Rewolucja w urzędach: Dyrektorzy będą powoływani. Zwolnienia w ministerstwach i urzędach wojewódzkich

autor: Artur Radwan09.12.2015, 07:24; Aktualizacja: 11.12.2015, 11:17
Główne zmiany w nowelizacji dotyczą zatrudniania osób zajmujących kierownicze funkcje w służbie cywilnej.

Główne zmiany w nowelizacji dotyczą zatrudniania osób zajmujących kierownicze funkcje w służbie cywilnej.źródło: ShutterStock

Stanowiska stracą wszyscy dyrektorzy i ich zastępcy w ministerstwach, urzędach wojewódzkich i innych instytucjach podległych rządowi. Koniec z obsadzaniem wyższych stanowisk w służbie cywilnej w drodze konkursu. O zatrudnieniu będzie mógł decydować minister czy wojewoda.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (85)

  • ghost(2015-12-09 08:32) Zgłoś naruszenie 18422

    nie musi mieć doświadczenia, nie musi być członkiem korpusu, nie musi przejść służby przygotowawczej, nie musi... praktycznie nic, ale musi być po linii partyjnej

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ketrzynski(2015-12-09 08:37) Zgłoś naruszenie 15530

    Czy ja się dzisiaj obudziłem w komunizmie? Nie matura, nie doświadczenie, nie umiejętności i wiedza lecz miłość do prezesa zrobi z ciebie dyrektora.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • stin(2015-12-09 08:18) Zgłoś naruszenie 11319

    Teraz K... My w najgorszym wydaniu

    Odpowiedz
  • lika(2015-12-09 08:52) Zgłoś naruszenie 1083

    Nowy szef nie musi nic,za to szeregowy pracownik musi wiedzieć więcej niż wymagania na danym stanowisku,szeregowym pracownikiem się pomiata,szeregowego pracownika niekompetentny szef ruga przed klientem instytucji.Dyrektor może nic nie umieć ,wystarczy by jego zespół umiał i znał wszelkie tajniki.

    Odpowiedz
  • radwan(2015-12-09 08:24) Zgłoś naruszenie 10619

    No i skok na władzę jest, bezsens, pytanie kiedy rozwalą ten kraj

    Odpowiedz
  • szara(2015-12-09 08:46) Zgłoś naruszenie 8914

    tak teraz stołki będą zależne od ilości krewnych prezesa i jego przydupasów

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • magda(2015-12-09 08:55) Zgłoś naruszenie 8312

    czyli jedynie przynależność partyjna będzie się liczyć, PIS tak komunistów nie lubi a tworzy identyczny reżim, już się nie liczy wiedza i doświadczenie, będziemy mieć państwo rządzone przez niekompetentnych nieuków, zaścianek...

    Odpowiedz
  • kaja(2015-12-09 08:15) Zgłoś naruszenie 8016

    WRACA STARE

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • A Idea była taka Piekna.....(2015-12-09 08:41) Zgłoś naruszenie 783

    Miało być: Urzędnicy certyfikowani, apolityczni z kwalifikacjami - jak we Francji ( wprowadzało taką SC SLD) Wszyscy kolejni robili z tego coraz wiekszy syf.

    Odpowiedz
  • urzednik(2015-12-09 09:31) Zgłoś naruszenie 686

    Również należy zlikwidować oceny okresowe szarych pracowników !, bo są źrodłem dyskryminacji pracowników , wymuszaniem ich zachowań , prywatnymi aluzjami itd.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • stat(2015-12-09 08:53) Zgłoś naruszenie 5326

    Formalnie nic się nie zmieni. To usankcjonowanie obecnej praktyki. Nie znam ani jednego konkursu na dyrektora, który nie byłby "ustawiony". Zarówno w adm. rządowej jak i samorządowej. Nic się nie zmieni.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • abc(2015-12-09 08:07) Zgłoś naruszenie 5320

    bo trzeba popierać tych co chcą rozwalać koryto, a nie tych co chcą przy korycie robić przetasowania

    Odpowiedz
  • Nard2015+(2015-12-09 08:30) Zgłoś naruszenie 5291

    Czyscie ten syf po to was wybralismy. A te bandy rodzin po PSL niech poczuja smak poszukania roboty na rynku bez pomocy kolegi

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • nn(2015-12-09 08:56) Zgłoś naruszenie 4773

    Ale po objęciu władzy PO robiła to samo i wtedy nikt nie gęgał. Zatrudniano też bez konkursów?

    Odpowiedz
  • isia(2015-12-09 09:10) Zgłoś naruszenie 4325

    To już nie skok, to zamach, obsadzą wszystko swoimi wiernymi. Chyba mają nadzieję, że będą rządzić wiecznie. Tym korytko to dopiero pachnie, przyspawają i nie dadzą sobie oderwać. Tylko prezes będzie w stanie odtrącić od swych nóg niewiernych lub błądzących

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • J.w T.(2015-12-09 09:58) Zgłoś naruszenie 4225

    Ile jeszcze trzeba dowodów aby zrozumieć i jednogłośnie ogłosić, że PRL wróciło !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • tere(2015-12-09 08:47) Zgłoś naruszenie 362

    A co z ustawą o pracownikach urzędów państwowych?

    Odpowiedz
  • anka(2015-12-09 08:37) Zgłoś naruszenie 3553

    a nie uważacie ze stołki były tworzone w zależności od ilości krewnych? i dobrze niech likwidują nierentowne stanowiska pracy!

    Odpowiedz
  • ja(2015-12-09 10:22) Zgłoś naruszenie 3358

    i bardzo dobrze 8 lat czekalam na te czystke nierobow, brawo Pani Premier

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Libertas(2015-12-09 10:09) Zgłoś naruszenie 1933

    I bardzo dobrze ! Należy zmienić ordynację wyborczą a dotyczącą bezpośrednich wyborów Wójtów i Burmistrzów ? Jak sobie kupią stołek to siedzą po kilka kadencji . Tylko PO ją zmieniła żeby mieć elektorat . Rada gminy nic nie może zrobić to jaka to jest samorządność ? Przy tych wyborach Polacy poczuli siłę , PiS dostało władzę niech rządzi , ale nie na wieki , wieków . Po czynach ich poznamy ?

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz