Prezydent pożegna się z żołnierzami podwyżką. Dostaną nawet 550 zł

autor: Artur Radwan30.06.2015, 07:15; Aktualizacja: 30.06.2015, 08:06
Podwyżki będą się wiązały się ze wzrostem wskaźnika kwoty bazowej.

Podwyżki będą się wiązały się ze wzrostem wskaźnika kwoty bazowej.źródło: ShutterStock

Średnio uposażenie zawodowych wojskowych może w przyszłym roku wzrosnąć o 550 zł. Najmniej optymistyczny wariant przewiduje 300 zł.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (109)

  • Niko(2016-03-01 03:25) Zgłoś naruszenie 00

    To wierutne kłamstwo.Nic nie dał żołnierzom wręcz przeciwnie, zabrał.Sprawił nam BUL.

    Odpowiedz
  • pi(2016-01-03 22:44) Zgłoś naruszenie 00

    Szeregowi odwalają czarną robotę a podoficer sobie siedzi i rozkazuje więc szeregowi powinni mieć więcej płacone

    Odpowiedz
  • nvg(2015-09-02 21:49) Zgłoś naruszenie 00

    No i okazało sie ze wojsko czy inne słuzby dostana po około 180 zł brutto... Niech sobie Bronek w du... wsadzi taka podwyżke i spier... od MON-u i MSW...

    Odpowiedz
  • Dedi(2015-08-22 19:42) Zgłoś naruszenie 00

    Potwierdzam podwyżka to 160 zl a nie jak to ładnie zostało ujęte na początku artykułu "Najmniej optymistyczny wariant przewiduje 300 zł"

    Odpowiedz
  • matii(2015-08-19 07:16) Zgłoś naruszenie 00

    Może już zdejmiecie ten referat i nie kujcie w oczy tych biednych prywaciarzy , jak wiadomo podwyżki które już zatwierdzono to zaledwie 160 zł na rękę na etat .Kolejne kłamstwo PO próba skłócenia społeczeństwa , a klub Generałów rośnie. Przypominam po raz kolejny ,że Generał idąc do cywila nie dostaje emerytury w wysokości 75 %
    jak każdy żołnierz tylko 100% ponieważ odchodzi w stan spoczynku.

    Odpowiedz
  • baba(2015-08-15 13:28) Zgłoś naruszenie 00

    W ciągu 13 lat służby mojego męża zmieniała 4 razy miejsce zamieszkania z dwójka dzieci! Zazdrości ktoś?zapraszany niech sam sprobuje

    Odpowiedz
  • Patriota(2015-07-29 19:02) Zgłoś naruszenie 00

    Panie "cywil", niech Pan powie tutaj na forum kiedy to w 2015 roku żołnierze zawodowi a w szczególności korpus szeregowych otrzymał podwyżki z Resortu MON. Proszę napisać skąd ma Pan takie dane, może były a ja je przeoczyłem bo przecież tak "ogromne" ilości pieniędzy lądują pierwszego na moim koncie. Wiadomym jest że żołnierze zawodowi otrzymują stała pensję ale nie porównujmy zarobków żołnierzy z jednostek liniowych do Sztabów Dywizji itp.. Nikt Panu nie zabrania wejść w szeregi wojska, mam nadzieje że wtedy doceni Pan ciągłe "przewalanie " żołnierza poza miejsce w którym znajduje się jego rodzina, ciągłe szkolenia, ćwiczenia poligonowe (tam nie ma opcji wyjścia z koleżankami czy kolegami na lunch), a w szczególności w czasie zimy gdy naprawdę sprawdzana jest twardość ludzkiego organizmu, gdy nie ma ogrzewania w nocy przy -20C. Niech Pan weźmie pod uwagę że ci właśnie którym "jeszcze mało" staną za "takim" jak Pan gdy przyjdzie pora (oby nie było takiej sytuacji). Niech Pan jeszcze raz rozważy swoje słowa i ponownie przemyśli czy warto tak brukać tych żołnierzy, czy Oni sobie zasłużyli na takie podejście takich jak Pan. Napomnę jeszcze tylko że to nie żołnierze prosili się o zwiększenie uposażeń, jest to inicjatywa Państwa.

    Odpowiedz
  • cywil(2015-07-27 01:02) Zgłoś naruszenie 00

    Wojsko dopiero miało podwyżki w2012 i 2015 i jeszcze mało.Pracownicy budżetówki mieli
    podwyżkę dopiero w 2008r.

    Odpowiedz
  • WP(2015-07-26 12:29) Zgłoś naruszenie 00

    jestem żołnierzem zawodowym w stopniu szeregowego, podwyżki oczywiście nigdy się im nikt nie sprzeciwi ale boli to, że ktoś wydaje pieniądze, nie swoje trzeba dodać, dopiero na koniec. nikomu nie zazdroszcze i k ązdemu życzę dobrze, a jeśli podwyżki będą to bardzo się ucieszę :)

    Odpowiedz
  • bbb(2015-07-22 15:38) Zgłoś naruszenie 00

    Dokladnie nikt nikomu nie zabrania isc do pracy do wojscka praca jak kazda a nawet bardziej niebezpieczna. Uwazam ze te podwyzki jak najbardziej sie naleza.

    Odpowiedz
  • Michal(2015-07-18 16:14) Zgłoś naruszenie 00

    szanowni koledzy, szanuję każdy zawód i tez chciałbym aby mój szanowano w Polsce. Jestem żołnierzem i naprawdę długą drogę przeszedłem aby osiągnąć to kim teraz jestem. Rozumiem ze każdy trochę racji ma ale wojsko nie jest jedyną uprzywilejowaną grupą w Polsce. Właściwie to każdy jest w jakiś sposób uprzywilejowany w tym kraju. Wojsko, policja, lekarze, nauczyciele, księża, górnicy, rolnicy, urzędnicy itd. Nawet najbiedniejsi mają coś czego niemają bogatsi tzn przywilej dostania z mopsu kasy tak poprostu węgiel na zimę ciuchy i wyprawki do szkoły, paczki na święta itd, a handlarze to mają źle? Przez dziurawy system podatkowy kombinują jak tylko mogą żeby podatku nie płacić itd itp. A Was boli tylko to ze wojsko znowu dostaje podwyżkę. Bo niby wogóle to co mamy za darmo pracować? Nie bądźcie hipokrytami każdy jak był młody miał szansę wybrać co chce w życiu robić ja wybrałem wojsko bo zawsze chciałem. A jeżeli jest ktoś niezadowolony to wybory są najlepszym sposobem aby wyrazić swoją opinię na temat rządu.

    Odpowiedz
  • misty(2015-07-05 19:04) Zgłoś naruszenie 00

    TO JEST LAPOWKARSTWO. Za glosowanie na sitwe prezydent placi 550 zl za jeden glos

    Odpowiedz
  • ALA(2015-07-05 18:55) Zgłoś naruszenie 00

    1 GLOS NA PO=550ZL

    Odpowiedz
  • observer(2015-07-05 10:48) Zgłoś naruszenie 10

    Dla zainteresowanych, cały czas w szeregach wojska są wolne miejsca i jest prowadzony nabór. Wystarczy mieć odpowiednie kwalifikacje, wykształcenie zdać egzaminy specjalistyczne w tym z WF-u znać język angielski w stopniu komunikatywnym i być zdecydowanym mieszkać i pracować tam gdzie dostanie się przydział. Wtedy można cieszyć się z obiecywanych podwyżek i brać życie pełnymi garściami.

    Odpowiedz
  • gabu(2015-07-03 23:21) Zgłoś naruszenie 00

    W końcu przez 8 lat bez żadnej podwyżki nawet inflacyjnej , ostatnie były za PIS brawo prezydeńcie do dzieła

    Odpowiedz
  • gandal(2015-07-03 23:20) Zgłoś naruszenie 00

    wojsko to nie zabawa,to dużo wyrzeczeń,a skutki tego ponosi żona,dzieci,kto nie był w wojsku to nie ma zielonego pojęcia o trudach tej służby,ja służyłem w armii 33 lata to na ten temat mam dużo do powiedzenia.Żołnierz musi być dobrze opłacany,ponieważ zawsze jest gotów poświęcić własne życie w obronie ojczyzny i jej obywateli,musi być dyspozycyjny w dzień czy w nocy,myślę,że tych podwyżek zazdroszczą ci,którzy twierdzą"po co nam armia przecież jesteśmy w NATO- to oni nas w razie czego obronią"słyszałem jak w ten sposób wypowiadali się niektórzy politycy,szkoda słów na tych Panów.

    Odpowiedz
  • prezydenta powinien przebadać psychiatra ?????/(2015-07-02 17:15) Zgłoś naruszenie 10

    oj z nienawiści do narodu to niewiadomo co jeszcze mu do łba zdzieli...

    Odpowiedz
  • Bezrobotny(2015-07-02 13:30) Zgłoś naruszenie 00

    Mateuszku zapraszam do siebie. Zamienimy sie szeregowcu na stopnie i stanowiska. Daje Ci 2 tygodnie i bedzie placz. Wszyscy inni, ktorzy tu tak placza, znawcy i badacze sluzby wojskowej. Kij Wam w oko i przyczepe gruzu (wiecie gdzie) zeby nie bylo luzu. Skonczona banda emerytow i nierobow. Wiecej co miesiac sypcie dla Tadzia Rydzyka i jego czarnej mafii. Zal mi Was bieeedaki :-)

    Odpowiedz
  • Mateusz(2015-07-02 11:47) Zgłoś naruszenie 00

    Renata pochwal się w jakiej jest jednostce i na jakim stopniu ,bo ja się wypowiadam na tematy szeregowych. Każdy podoficer ma świetną robotę ,ale jak więcej jest szeregowych, dlatego nie wypowiadaj się patrząc na całość jednostkowo tylko spójrz całościowo. A nie możesz spojrzeć bo robisz jedzonko więc o czym My rozmawiamy? Są jednostki gdzie jest fajnie, a jednostki gdzie jest ********** Tak jak w prywatnych organizacjach jest dobrze i jest źle.

    Odpowiedz
  • Mateusz(2015-07-02 11:47) Zgłoś naruszenie 00

    Renata pochwal się w jakiej jest jednostce i na jakim stopniu ,bo ja się wypowiadam na tematy szeregowych. Każdy podoficer ma świetną robotę ,ale jak więcej jest szeregowych, dlatego nie wypowiadaj się patrząc na całość jednostkowo tylko spójrz całościowo. A nie możesz spojrzeć bo robisz jedzonko więc o czym My rozmawiamy? Są jednostki gdzie jest fajnie, a jednostki gdzie jest ********** Tak jak w prywatnych organizacjach jest dobrze i jest źle.

    Odpowiedz