statystyki

Pracodawca może zastrzec formę dla zmiany umowy

autor: BL25.06.2015, 07:25; Aktualizacja: 25.06.2015, 08:19

Projekt umowy o pracę przedstawiony przez pracodawcę nowo zatrudnianemu pracownikowi zawiera klauzulę przewidującą, że każda zmiana tego dokumentu wymaga zgody obu stron i formy pisemnej dla swojej skuteczności. Czy takie postanowienie jest zgodne z prawem?

Umowa o pracę powinna zostać zawarta w formie pisemnej. Niezachowanie jej jednak nie będzie skutkowało nieważnością. W takim przypadku pracodawca powinien w dniu rozpoczęcia pracy przez zatrudnionego potwierdzić na piśmie dokonane wzajemne ustalenia co najmniej w zakresie wskazanym w art. 29 par. 2 k.p.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane