Prezydent pożegna się z żołnierzami podwyżką. Dostaną nawet 550 zł

autor: Artur Radwan30.06.2015, 07:15; Aktualizacja: 30.06.2015, 08:06
Podwyżki będą się wiązały się ze wzrostem wskaźnika kwoty bazowej.

Podwyżki będą się wiązały się ze wzrostem wskaźnika kwoty bazowej.źródło: ShutterStock

Średnio uposażenie zawodowych wojskowych może w przyszłym roku wzrosnąć o 550 zł. Najmniej optymistyczny wariant przewiduje 300 zł.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (109)

  • szary człowiek(2015-06-30 19:42) Zgłoś naruszenie 30

    Wybór zawodu zależy od każdego z nas, więc nie narzekajmy na swój los. Każdy miał lub ma go w swoich rękach. Każdy robi to co lubi lub to do czego życie go zmusiło. A wszystko no.. lub prawie wszystko zalezało od nas samych. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • rv(2015-06-30 19:31) Zgłoś naruszenie 20

    Nie żałuję braciom mundurowym podwyżki, bo sam niedawno zdjąłem mundur i wiem co to znaczy.
    Ale zwróćcie uwagę kto na podwyżka kwoty bazowej zyskuje najbardziej? Gryzipiórki w szlabach, tłumokii nie nadające się do niczego innego, jak tylko przewalanie stosów papieru. Ja się pytam. Czy to jest sławne obiecane zwiększenie wydatków na obronność? Plan wykonany herr prezydent?

    Odpowiedz
  • prezydenta powinien przebadać psychiatra ?????/(2015-07-02 17:15) Zgłoś naruszenie 10

    oj z nienawiści do narodu to niewiadomo co jeszcze mu do łba zdzieli...

    Odpowiedz
  • observer(2015-07-05 10:48) Zgłoś naruszenie 10

    Dla zainteresowanych, cały czas w szeregach wojska są wolne miejsca i jest prowadzony nabór. Wystarczy mieć odpowiednie kwalifikacje, wykształcenie zdać egzaminy specjalistyczne w tym z WF-u znać język angielski w stopniu komunikatywnym i być zdecydowanym mieszkać i pracować tam gdzie dostanie się przydział. Wtedy można cieszyć się z obiecywanych podwyżek i brać życie pełnymi garściami.

    Odpowiedz
  • Niko(2016-03-01 03:25) Zgłoś naruszenie 00

    To wierutne kłamstwo.Nic nie dał żołnierzom wręcz przeciwnie, zabrał.Sprawił nam BUL.

    Odpowiedz
  • jak żyć(2015-07-01 18:11) Zgłoś naruszenie 00

    a policjant-dochodzeniowiec 2200 na rękę...

    Odpowiedz
  • Rychu(2015-07-01 21:17) Zgłoś naruszenie 00

    Fakty zamiast mitów proszę !

    Polecam wnikliwą analizę opracowania pt. "Emerytury i renty w 2013 roku", Główny Urząd Statystyczny, Warszawa 2014.

    Wysokość przeciętnej miesięcznej emerytury brutto (zł) w 2013 roku według instytucji wypłacających kształtowała się następująco:

    Emerytury górników (ZUS) 3770,4
    Ministerstwa Sprawiedliwości 3499,7
    Ministerstwa Spraw Wewnętrznych 3326,7
    Ministerstwa Obrony 3236,6
    Emerytury nauczycieli (ZUS) 2178,2
    Emerytury pracowników kolejowych 1857,2
    Emerytury prowadzących działalność gosp. 1613,6

    Przeciętne miesięczne emerytury brutto z ZUS - 1970,4 zł

    Przeciętne miesięczne emerytury brutto z KRUS - 1153,9 zł

    Faktyczna wysokość przeciętnej emerytury brutto osób objętych systemem zusowskim była w 2013 roku wyższa niż 1970,4 zł, bowiem należy doliczyć wypłaty z systemu OFE osobom, którym taka wypłata przysługuje.
    Jej wartość to zaledwie 94,9 zł i jest to wpadkowa stosunkowo krótkiego okresu wypłacania takich świadczeń i niskiego ich udziału w składce ubezpieczeniowej.

    Odpowiedz
  • ...(2015-06-30 21:59) Zgłoś naruszenie 00

    tak jasne oczywiscie rzesza ochotnikow za brama .. a ile sie zwalnia to tego juz nie powiedza bo nie moga wytrzymac tej glupizny i jakos na ich etat nikt nie przychodzi bzdura kompletna ..

    Odpowiedz
  • pozimka(2015-06-30 21:32) Zgłoś naruszenie 00

    Banda i jeszcze raz banda,do której nalezy Komorowski.Na emerytury nie ma pieniedzy ,a dla wojska są.Ludzie nie wierzcie tej chołocie bo oni już nie wiedzą co czynią.

    Odpowiedz
  • Kadrowiec(2015-06-30 21:27) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Kierowca Tira, tylko niech Pan nie mówi że zarabia Pan najniższą krajową. Kierowca w wojsku zarabia 2,350zł a kierowani pojazdem to tylko jeden najmniejszy z obowiązków kierowcy - szeregowego w wojsku. Pozdrawiam
    Ps. zgodnie z nowelizacją ustawy 25 lat służby wojskowej i 55 lat życia żeby dostać najniższą emeryturę,

    Odpowiedz
  • ratownik(2015-06-30 20:57) Zgłoś naruszenie 00

    szacun dla tych co byli na misji. chociaż będąc na wojnie i tak dostają duże bonusy. każdy patrol jest liczony w PLN- ale rozumiem ich i im bym dal. no ale reszcie... za co??!! 70% żołnierzy nie była za polska granica. zaciągając się do wojska każdy wie na co się pisze. najwidoczniej chce takiego życia. w 2012 jedna podwyżka teraz druga!! czy to nie przegięcie?? każdy zawód jest częścią łańcucha :). co by zrobił ranny żołnierz bez pielęgniarki?? pielęgniarki i ratownicy tez są w ciągłej gotowości. ludzie śpią a ratownik jeździ i ratuje. niestety nie ma dodatku , premii, trzynastki... pracuje za 1400 na rękę!! z dodatkowymi godzinami (w sumie 230) wyciąga 2300. do tego codziennie bierze na siebie odpowiedzialność za druga osobę. wiec nie gadajcie głupot jacy wojskowi sa wspaniali. zawod jak kazdy inny. bardzo potrzebny ale nie róbcie z siebie bohaterów.

    Odpowiedz
  • polo(2015-07-01 19:14) Zgłoś naruszenie 00

    Do kolegi "nie do wiary" najpierw przeczytaj ze zrozumieniem ustawe dotyczącą służby żołnierzy zawodowych i przejściach na emeryturę ile dostają i po ilu latach służby, później zdobądź statystyki ilu z całej armii odeszło po 15 latach oraz z jakich przyczyn , a dopiero potem się wypowiadaj

    Odpowiedz
  • taaaa(2015-06-30 20:14) Zgłoś naruszenie 00

    I znowu szeregowi dostaną po dupie. Co z tego że różnice są małe między uposażeniem jak 12 lat i won radź sobie sam. A kasa i tak jest mała za to co się robi i ile zdrowia się traci o rodzinie nie wspominając.

    Odpowiedz
  • PW(2015-06-30 19:41) Zgłoś naruszenie 00

    rv - piszesz głupoty. Szkoda, że nikt nie przeniósł cie na jakiekolwiek stanowisko w sztabie, zobaczyłbyś tę lekką pracę ;-) np. w S-3,S-1. Posiedziałbys nad ustawami, rozporządzeniami, wykonałbyś troche różnych decyzjii, posiedziałbyś nad różnymi planami, itd, itd. Miałbys lekko bardzo...

    Odpowiedz
  • PW(2015-07-01 18:07) Zgłoś naruszenie 00

    Renata, a ty oczywiście byłas na poligonie i spałas w tych okopach, hehehe. Powiedz mężowi żeby nie opowiadał tych bajek, nie maja tak źle. A po 15 latach mogą odchodzic, nikt żołnierzom nie broni, to żadna trudność!, nie trzeba mieć plecaka wystarczy wniosek!!!

    Odpowiedz
  • Aga(2015-06-30 18:19) Zgłoś naruszenie 00

    A może by tak pomyśleć w końcu o pracownikach cywilnych???

    Odpowiedz
  • stefan(2015-06-30 18:35) Zgłoś naruszenie 00

    najlepiej dac tym biedakom oficerom podwyzki bo szeregowy zawsze byl i bedzie dyskryminowany w tym panstwie sama ustawa 12 letnia jest dla nas krzywdzaca

    Odpowiedz
  • IKA(2015-06-30 18:23) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli by PBK miał trochę honoru to emerytury dla ludzi którzy przepracowali 40 lat składkowych by wprowadził teraz te 8 milionów które na Pana głosowali będzie głosować na te ugrupowanie które to wprowadzą jeszcze przed wyborami bo w obiecanki po wyborach już żaden nie uwierzy!

    Odpowiedz
  • Greq(2015-07-01 21:45) Zgłoś naruszenie 00

    Wasze posty są daremne podwyżki jak zwykle dużo gadania a ci co mają mało dalej będą mieć mało ja pracuje w mundurówce jako podoficer i prowadzę działalność i nikt mi nie powie że da się ze służby wyżyć. Kto ma awansować i zarabiać to ludzie z branży wiedzą czyste kolesiostwo więc skończcie tą debatę tylko zacznijcie sami kombinować.

    Odpowiedz
  • Pytanie laika:(2015-07-01 15:41) Zgłoś naruszenie 00

    550zł/rok czy miesięcznie?

    Odpowiedz