Co czwarty Polak doświadczył upokorzenia lub był jego świadkiem w swoim miejscu pracy

03.09.2016, 08:00
praca, choroba, pracownik

Grupa wiekowa, która w największym stopniu jest dotknięta różnymi działaniami niepożądanymi to osoby młode w wieku do 24 latźródło: ShutterStock

Niemal co trzeci Polak w ciągu ostatniego roku spotkał się w swoim miejscu pracy pośrednio lub bezpośrednio z działaniami uderzającymi w jego pozycję zawodową. Co czwarty pracownik doświadczył osobiście lub zauważył w swoim środowisku pracy poniżanie i upokarzanie oraz nierówne traktowanie z powodu płci, wieku, religii czy rasy, zaś co piąty mobbing i działania zastraszające – wynika z sondażu przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Informacja prasowa
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

 • Łukasz Stanisławowski(2016-09-03 09:03) Zgłoś naruszenie 130

  Życie w tym kraju to upokorzenie

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • ela(2016-09-03 09:40) Zgłoś naruszenie 60

  To człowiek człowiekowi zgotował taki los.Ten sam człowiek,który doświadczył upokorzenia w swoim miejscu pracy,upokarza innych.Ciężko żyje się w tych czasach.Za komuny było lepiej.

  Odpowiedz
 • a(2016-09-03 10:06) Zgłoś naruszenie 50

  Co czwarty to raczej nie doznał upokorzenia. Ciągłe zastraszanie pracowników i marne pensje to nie upokorzenie?

  Odpowiedz
 • afka(2016-09-03 12:42) Zgłoś naruszenie 51

  Upokorzenie - to jest praca za równowartość niemieckiego zasiłku socjalnego dla nielegalnych emigrantów. Upokorzenie to jest okazywanie łaski przez pracodawcę, że łaskawca zechciał żyć z pracy swoich pracowników, którym płaci tylko zasiłek na przeżycie.

  Odpowiedz
 • eageasrgt(2016-09-03 11:22) Zgłoś naruszenie 40

  A 2/4 boi się o tym mówić :/

  Odpowiedz
 • Selen(2016-09-03 11:37) Zgłoś naruszenie 30

  Niestety jesli pracujemy w srodowisku gdzie ktos nas upokarza lepiej sie przeciwstawic nagrac lub odejsc.z reguly ludzie, ktorzy upokarzaja innych, prowdza mobbing, zwykle awansuja, bo dzis nie liczy sie etyka tylko chamstwo.niektorzy awansuja przez łozko na tych tez nie ma mocnych, bo co im mozna zrobic.jesli sa w sypialni dyrektora. Dlatego szanujmy ludzi z kierownictwa , ktorzy w dzisiejszych czasach szanuja pracownikow, stajà za nimi murem.

  Odpowiedz
 • Izabela(2016-09-22 17:27) Zgłoś naruszenie 00

  niestety ale mobbing w pracy to zjawisko coraz bardziej powszechne, a które dość ciężko udowodnić, każdy boi się, że przegra z firmą, szefostwo czuje się bezkarne i tak spirala się nakręca, ja sama w końcu całej sytuacji nie wytrzymałam i postanowiłam z pracy odejść ale uznałam, że będę walczyć o swoje i idę do sądu, owszem kosztowało mnie to wiele nerwów, ale z pomocą grupy detektywistycznej Trójmiasto udało mi się w końcu dostarczyć dowody winy pracodawcy który musiał ponieść należne konsekwencje

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane