Rewolucja w urzędach: Dyrektorzy będą powoływani. Zwolnienia w ministerstwach i urzędach wojewódzkich

autor: Artur Radwan09.12.2015, 07:24; Aktualizacja: 11.12.2015, 11:17
Główne zmiany w nowelizacji dotyczą zatrudniania osób zajmujących kierownicze funkcje w służbie cywilnej.

Główne zmiany w nowelizacji dotyczą zatrudniania osób zajmujących kierownicze funkcje w służbie cywilnej.źródło: ShutterStock

Stanowiska stracą wszyscy dyrektorzy i ich zastępcy w ministerstwach, urzędach wojewódzkich i innych instytucjach podległych rządowi. Koniec z obsadzaniem wyższych stanowisk w służbie cywilnej w drodze konkursu. O zatrudnieniu będzie mógł decydować minister czy wojewoda.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (85)

  • Majkel(2015-12-14 14:25) Zgłoś naruszenie 00

    Teraz przynajmniej wiadomo po co PIS chce sparaliżować pracę Trybunału Konstytucyjnego.

    Odpowiedz
  • BoloiLolo (2015-12-12 13:03) Zgłoś naruszenie 00

    Piszę jako osoba bezpartyjna daleka od spekulacji politycznych ale nawet ślepiec dozna olśnienia jak działa Sądownictwo mineło ponad trzy lata i nie zapadł żaden wyrok w sprawie AFER Amber Gold oraz parę innych zżera się kapitał ludzi emerytów i co trochę uciułali i wszystko stracil a o Profesorze Akademii Nauk pokazała Polska Telewizja dwa filmy---jaka podłośc byłych rządzących--brak regulacji prawnych ....Cudaki oraz przegrani w wyborach nie mogą zcierpieć porażki ,,,trzeba tych przegranych wysłać na wyspę jak Napoleona żeby się trochę ockneli a co tu żądać od Szanownej Pani Szydło jak kasa jest pusta;;;a kto przepuścił kasę z ZUSU,,, jako emeryci tacy jak ja płaciliśmy 43 lata ,,,nieraz trzeba było skromnie żyć ale podatki się płaciło,,,jak podała Polska Telewizja w Okolicach --Gdańska 5000 tysięcy Podmiotów Gospodarczych zalega z podatkami czy to jest normalne ,,trzeba to gałgaństwo do porządku przywołać ,,,a co robił Wieli Trybunał jak przez osiem lat czyniono zło,,a co mówi KK jak ten co widzi przestępstwo co powinien zrobić ,,,najlepiej nic nie widzieć oraz nie słyszeć,,,i taka jest prawda rzeczywista,..... zwiń

    Odpowiedz
  • AX(2015-12-12 10:21) Zgłoś naruszenie 00

    NARESZCIE WYRZUCĄ WOJSKOWYCH, KTÓRZY I TAK MAJA WYSOKIE EMERYTURY, SĄ NA WYSOKICH STANOWISKACH I BLOKUJĄ MIEJSCA PRACY DLA MŁODYCH LUDZI PO STUDIACH. PODKREŚLAM, TO SĄ URZĘDY CYWILNE A NIE WOJSKOWE. SPOKOJNIE DAMY SOBIE RADĘ BEZ NICH. LICZĘ NA PiS, ŻE ZROBI Z NIMI PORZADEK !!!!!

    Odpowiedz
  • Gadacz(2015-12-11 20:36) Zgłoś naruszenie 00

    Z artykułu wynika,że nic się nie zmieni, na miejsce dotychczasowych przyjdą inni i to bez przygotowania czyli się znacznie pogorszy.

    Odpowiedz
  • Brian(2015-12-11 19:33) Zgłoś naruszenie 00

    czeka nas bardzo trudne cztery lata. I to z niewiadomym końcem. Bo nie wydaje mi się, że ktoś kto idzie tak po bandzie jak oni pozwoli mnie decydować w wyborach.

    Odpowiedz
  • Marian(2015-12-11 13:38) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo mi się podoba ten zamiar rządu,zawsze uważałem że podstawowym kryterium doboru urzędnika powinna być jego przynależność partyjna.Należy pójść jeszcze dalej,w szkołach powinni uczyć tylko nauczyciele-członkowie PIS / tylko tacy gwarantują,że np.na lekcjach języka polskiego nie będą omawiać wypocin Gombrowicza i Witkacego/,należy pousuwać proboszczów-sympatyków PO i PSL,dyrektorem albo z-cą dyrektora każdej szkoły powinien być ksiądz-pedagog.

    Odpowiedz
  • xyz(2015-12-10 20:01) Zgłoś naruszenie 13

    i bardzo dobrze najwyższy czas ich wymienić bo traktują tę fuchę jak prywatny folwark a ludzi mają za pomiotło. Wieczne to jest pióro.

    Odpowiedz
  • Prawidowo.....(2015-12-10 11:42) Zgłoś naruszenie 11

    Był ileś tam lat. Nachapał sie .......to do wymiany. Kużden chce być Derechtorem

    Odpowiedz
  • obiektywny(2015-12-10 10:24) Zgłoś naruszenie 11

    Juz za czasow PO zapowiadano tanie panstwo i konsolidacje inspekcji, czas najwyzszy aby nastapila przynajmniej wymiana dyrektorow szczegolnie tych, ktore powyzej 20 lat zajmuja te stanowiska oraz maja swiadczenia emerytalne

    Odpowiedz
  • J.(2015-12-10 10:19) Zgłoś naruszenie 21

    Dorobiono teorię do praktyki. A gdzie zmiana? Nie śmiem zapytać o dobrą zmianę.

    Odpowiedz
  • Bronek(2015-12-09 23:05) Zgłoś naruszenie 13

    Najwięcej komentarzy jak widzę piszą lemingi-urzędasy. Jaki to PRL ludzie. I tak na tych stanowiskach pracowali ludzie, którzy byli zatrudnieni nie na podstawie kwalifikacji czy konkursów ale pociotki i kolesie. A słyszał kto o konkursach do kierowniczych stanowisk w NIK-u.

    Odpowiedz
  • polak57(2015-12-09 22:28) Zgłoś naruszenie 41

    Mierny, bierny ale wierny, już to przerabiałem ale jak widać koło historii zatoczyło krąg. Gratuluję wszystkim wyborcom PiS, w końcu należycie teraz do elity partii rządzącej, tylko zdaje mi się, że stołki was ominą bo rodziny PiS są bardzo dzietne. Szczęść Boże

    Odpowiedz
  • Kinga(2015-12-09 21:06) Zgłoś naruszenie 22

    Czytałam, że zwolennicy PO utworzyli komitet w skrócie KOD czyli Komitet Ogłupiania Dalej, jak widać nadal walczą o korytko szczując ludzi przeciw sobie ale co wymagać od ludzi którzy nie potrafią honorowo przegrywać. Jak PO łamało prawo nie przestrzegali konstytucji, tworzyli ustawy według swego widzimisie to było konstytucyjnie. Precz z POwskimi oszołomami.

    Odpowiedz
  • były(2015-12-09 20:30) Zgłoś naruszenie 31

    Jak pracowałem w urzędzie to się zastanawiałem czemu PiSowcy tak podwyżkują i awansują sldowców. Teraz wszystko jasne. Ta sama opcja.

    Odpowiedz
  • były(2015-12-09 20:20) Zgłoś naruszenie 60

    Szefem urzędu wojewódzkiego dotąd był dyrektor generalny. On był pracodawcą i podpisywał umowy o pracę. Stanowisko wojewody było stanowiskiem politycznym. Co to znaczy, wg Autora, że dyrektor generalny będzie powoływany przez szefa urzędu, bo ni cholery z tego nie rozumiem. , Czy wojewoda będzie teraz szefem urzędu i pracodawcą? Mam wrażenie że Autor nie wie o czym pisze.

    Odpowiedz
  • urzędnik(2015-12-09 18:46) Zgłoś naruszenie 30

    Koniec z fikcją "apolitycznych" konkursów dla "fachowców"

    Odpowiedz
  • wg1313(2015-12-09 17:05) Zgłoś naruszenie 51

    Zawód "DYREKTOR" rodem z PRL wraca

    Odpowiedz
  • Pragmatyk(2015-12-09 15:39) Zgłoś naruszenie 33

    Napiszę coś brutalnego! Patrząc na 25 lat tzw wolności dochodzę do wniosku że Hitler i Stalin za mało Polaków wywieźli jeszcze jakieś 30 mln. Powinno być zutylizowane! My nie zasługujemy na wolność i demokrację! To państwo nie powinno istnieć i od jakiś 100 lat wszyscy dookoła to wiedzą tylko nie my Polacy!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Urzednik(2015-12-09 14:03) Zgłoś naruszenie 51

    W administracji na stanowiskach niższych (osoby pracujące) jest mobbing, brak podwyżek od 2008 roku, do tego niekompetentni przełożeni wciśnięci przez PO-PSL bez konkursów. Nie dziwię się, że PIS chce odejść od konkursów na dyrektorów, bo i tak w praktyce ich nie było. Wystarczy wpisać w google nazwiska dyrektorów i wicedyrektorów i zobaczyć z jakiej są partii. A wymogi np. stażu pracy w danej dziedzinie oraz zarządzania zespołem w administracji mają wyłącznie ludzie PO i PSL, którzy przez ostatnie lata i tak niczego się nie nauczyli. Pracowali za nich i dla nich zwykli urzędnicy, służba cywilna, bezpartyjna. Jak ktoś trafnie skomentował, im więcej i szybciej pracujesz tym więcej roboty dostajesz. Nie było premii i podwyżek dla urzędników spoza PO-PSL przez ostatnie 6 lat. Za to "NOWI" dostawali na dzień-dobry wyższe płace niż "starzy". Kiedyś były widełki na każdym stanowisku. Za ostatnich rządów widełki zniknęły (nie te ustawowe, ale te wewnątrz-resortowe). I nagle paniusia z układu związanego z np. PSL malująca paznokcie w pracy zarabiała dosyć dużo na dobrym stanowisku, no ale przecież musiała łożyć 3% pensji na swojego praco-znalazcę. Podziękujmy także poprzedniej władzy za znalezienie pracy wielu swoim pociotkom, którzy tuż przed wyborami weszli w tzw. ochronkę i przez 4 lata nie można będzie ich zwolnić. Oczywiście Ci ludzie nie umieją nic i już nawet nie mają ochoty się nauczyć. A za 4 lata czeka ich emerytura. Domyślam się, że mało nie zarabiają, ale z komputera skorzystać już się nie nauczą. Korzystając z okazji chciałam zwrócić uwagę, że każda władza wymienia ludzi na swoich. Chyba nikt nie chce mieć człowieka w firmie działającego na jej szkodę. Dawno Polacy nie mieli takiej zmiany, zatem wszyscy się dziwują, że giełda pikuje, bo zmiana prezesów skarbu państwa. No też mi zaskoczenie :)

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • piniusz(2015-12-09 13:17) Zgłoś naruszenie 30

    gdyby PSL przy wyborach nie przedobrzył 27 %poparcia, ustawy można by poluzować,a tak innej drogi nie ma,przynajmniej w obecnej kadencji

    Odpowiedz