statystyki

Nie tylko dobre wynagrodzenie. Firma bez pakietów będzie tracić pracowników

autor: Tomasz Zalewski26.05.2015, 17:00

Pracodawcy dostrzegają pozytywne skutki zapewnienia załodze dodatkowych świadczeń z zakresu opieki medycznej. Takie są wyniki badania „Oczekiwania wobec programów zdrowotnych w miejscu pracy”, które zostało przeprowadzone przez Grupę Luxmed z udziałem 200 menadżerów. Ponad 47 proc. z nich stwierdziło, że programy medyczne dla załogi wpłynęły na ograniczenie absencji chorobowej i przełożyły się na zwiększenie wydajności pracowników (40 proc.) oraz poprawę stanu zdrowia zatrudnionych (44 proc.).

– Na naszych oczach zmienia się sytuacja na rynku pracy. Z roku na rok trudniej będzie o wykwalifikowanego pracownika. Wobec tego pracodawcy, by utrzymać wykwalifikowaną kadrę, będą zmuszeni oferować załodze coraz szersze pakiety opieki medycznej – podkreślał wczoraj Sławomir Neuman, wiceminister zdrowia. – Do niedawna firmy nie musiały dbać o to, by zatrzymać pracowników, bo łatwo było ich zastąpić. Teraz sytuacja się zmienia – dodał.


Pozostało jeszcze 63% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane