Jak zostać strażakiem

autor: Urszula Mirowska-Łoskot08.12.2015, 18:00
Nabór do PSP jest otwarty. Od 5 grudnia 2015 r. powinien odbywać się zgodnie z zasadami wynikającymi z ustawy i przepisów rozporządzenia. Na razie jednak jeszcze ten drugi akt nie został zatwierdzony przez resort spraw wewnętrznych, został jednak opracowany już jego projekt.

Nabór do PSP jest otwarty. Od 5 grudnia 2015 r. powinien odbywać się zgodnie z zasadami wynikającymi z ustawy i przepisów rozporządzenia. Na razie jednak jeszcze ten drugi akt nie został zatwierdzony przez resort spraw wewnętrznych, został jednak opracowany już jego projekt.źródło: ShutterStock

Osoby zainteresowane służbą w Państwowej Straży Pożarnej muszą wykazać się sprawnością fizyczną i wiedzą

Czy obowiązują jednolite zasady rekrutacji

W ubiegłym roku chciałem wstąpić do jednostki PSP. Jednak zrezygnowałem. Teraz mieszkam w innym mieście i zamierzam starać się o przyjęcie w innej placówce. Czy postępowanie rekrutacyjne wszędzie przebiega tak samo?

TAK

Nabór do PSP jest otwarty. Od 5 grudnia 2015 r. powinien odbywać się zgodnie z zasadami wynikającymi z ustawy i przepisów rozporządzenia. Na razie jednak jeszcze ten drugi akt nie został zatwierdzony przez resort spraw wewnętrznych, został jednak opracowany już jego projekt. Wcześniej o warunkach rekrutacji decydowali komendanci jednostek straży. Jednak ministerstwo postanowiło ujednolicić procedurę, aby wszyscy kandydaci byli oceniani wedle tych samych kryteriów.

Podstawa prawna

Art. 28 ustawy z 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 1340 ze zm.).

Czy karany może być strażakiem


Pozostało 88% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane