzenie adwokata lub radcy prawnego (nie wyższe niż stawki opłat określone w odpowiednich rozporządzeniach) należy bowiem do kosztów procesu, które strona przegrywająca sprawę obowiązana jest zwrócić przeciwnikowi na jego żądanie. Wiedza na ten temat przyda się też tym, którzy aktualnie mają sprawy sądowe z pracownikami, jak i tym, którzy dopiero się na tym zastanawiają – dzięki temu mogą ocenić czy warto toczyć taki spór z pracownikiem, zwłaszcza gdy korzysta on przy tym z usług profesjonalisty). Wbrew pozorom nie jest to jednak łatwa materia. Liczne ostatnio zmiany przepisów utrudniają bowiem ustalenie właściwej wysokości kosztów.

Zaloguj się

  Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Zapisz się na newsletter
Otrzymuj codziennie rzetelne informacje o zmianach w prawie i podatkach oraz aktualności istotne dla przedsiębiorców.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Reklama

Reklama
Zobacz

Reklama

Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej