Będą podwyżki dla budżetówki. Rząd znalazł 2 mld zł

autor: Artur Radwan08.06.2016, 07:57; Aktualizacja: 30.06.2016, 13:11
Zatrudnieni w sektorze publicznym zarabiają więcej niż w prywatnym

Zatrudnieni w sektorze publicznym zarabiają więcej niż w prywatnymźródło: Dziennik Gazeta Prawna

W tym roku na podniesienie wynagrodzeń w państwowej kasie wygospodarowano 2 mld zł. W 2017 r. będzie już skromniej – na ten cel trafi kilkaset milionów złotych. Najbardziej skorzystają służby mundurowe

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (50)

  • obserwator(2016-06-08 08:45) Zgłoś naruszenie 1332

    Pielegniarki maja racje, ich place za taka odpowiedzialnosc sa niskie a jeszcze pracujac za dwie. Urzednicy czesto ze srednim wyksztalceniem bez zadnej odpowiedzialnosci dostali taka podwyzke plus 13- tka, nagrody kwartalne. Dlaczego pielegniarki nie otrzymuja 13- tek i nagrod , pracuja jak tania sila robocza.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Jestebiurwa(2016-06-08 08:48) Zgłoś naruszenie 380

    To chyba jakiś żart, żniwa? Pracuje w jednym z ministerstw na stanowisku referendarza, od 4 lat moja pensja nie wzrosła nawet o jeden zł, i uwaga nadal nie zobaczyłem ani jednej złotówki więcej na tych niby podwyżkach..

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Boguś(2016-06-08 08:55) Zgłoś naruszenie 122

    Przed ostatnie 3 lata moja emerytura wzrosła o 7 zł. 80 gr. Kiedy 500+ dla emeryta ???

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • urzędnik(2016-06-08 09:06) Zgłoś naruszenie 462

    Jestem urzędnikiem z wyższym wykształceniem i dwoma podyplomówkami. Staż pracy 25 lat. Wydaję decyzje podatkowe więc proszę nie mówić o braku odpowiedzialności (również cywilnej). Przy aktualnie obowiązujących przepisach, ich ciągłych zmianach i różnorodnym orzecznictwie sądów krajowych i TSUE moja praca wymaga ode mnie ciągłego dokształcania. Od 2008 r. moja płaca kształtuje się w tej samej wysokości. W tym roku podwyżki nie dostałam. Więc bardzo proszę autora artykułu aby sprawdzał u źródła informacje nim je opublikuje. I mówiąc źródło nie mam na myśli Min.Fin.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Libertas(2016-06-08 09:23) Zgłoś naruszenie 327

    A jak ciężko pracują ? Wolne soboty , długie świętowanie po pół tygodnia , a kasa coraz większa . Lepiej zarabiają niż górnicy wyśpią się , bo pracują od 7 lub 8 godz. . Mają święto za świętem i bawią się za naszą kasę . Ośmiorniczka ciągle się rozrasta , a kapelani w mundurach też dostaną więcej kasy ?

    Odpowiedz
  • ymca(2016-06-08 09:53) Zgłoś naruszenie 350

    Prawdziwe żniwa? Dużo złej woli trzeba, żeby użyć tak nieprzystającego do rzeczywistości określenia. Poziom tabloidu.. A jeszcze kilka dni temu ten sam autor pisał, że nie wszystkie urzędy dadzą podwyżki, a w urzędach, w który zostały wypłacone były rzędu 200 brutto. Życzę autorowi, żeby sam miał takie żniwa co 8 lat. Po artykułach Pana A.R. odechciewa się czytania innych artykułów z serwisu bo nigdy nie wiadomo czy nie będą tak samo rzetelne.

    Odpowiedz
  • Jerzy_B(2016-06-08 10:00) Zgłoś naruszenie 26

    Stary komuchowy system finansowy. Za to, że zaoszczędzono (odebrano) na pocztowcach to kasa poszła na podwyżki

    Odpowiedz
  • jestem Lekarzem....(2016-06-08 10:11) Zgłoś naruszenie 219

    Moje łączne wynagrodzenie to raptem 25 tys zł. Nie narzekam - jesteśmy w UE więc i płace jak w UE choć też od 5 lat nie widzę złotówki podwyżki, a i coraz trudniej coś odłożyć. Tyle że w UE specjalista ma w okolicach 10tys Euro za 8h pracy.... a nie jak tu za n razy większą liczbę godzin. Chyba czas na strajk z Pielegniarkami....

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • BBJJ(2016-06-08 10:14) Zgłoś naruszenie 26

    Najlepiej społeczeństwu jeszcze więcej odebrać i dać sobie większe podwyżki. A nie łaska za oszczędzoną na pocztowcach kasę przeznaczyć na zwiększenie liczby np. sędziów aby sądy działały szybciej.

    Odpowiedz
  • Urzędas:P(2016-06-08 10:16) Zgłoś naruszenie 340

    Średnia: ja mam kapustę, kolega mięso mielone, koleżanka ryż = razem mamy gołąbki. Tak własnie wyglądają te wyliczone średnie. Ostatniej podwyżki doświadczyłam w 2010 roku i było to bagatela 50 zł brutto.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Żołnierz/oficer (2016-06-08 10:22) Zgłoś naruszenie 240

    Co za geniusz to pisał. .....żniwa hm 185 zł to są żniwa? 300 zł to tylko przesunięcie do podstawy i parę złotych do gratyfikacji która jest raz w roku . Weź autorzyno zajmij się czymś innym i bądź rzetelny ps. A przez 8 lat nic i zero waloryzacji

    Odpowiedz
  • JA(2016-06-08 11:15) Zgłoś naruszenie 02

    MALO IM JESZCZE ,ZDOBYLI WSZYSTKO ,TO CO OBYWATEL DO ROKU LAT 90 ,MIAL TAKIE AME PRZYWILEJE ,CO BUDZETÓWKA ,N NISTETY RZĄD TEZ ,ALE NIEWIE O TYM ZE ,NALEZY TEZ DO BUDZETOWKI ,ALE DO CZASU ,,BO JEST UE I ROZLICZY SIE TEZ TAK SAMO WEDŁUG SPRAWIEDLIWOSCI ,OJ DO CZASU ,TO NIE JEST TOTOLOTEK ZE LICZYSZ NA SZCZESCIE ,TO JEST ,KROTKIE ZYCIE NA TEJ ZIEMI ,BO AN BOG DAJE WAM WIELE OKAZIJ ,ABY SIE PRZEKONAC ,JAKIM JESTES OBYWATELEM ,A PAMIĘTAJMY ZE PAN BÓG ZA ZŁE KARZE ,A ZA DOBRO WYNAGRADZA

    Odpowiedz
  • Kamil(2016-06-08 11:29) Zgłoś naruszenie 140

    Denerwuje mnie oscylowanie kwotami brutto w momencie kiedy Panstwo zabiera polowe z tej kwoty brutto. Pisac prosze to co ludzi dotyczy czyli tyle ile na reke dostaja i wtedy bedzie smiech na sali.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wjw(2016-06-08 11:31) Zgłoś naruszenie 11

    Leżały na ulicy ?

    Odpowiedz
  • urzędnik (2016-06-08 11:33) Zgłoś naruszenie 310

    tak w wielu urzędach wyrównują ludziom pensje żeby nie zarabiali najniższej krajowej. Nie można liczyć średniej z kierownikiem jednostki który zarabia powyżej 10 tys. z pracownikiem, który nie ma 2 tys. na rękę Przy czym tych którzy nie mają tych 2 tys. jest przeważnie 90 % pracowników.

    Odpowiedz
  • skarbona(2016-06-08 11:51) Zgłoś naruszenie 300

    „Ci ostatni wcześniej byli w najgorszej sytuacji, bo ich płace były zamrożone od 2009 r.” Zaczynam się o pana martwić... Raptem zauważył pan nasze pensje... Zamrożone od 2008r. A wcześniej była kosmetyczna podwyżka kwoty bazowej (z 1837,10 do 1873,84) Uprzejmie pana informuję, że nawet minister finansów stwierdził, że 60 proc. urzędników zarabia poniżej 3000zł brutto czyli na rękę mają poniżej 2000zł. Do tego zakaz dorabiania! Można z honorem zdechnąć z głodu. „Obecny zdecydował się tylko realizować jego plany.” Poprzedni rząd zamroził nam pensje na 8 lat! I przed samymi wyborami zaczął obiecywać podwyżki, bo liczył na nasze głosy. My pamięć mamy dobrą … Nawet część z nas pamięta początki lat 90. kiedy nikt nie chciał pracować w urzędzie i MUSIELI dać podwyżki. To były konkretne podwyżki, a nie tak jak teraz 20-50zł. To się nazywa podwyżka? To jak plunięcie nam w twarz! „Za wielkich przegranych kampanii wyborczej uważają się nauczyciele, którzy nie otrzymali w tym roku podwyżek.” Przegrani? „Biedni” nauczyciele mają kwotę bazową wyższą niż urzędnicy o 1000zł. Nas jest 120.000 (SC), a ich 620.000. Dostawali przez ostatnie lata podwyżki 2 razy w roku i mieli podwyżki o wskaźnik inflacji. My nawet tego nie mieliśmy. Poprosimy kwotę bazową „biednych” nauczycieli.

    Odpowiedz
  • Winotu(2016-06-08 12:06) Zgłoś naruszenie 01

    To jest możliwe że rząd znalazł tyle pieniędzy na podwyżki w budżetowce,pewnie w jednym z tych wybudowanych w 2007 roku 3 milionach mieszkań,dlatego zajęło mu tyle czasu na znalezienie tych pieniędzy.A być może to papież przywiezie jak będzie w Polsce na ŚDM.

    Odpowiedz
  • Zaoszczędzono na ....(2016-06-08 12:09) Zgłoś naruszenie 02

    .... rencistach i emerytach.

    Odpowiedz
  • Klara(2016-06-08 12:13) Zgłoś naruszenie 100

    Przy podwyżkach w budżetówce decydenci w konkretnych instytucjach rozdają środki najwięcej między siebie a tym co zarabiają najmniej dają grosze lub nic. Sama nie mogę się utrzymać z /pracy 36 lat/ taką mam pensję, za pełne oddanie się pracy i ogromne zaangażowanie, gdzie nie mogłam już podołąć co chwilę mi dokładano pracy, poprosiłam o przeniesienie do innej jednostki i co teraz - teraz jestem dziadem za młoda na emeryturę za stara na awanse i inne doszkalania w nowym miejscu. Otrzymałam "piękne" podziękowanie

    Odpowiedz
  • pochwa(2016-06-08 12:18) Zgłoś naruszenie 190

    Podawanie płacy brutto, to tak jak podawanie długości penisa tylko razem z kręgosłupem :)

    Odpowiedz