Zwolnienie dyscyplinarne: Nie jest istotna szkoda, jaką poniósł pracodawca. Liczy się sam fakt „rażącego niedbalstwa”

autor: Oprac. K.N.13.12.2015, 15:00
zwolnienie bezrobotny dokumenty

Przy ocenie wagi naruszonych obowiązków pracowniczych nie jest istotna szkoda, jaką poniósł pracodawca.źródło: ShutterStock

- Przy ocenie wagi naruszonych obowiązków pracowniczych nie jest istotna szkoda, jaką poniósł pracodawca. Ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych zachodzi jedynie wówczas, gdy mamy do czynienia z winą umyślną lub winą nieumyślną w postaci rażącego niedbalstwa – podkreślił Sad w Białymstoku.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Inspektor Pracy(2015-12-13 16:18) Zgłoś naruszenie 113

    No i Sąd nie miał racji ,każdy dokument powinien mieć kaluzule POUFNE lub Dane chronione albo itp. Skąd pracownik mial wiedzieć że ten dokument lub kolor ścian w pomieszczeniu jest objety tajemnicą?

    Odpowiedz
  • Vox61(2015-12-14 10:03) Zgłoś naruszenie 20

    Mnie Sąd Pracy w Gdańsku uczynił osobą bezrobotną bo uznał za naganne moje przychodzenie do pracy w okresie zwolnienia lekarskiego ( np. do kasy po wypłatę ) oraz ujawnienie prawnikowi ,że restrukturyzacja firmy polegająca na likwidacji części stanowisk pracy ( w tym mojego ) jest fikcją bo wywieszone na ogólnie dostępnych tablicach informacyjnych dokumenty świadczą o tym ,że nadal są zatrudnione osoby , które wykonują mój zakres obowiązków. Dla Sądu ciągle wygodniejsze jest odwoływanie się do argumentu o nieograniczonej swobodzie gospodarczej pracodawcy niż rzetelne i sprawiedliwe ważenie racji słabszej ze stron procesu.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane