statystyki

Porozumienie zmieniające umowę to oferta

autor: Sebastian Kryczka31.07.2015, 07:24; Aktualizacja: 31.07.2015, 07:40
konsument, umowa, komputer

Skutkiem odmowy będzie przekształcenie wypowiedzenia zmieniającego w wypowiedzenie o charakterze definitywnymźródło: ShutterStock

Pracownik może bez żadnych konsekwencji odrzucić propozycję ugodowego określenia zmian w warunkach zatrudnienia. W takim wypadku musi się jednak liczyć z wypowiedzeniem zmieniającym.

Najbardziej korzystną formą modyfikacji warunków zatrudnienia jest porozumienie pracodawcy i pracownika. Nie jest ono uregulowane w kodeksie pracy, lecz jego dopuszczalność potwierdzają orzecznictwo sądów i doktryna.

Porozumienie ma najczęściej formę aneksu do umowy o pracę. Musi wskazywać zakres zmian i informację, od kiedy pracownik będzie pracował na nowych zasadach, a najlepiej – konkretną datę wejścia ich w życie. Nie ma przeszkód, aby strony wskazały odległą datę czy też bardzo bliską. Jest to przewaga porozumienia zmieniającego nad wypowiedzeniem zmieniającym, przy którym stosowane są okresy wypowiedzenia.


Pozostało jeszcze 57% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane