Od 2016 wzrost wynagrodzeń dla urzędników. Kto dokładnie może liczyć na podwyżkę?

29.11.2015, 12:00
urzędnik

Kto może liczyć na wzrost pensji w 2016 roku?źródło: ShutterStock

Członkowie korpusu służby cywilnej otrzymają od 1 stycznia 2016 roku podwyżkę wynagrodzeń.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (22)

  • Poirytowana(2016-05-04 08:26) Zgłoś naruszenie 11

    Jak zawsze dostaną podwyzki pociotki i wlazidupki a szaraczki będą robić za marne grosze i będę poniewierane przez gore a podwyzki nie bedzie. Ja pracuje za marne 1390 zl netto a gdy poszlam o podwyzke naczelniczka smiala mi sie w twarz. I jak tu pracować gdzie sprzątaczka na 1.2 etatu ma więcej.

    Odpowiedz
  • staruszek(2016-04-13 09:24) Zgłoś naruszenie 10

    mam 1650,oo brutto 30 lat stazu i co wy na to ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • budżetowa (2015-12-12 09:46) Zgłoś naruszenie 151

    2500 o czym oni piszą! Marzenie! Miałam brutto 1900, staż pracy 12 lat i przez te 8 lat pensja nie rośnie!

    Odpowiedz
  • Łódź ha, ha(2015-12-08 11:32) Zgłoś naruszenie 61

    6000 tys ma 2 urzędników - najwyższe kierownictwo skarbik i sekretarz

    Odpowiedz
  • ja(2015-12-01 14:42) Zgłoś naruszenie 211

    Te podwyżki (bardzo mnie ciekawi, ile to tak naprawdę realnie będzie) należą się upokarzanej służbie cywilnej jak psu buda.

    Odpowiedz
  • zzzzzz(2015-11-30 17:14) Zgłoś naruszenie 371

    Proszę nie kombinować tylko dać ludziom godziwe wynagrodzenie. Co to znowu ma być za podział- tylko dla swoich i znajomych królika.

    Odpowiedz
  • Podwyżki to w Chinach.....(2015-11-30 10:40) Zgłoś naruszenie 101

    Tam tym biednym pracownikom (zarabiającym już tyle co My) pensje podnosi się o 8% co roku bo Państwo chińskie się rozwija realnie...

    A U Nas ciągle Fikcja i naciągane dane o wzroście PKB, Wzroście Średniej Płacy ( tylko nikt tego nie widział), wzroście zapotrzebowania na Pracowników (mit rynku pracownika w Polsce) i generalnie bajania o Zielonej Wyspie...

    Będzie Wzrost Płac Urzędników - Taki sam jak ów mityczny wzrost PKB i Średnia Płaca w Polsce.
    Zwykłe mydlenie oczu jak za komuny tak i teraz.

    Odpowiedz
  • hgf(2015-11-30 08:34) Zgłoś naruszenie 71

    Inżynier twoim zdaniem zarabia 10000 tys.(czyli 10 milionów!). Strach jeździć po moście,który liczyłeś!

    Odpowiedz
  • t(2015-11-30 08:09) Zgłoś naruszenie 541

    Cała administracja od 8 lat nie miała REWALORYZACJI, a co dopiero mówić podwyżkach. Mówienie o podwyżkach to manipulacja. Przez 8 lat wartość zarobków w porównaniu do cen produktów spadła o ok. 20 - 30 %.

    Odpowiedz
  • skarbona(2015-11-30 07:30) Zgłoś naruszenie 221

    Znowu jakiś "Gal Anonim" napisał artykuł.

    Jak zwykle odezwali się biznesmeni po zawodówkach, których nikt nie chce zatrudniać i muszą założyć działalność w zakresie kopania rowów. (widzicie my też potrafimy być złośliwi).

    Urzędnikom należy się wyrównanie za ostatnie 8 lat! I to bez łaski! Przez te lata teoretycznego zamrożenia płac vide policjanci, nauczyciele, strażacy itd. tylko SC nie dostała podwyżek. A teraz "genialna" "apolityczna" szefowa chce zabrać wszystkie dodatki. Po pierwsze proszę popatrzeć jakie PŁACE i jakie DODATKI mają urzędnicy w innych krajach UE. Po drugie ktoś kto zarabia 17.000zł miesięcznie to oszczędzanie powinien zacząć od siebie.

    Ps. a parodią jest fakt, że to rząd Kopaczowej zamroził płace, a teraz taki dobry ... należą się. No, mało się nie popłakałam ze wzruszenia.

    Odpowiedz
  • ekonom(2015-11-30 07:10) Zgłoś naruszenie 136

    Z definicji urzednik to pasorzyt aspoleczny i bezproduktywny zyjacy kosztem pracujacej wiekszosci ,urzednicy przynosza same straty panstwu jako calosci dlatego powinni byc zredukowani do minimum czyli jak na polske do 1/4

    Odpowiedz
  • jan(2015-11-30 03:29) Zgłoś naruszenie 219

    do radcy z IS zmiej prace na drogach inz placa ponad 10 000 tys swieże powietrze i glowa świeza jest tylko jeden mankament inz trzeba się urodzic a radcą moze byc każdy bo za nic nie odpowiada czy wygra sprawe czy przegra a inz jak zawli most to katastrofa i siedzi a niedaj bóg jak zginą ludzie

    Odpowiedz
  • T1000(2015-11-29 23:21) Zgłoś naruszenie 58

    Ludzie, przecież bezrobocie już trochę spadło i będzie pewnie nadal spadać. Nie będzie usprawiedliwienia dla narzekaczy, bo robotę zmienić w dużych miastach łatwo. Tylko trzeba chcieć, bo prawda jest taka, że urzędników zawsze będą politycy gnębić. A pismaki będą szczuć. I trzeba się z tym pogodzić w tym kraju, albo brać los w swoje ręce i emigrować z kraju/odejść z budżetówki.

    Odpowiedz
  • Będzie jak zwykle.....(2015-11-29 21:58) Zgłoś naruszenie 211

    Dostaną Znajomi Królika...

    Syf był, Syf jest i Syf będzie...na Zachodzie lepiej być robolem niż w tym Kraju wiecznie oszukiwanym pracownikiem...

    Odpowiedz
  • radca z IS(2015-11-29 18:42) Zgłoś naruszenie 421

    Pracuję w skarbówce jako radca prawny. Zarabiam relatywnie dużo w porównaniu z innymi pracownikami o podobnym stażu. Podobnie jak inni czekam na podwyżki płac. Chciałbym przypomnieć, że od lat wszelkie pomysły na wynagrodzenia w skarbówce kiepsko się kończyły. Przed laty zlikwidowano środek specjalny i "włączono" jego część do pensji. Straciłem na tym ok. 500 zł/miesiąc. Dnia kwietnia 2015 r. doszło do, tzw. konsolidacji w służbach skarbowych. Operacja miała być zasadniczo neutralna płacowo dla przeciętnego pracownika, jednak dla radców okazała się niczym bicz boży. Na tej operacji straciłem około 600 zł/miesiąc. Wielu moich kolegów i koleżanek radców straciło jeszcze więcej. Proponowane teraz podwyżki nie obejmą wszystkich. Ja w każdym razie na to nie liczę. Biorąc pod uwagę, że kwota bazowa pozostaje niezmieniona od 2007 r., jakiekolwiek wspominanie o wzroście wynagrodzeń wywołuje u mnie alergię. Arogancja PO źle się dla nich skończyła. Ja mam dobrą pamięć - za 4 lata następne wybory (chyba, że nam konstytucję zmienią, hehe). Jeśli więc PIS zlikwiduje 13, dodatek stażowy i jubileuszówkę to skończy podobnie jak Platforma. To mogę gwarantować. Ku pamięci i przestrodze, panie prezesie...
    Nie jestem w jakiejś tragicznej sytuacji, ale wystarczy pomyśleć o kolegach/koleżankach na stanowisku starszego referenta/inspektora. Coraz więcej obowiązków, coraz mniej pieniędzy. Pamiętacie 2005/2006 r.? Już raz przeżyliśmy mały exodus - kto żyw szukał pracy poza organami. Skarbówka jawi się przy tym jako względnie zasobna instytucja. Prawdziwy dramat jest choćby w sądach i prokuraturach, sanepidzie, urzędach statystycznych i szeregu innych instytucjach.
    Mam dość frazesów ludzi na stołkach. Wycierają sobie nami gębę zrzucając na urzędników całe odium źle tworzonego prawa. Potrzeba nam zmiany podejścia do urzędników. No i przyzwoitych podwyżek. Wszyscy inni już dostali: wojsko, policja, celnicy, strażacy, nauczyciele. Czas na nas:-)
    Pozdrawiam wszystkich!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ja(2015-11-29 17:31) Zgłoś naruszenie 227

    Niezla srednia w urzedach: 298 zl / 5% = 6000 zl (brutto)

    Odpowiedz
  • zamroźcie tez pracowników z ich rodzinami(2015-11-29 16:40) Zgłoś naruszenie 221

    "przeciętnie zatrudniony dostał dodatkowo 840 zł w ciągu ostatnich sześciu lat." a mają dać po 298 zł na osobę, do tego szarak dostanie ok. 100 zł, oto cholerni rządzący, jak ja nienawidzę tego kraju

    Odpowiedz
  • ale kraj(2015-11-29 16:11) Zgłoś naruszenie 341

    dadzą może po 30-50 zł podwyżki na łebka, a zabiorą 13 i dodatek stażowy - superrrr! już to widzę wszyscy się bardzo ucieszą i będą sumiennie i wzorowo pracować!!!

    Odpowiedz
  • skarbonka(2015-11-29 14:23) Zgłoś naruszenie 43

    bardzo rzeczowy, wiele wyjaśniający i wnoszący artykuł...

    Odpowiedz
  • ech(2015-11-29 12:43) Zgłoś naruszenie 132

    Ciekaw jestem czy urzędnicy sądowi dostaną cokolwiek.

    Odpowiedz