Będą podwyżki dla budżetówki. Rząd znalazł 2 mld zł

autor: Artur Radwan08.06.2016, 07:57; Aktualizacja: 30.06.2016, 13:11
Zatrudnieni w sektorze publicznym zarabiają więcej niż w prywatnym

Zatrudnieni w sektorze publicznym zarabiają więcej niż w prywatnymźródło: Dziennik Gazeta Prawna

W tym roku na podniesienie wynagrodzeń w państwowej kasie wygospodarowano 2 mld zł. W 2017 r. będzie już skromniej – na ten cel trafi kilkaset milionów złotych. Najbardziej skorzystają służby mundurowe

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (50)

  • xxxxxxxxxxx(2017-02-25 11:55) Zgłoś naruszenie 10

    jak ktoś jest taki mądry i mowi ze w budrzetówce sie nic nie robi albo że dostajemy wypłatę z ich podatków to niech ruszą **** i przyjdą tu do pracy !!! ciekawe czy by chcieli za takie pieniądze zostawić swoja robotę i sie przenieć tutaj i na dodatek trzeba znac wszystkie ustawy przepisy kpa kpc ustawy w 1 palcu co najmniej jak prawnik gdzie prawnik na start ma 3tys zł. Ludzie mysla ze śa tu kokosy bo ktoś puscił taką plotke i to idzie w świat a tak naprawde idzie potem do urzedu i nawet nie potrafi sie podpisać a tak wielce chce tu pracowac bo nie trzeba nic umiec, a z palcem do swojej **** by bez naszej pomocy nie trafił. urzędnicy cała czarną robote musza zrobic za ludzi po nawet im sie pomyśleć nie chce. Koniec z tym nie dośc ze musimy cierpieć i użerac sie z ludzmi to jeszzce marnie zarabiamy

    Odpowiedz
  • xxxxxxxxxxxxxxxx(2017-02-25 11:40) Zgłoś naruszenie 10

    ja też pracuję w urzedzie mam wyższe wykształcenie a nie zarabiam nawet 1700 zł studia w tym kierunku są ciżkie a nikt nie docenia tylko nauczycielą i pielęgniarka i policjantą daje się podwyższki a tak naprawde oni tylko narzekają i strajkują wszystko się im należy nauczycle mają wolne wakacje ferie każdy weekend mają premie nagrody 13 i jeszcze co trochę podwyżki, pielęgniarkipo studium pielęgniarskim z podstawowym wykształceniem chcą zarabiać tyle co lekarze !!! a policja nie doś ze wszedzie korupcja 13 dostają mają 1 dziń służby a potem cały dzień wolny to jeszcze dostają jedzenie i inne rzeczy za free skandal

    Odpowiedz
  • urzedniczka(2016-12-31 13:22) Zgłoś naruszenie 10

    Drodzy pracownicy sfery budżetowej, myślę, że czas najwyższy na jakiś strajk!!!!!!! nie może być tak że za lata pracy i co tu dużo mówić -wielkiej odpowiedzialności zarabiamy mniej niż osoba na zasiłkach!!!! Weźmy się w garść i walczmy o swoje!!!!!

    Odpowiedz
  • joka(2016-06-09 09:29) Zgłoś naruszenie 00

    Podwyżki? To proszę się dowiedzieć kto je dostał, bo ja do dzisiaj nie zobaczyłam złotówki. Marny tekst, przestaję czytać tę gazetę.

    Odpowiedz
  • Urzędnik(2016-06-09 09:27) Zgłoś naruszenie 00

    Śląski Urząd Wojewódzki, pensja 2700 brutto (z dodatkiem stażowym), na konto dostaje ok 1970 zł - bardzo odpowiedzialne "stanowisko" Podwyżki żadnej nie otrzymałem. Podwyżki pewnie dostali w Warszawce i Dyrektorzy. Na dole jak ktoś dostał to ochłapy.

    Odpowiedz
  • wkurzona(2016-06-08 20:37) Zgłoś naruszenie 81

    Ta gazeta jest coraz bardziej żałosna! Pracuję w dziale karnym skarbowym od kilku lat i dostaję uwaga -1600 zł. na rękę i to wyżebrane bo miałam jeszcze mniej! Reprezentuję US przez sądem, prowadzę dochodzenia i śledztwa. Praca w stylu prokuratura, policjanta i urzędnika skarbówki (bo na podatkach też się trzeba znać) w jednym i JAŁMUŻNA! Do tego zero szacunku ze strony petentów i narażenie na ich wściekłość niekiedy. ZA 1600 zł... Po studiach prawniczych...TAKIE OTO KOKOSY MAMY ZA TAKĄ PRACĘ! Nie piszcie GŁUPOT DURNA GAZETO!

    Odpowiedz
  • ~j.(2016-06-08 18:16) Zgłoś naruszenie 10

    Dziś jeśli pracujemy na etacie przecież jesteśmy "nieudacznikami", a ja to jeszcze jestem "darmozjad", bo jako urzędnik żyję na koszt podatników! To nic, że wykonuję odpowiedzialną pracę w urzędzie, bez którego nie może istnieć żadne państwo i że się nie obijam, a wręcz przeciwnie nieraz zostaję po godzinach, tyle jest pracy i nikt mi za to nie zapłaci. Teraz panuje taka moda, że dostający pensje z budżetu to darmozjady i tyle! Wszędzie się daje za przykład ludzi, którzy doszli do fortun tzw. "ciężką pracą”. Musimy się więc godzić na to, że jakiś cwaniak, który umie dobrze kręcić (a może także przy okazji kantować, dawać w łapę itp. , bo niestety tak to często bywa...) zarabia krocie, a robotnik, inżynier, urzędnik, nauczyciel, policjant itp. muszą się zadowolić marnymi pensyjkami. Jak ktoś haruje i niewiele z tego ma, to powinien mieć do siebie pretensje, że sam nie potrafi kręcić lodów. Do mnie wydzwaniają organizatorzy tzw. „pokazów” przeważnie „wyrobów zdrowotnych”. Moja mama chodziła na te pokazy i zostawiła mi w spadku stertę do niczego nie potrzebnych rzeczy kupionych na „pokazach” i... nie spłacony kredyt, bo jak tylko poszła na „pokaz”, to tak nią zamanipulowali, że kupiła jakiegoś bubla za kilka tys. zł. zaciągając kolejny kredyt. Oj, chyba nie jeden pałac został wybudowany za pieniądze zarobione na tych pokazach, ale... ci, którzy tym kręcą nie są w przeciwieństwie do mnie "darmozjadami", tylko doszli do wszystkiego „ciężką pracą”, no nie? JEDNA WIELKA OBRZYDLIWOŚĆ!!! Ale ja nie tyle potrzebuję podwyżki, bo nauczyłem się nie żyć ponad stan i jakoś wiążę koniec z końcem, a nawet wolałbym... mniej zarabiać (sic!), ale żeby mieć mniej pracy i mniej stresów, bo już nie wyrabiam. W GB jest np. takie zjawisko zwane "down shifting", które oznacza dobrowolne rezygnowanie z wyższych dochodów i podejmowanie mniej płatnych zajęć w celu otrzymania w zamian więcej czasu dla siebie i rodziny, mniej stresu i więcej zadbania o siebie. Nie zadbamy o siebie walcząc do upadłego, żeby mieć lepszą "brykę", złoty zegarek, czy pałac, bo, tak naprawdę, to wszystko NIE JEST CZŁOWIEKOWI POTRZEBNE! Niestety dla ludzkiej kondycji (choć "stety" dla kapitalizmu, którego paliwem jest chciwość!) mało kto chce to przyjąć do wiadomości i dlatego ten świat zmierza do jakiegoś szaleństwa... Ja mam tylko ten problem, że z moim "50+" mam chyba tylko teoretyczne szansę na znalezienie innej pracy... A podwyżki... nie chcę!

    Odpowiedz
  • samorządowiec(2016-06-08 17:50) Zgłoś naruszenie 00

    Jak czytam taki artykuł, gdzie jakiś mądry redaktorek pisze o średnich płacach to mi się krew w żyłach gotuje. 15 lat pracuje w samorządzie i moja płaca z roku na rok zbliża się do minimalnej krajowej, bo ta regularnie wzrasta !!! To są kpiny te" średnie płace", skąd te dane były brane z woj. mazowieckiego i powiatów tegoż województwa. NIe ma nic bardziej idiotycznego w tym kraju , jak opieranie się na statystce i wyciąganie średniej !~

    Odpowiedz
  • urzędnik(2016-06-08 17:38) Zgłoś naruszenie 00

    ja dostałam podwyżkę aż kilkadziesiąt zł brutto:( jestem po kilku podyplomówkach i kierunkach studiów, odpowiedzialne stanowisko. dostałam wyrównanie do najniższego poziomu wynagrodzenia. A podwyżki z prawdziwego zdarzenia dostali ci co od dawna mają wszystko nosie, a i tak bez podwyżki mieli dużo. W administracji publicznej nie warto się jednak strać:( Cóż, trzeba zmienić pracę.

    Odpowiedz
  • Qnik(2016-06-08 17:04) Zgłoś naruszenie 00

    Dobre sobie, "pensje w Sluzbie Cywilnej wzrastały i wynoszą prawie 5 tys.". To nieprawdopodobne jaki kit mozna wciskac. Ciekawe, który z szeregowych pracowników sc, a tych przeciez jest najwięcej, widział chociaż 3500!

    Odpowiedz
  • urzędnik(2016-06-08 16:33) Zgłoś naruszenie 70

    Celnicy protestują, a tymczasem DGP nagły wysyp artykułów o służbie cywilnej, urzędnikach i KAS, a jako wisienka na torcie "news" o podwyżkach, który był newsem ale pół roku temu. Wszystko aby udowodnić jakie to urzędnicy mają klawe życie i jakim dobrodziejstwem będzie KAS. Taki "zbieg okoliczności" ;-) Tak na marginesie, to sami sobie przeczycie - w jednym artykule czytamy, że po wprowadzeniu KAS będą podwyżki dla urzędników i żadnych zwolnień, a w innym, że trzeba zwolnić więcej urzędników, a o podwyżkach w przyszłym roku nie ma mowy. W którym artykule piszecie prawdę, a w którym kłamiecie?

    Odpowiedz
  • polku(2016-06-08 13:50) Zgłoś naruszenie 201

    Trzeba pamietac o tym ,że jak mundurowi dostaja podwyzke 500 zł to otrzymuja 500 zł, natomiast słuzby cywilne jak otrzymujua podw zki 500 zl, to faktycznie otrzynuja 300 zl, 200 zł idzie na ZUS ! a mundurowi nie plaćą ZUSu . i to jest paranoja !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • urzędniczka(2016-06-08 13:42) Zgłoś naruszenie 330

    Artykuł tendencyjny. Nie rozumiem sensu pisania, że urzędnik zarabia 5 tys. zł, kiedy ponad 90% zarabia +/- 2tys. Czemu ma służyć to szczucie na urzędników pozostałych obywateli? Co do samych podwyżek, to czytając o żniwach w tym zakresie chce mi się śmiać - szkoda tylko że to śmiech przez łzy. Jeszcze chwila i okaże się, że w urzędach braknie wykwalifikowanej kadry. Oczywiście zapewne "starzy" pracownicy zostaną, ale młodzi będą szukali pracy za godziwe wynagrodzenie. Wcześniej czy później odbije się to czkawką. Za wysoką jakość pracy należy odpowiednio płacić. W przeciwnym razie jedni będą udawać, że pracują, a inni że za tę pracę płacą.

    Odpowiedz
  • Marta(2016-06-08 13:17) Zgłoś naruszenie 00

    a co z emerytami czy znowu następny rok po 2 zł

    Odpowiedz
  • pochwa(2016-06-08 12:18) Zgłoś naruszenie 190

    Podawanie płacy brutto, to tak jak podawanie długości penisa tylko razem z kręgosłupem :)

    Odpowiedz
  • Klara(2016-06-08 12:13) Zgłoś naruszenie 100

    Przy podwyżkach w budżetówce decydenci w konkretnych instytucjach rozdają środki najwięcej między siebie a tym co zarabiają najmniej dają grosze lub nic. Sama nie mogę się utrzymać z /pracy 36 lat/ taką mam pensję, za pełne oddanie się pracy i ogromne zaangażowanie, gdzie nie mogłam już podołąć co chwilę mi dokładano pracy, poprosiłam o przeniesienie do innej jednostki i co teraz - teraz jestem dziadem za młoda na emeryturę za stara na awanse i inne doszkalania w nowym miejscu. Otrzymałam "piękne" podziękowanie

    Odpowiedz
  • Zaoszczędzono na ....(2016-06-08 12:09) Zgłoś naruszenie 02

    .... rencistach i emerytach.

    Odpowiedz
  • Winotu(2016-06-08 12:06) Zgłoś naruszenie 01

    To jest możliwe że rząd znalazł tyle pieniędzy na podwyżki w budżetowce,pewnie w jednym z tych wybudowanych w 2007 roku 3 milionach mieszkań,dlatego zajęło mu tyle czasu na znalezienie tych pieniędzy.A być może to papież przywiezie jak będzie w Polsce na ŚDM.

    Odpowiedz
  • skarbona(2016-06-08 11:51) Zgłoś naruszenie 300

    „Ci ostatni wcześniej byli w najgorszej sytuacji, bo ich płace były zamrożone od 2009 r.” Zaczynam się o pana martwić... Raptem zauważył pan nasze pensje... Zamrożone od 2008r. A wcześniej była kosmetyczna podwyżka kwoty bazowej (z 1837,10 do 1873,84) Uprzejmie pana informuję, że nawet minister finansów stwierdził, że 60 proc. urzędników zarabia poniżej 3000zł brutto czyli na rękę mają poniżej 2000zł. Do tego zakaz dorabiania! Można z honorem zdechnąć z głodu. „Obecny zdecydował się tylko realizować jego plany.” Poprzedni rząd zamroził nam pensje na 8 lat! I przed samymi wyborami zaczął obiecywać podwyżki, bo liczył na nasze głosy. My pamięć mamy dobrą … Nawet część z nas pamięta początki lat 90. kiedy nikt nie chciał pracować w urzędzie i MUSIELI dać podwyżki. To były konkretne podwyżki, a nie tak jak teraz 20-50zł. To się nazywa podwyżka? To jak plunięcie nam w twarz! „Za wielkich przegranych kampanii wyborczej uważają się nauczyciele, którzy nie otrzymali w tym roku podwyżek.” Przegrani? „Biedni” nauczyciele mają kwotę bazową wyższą niż urzędnicy o 1000zł. Nas jest 120.000 (SC), a ich 620.000. Dostawali przez ostatnie lata podwyżki 2 razy w roku i mieli podwyżki o wskaźnik inflacji. My nawet tego nie mieliśmy. Poprosimy kwotę bazową „biednych” nauczycieli.

    Odpowiedz
  • urzędnik (2016-06-08 11:33) Zgłoś naruszenie 310

    tak w wielu urzędach wyrównują ludziom pensje żeby nie zarabiali najniższej krajowej. Nie można liczyć średniej z kierownikiem jednostki który zarabia powyżej 10 tys. z pracownikiem, który nie ma 2 tys. na rękę Przy czym tych którzy nie mają tych 2 tys. jest przeważnie 90 % pracowników.

    Odpowiedz