Weryfikacja pracowników przed zatrudnieniem – nowy trend wśród polskich pracodawców?

08.08.2015, 07:00
rekrutacja, praca, pracownik

Czy wprowadzanie takich metod do procesu rekrutacji to w Polsce przyszłość?źródło: ShutterStock

Najpopularniejszą, a w praktyce jedyną stosowaną przez polskie firmy formą weryfikacji pracownika i jego umiejętności jest okres próbny. Czyli de facto – sprawdzenie kandydata po tym, jak się go zatrudni. Jednak coraz więcej pracodawców, zatrudniając osobę na kluczowe stanowisko, decyduje się sprawdzić również jej przeszłość – zarówno zawodową, jak i osobistą – i to zanim nawiąże z nią współpracę. Z punktu widzenia np. instytucji finansowej taki proces jest niezbędny, aby obdarzyć zaufaniem pracownika, który będzie zajmować kluczową pozycję w danej organizacji.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: Źródło zewnętrzne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • sygel(2015-08-10 00:17) Zgłoś naruszenie 80

    to wytwor debila w uk i usa dane osobowe sa chronione nawet nie ma prawa sprawdzic wieku i plci lewandowski powinni cie leczyc

    Odpowiedz
  • najlepiej nayczyliście się chyba nie od zachodu...(2015-08-08 09:49) Zgłoś naruszenie 30

    jak okroić pracownika z wynagrodzenia,wprowadzając umowy śmieciowe---okradliście państwo ,wię okradacie dwie strony i stale Mordasiewicz i inni pracodawcy narzekają.W skrócie jest to ekipa PO komunistyczna bogacąca się i robiąca prawo z korzyścią dla siebie.A weryfikacja to nic innego jak wepchnąć z układu pracownika nic nie umiejącego...

    Odpowiedz
  • V8(2016-03-08 18:17) Zgłoś naruszenie 20

    Durnowate amerykańskie pomysły te hamburgery już całkiem im na mózg padły

    Odpowiedz
  • Mac(2016-03-11 16:13) Zgłoś naruszenie 11

    oczywiście w zawodach zaufania publicznego jest to norma :) i trzeba się z tym liczyć

    Odpowiedz
  • Robert(2015-08-08 09:15) Zgłoś naruszenie 12

    autorze tego artykułu i naczelny który to zatwierdził , w jakiej epoce żyjecie , to juz dawno sie zmieniło , dzisiaj nawet sprzątaczka musi mieć karte karna przy rekrutacji , nie mówiąc o innych stanowiskach ???
    Artykuł trochę niestety spóźniony .

    Odpowiedz
  • Lewandowski?(2015-08-08 13:36) Zgłoś naruszenie 00

    a co to za nacja? co to za postać, jest wogóle ktoś taki, czy go sobie wymyślił redaktorzyna resortowy?

    Odpowiedz
  • Irek(2016-12-07 13:13) Zgłoś naruszenie 00

    nie no nie w każdych okolicznościach ale czasami rzeczywiście zdarza się tak, że zatrudniając pracownika na ważne stanowisko chcemy znać o nim szersze informacje niż tylko te które sam postanowił nam zaprezentować, ja korzystałem z mb detektywi w takiej sytuacji i przynajmniej miałem pewność, że rzeczywiście stawiam na odpowiedniego kandydata

    Odpowiedz