statystyki

Czy trzeba skierować na badania pracownika, któremu pogorszył się wzrok

autor: Maciej Ambroziewicz09.04.2015, 09:11; Aktualizacja: 09.04.2015, 11:13
Okulary Fot. Shutterstock

Okulary Fot. Shutterstockźródło: ShutterStock

Pracownik bez skierowania od pracodawcy poszedł do okulisty, który przepisał mu okulary korekcyjne, po czym wziął za nie fakturę na firmę. Zgodnie z regulaminem firma zwraca koszty zakupu okularów, ale problem polega na tym, że choć wspomniany pracownik wykonuje pracę przy monitorze przez ponad 4 godziny dziennie, to lekarz medycyny pracy nie zalecił mu pracy w okularach korekcyjnych. Czy w tej sytuacji pracodawca powinien skierować podwładnego ponownie na badania do lekarza medycyny pracy?

Obowiązek pracodawcy polegający na refundacji kosztów poniesionych przez pracownika na zakup okularów korygujących wzrok do pracy przy komputerze jest ściśle związany z badaniami profilaktycznymi. W przypadku gdy pracownik w okresie ważności takich badań stwierdzi pogorszenie wzroku i zwróci się do pracodawcy o refundację poniesionych przez siebie kosztów zakupu okularów, pracodawca nie ma obowiązku ani zwrotu, ani wydania pracownikowi takiego skierowania.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane