statystyki

Maksymalne odszkodowanie za wadliwe zwolnienie nie dla młodego stażem

autor: Artur Radwan23.06.2015, 07:30; Aktualizacja: 23.06.2015, 08:36
coach, praca

Pracodawca odwołał się do sądu II instancji.źródło: ShutterStock

Pracownik, któremu przysługuje miesięczny okres wypowiedzenia, nie powinien się spodziewać, że za wadliwe zwolnienie otrzyma maksymalne odszkodowanie.

Firma od 29 marca 2010 r. zatrudniała kobietę na stanowisku trade marketing managera na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Porozumieniem z 1 września 2010 r. strony zmieniły treść stosunku pracy. Objęła ona stanowisko p.o. brand manager. Jej średnie miesięczne wynagrodzenie wynosiło 7,5 tys. zł. Następnie 4 listopada 2010 r. została zwolniona z zachowaniem jednomiesięcznego okresu wypowiedzenia. Powód zwolnienia – utrata zaufania spowodowana niestarannym wykonywaniem obowiązków pracowniczych.

Sprawa trafiła do sądu I instancji, który orzekł, że powódce przysługuje odszkodowanie z art. 471kodeksu pracy w maksymalnej wysokości odpowiadającej trzymiesięcznemu wynagrodzeniu z uwagi na to, że wypowiedzenie przez stronę umowy o pracę było całkowicie nieuzasadnione i stanowiło arbitralną decyzję przełożonego. W efekcie sąd I instancji zasądził 22,5 tys. zł odszkodowania.


Pozostało jeszcze 57% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane