statystyki

Zlecenie zamiast umowy o pracę? Posłowie sugerują kontrolę umów cywilnoprawnych

autor: Łukasz Guza19.02.2015, 07:54; Aktualizacja: 19.02.2015, 09:13
pracownik, praca

GIP podkreśliła, że jeszcze w tym roku możliwe jest rozpoczęcie pilotażowej weryfikacji omawianego problemu w poszczególnych okręgach inspekcji.źródło: ShutterStock

Zastępowanie umów o pracę np. zleceniem oraz legalność zatrudnienia w kancelariach prawnych to zdaniem posłów przykładowe zagadnienia, jakimi powinna zająć się w najbliższym czasie Państwowa Inspekcja Pracy. Wczoraj sejmowa komisja ds. kontroli państwowej przyjęła do wiadomości Program działania PIP na 2015 r.

– Skutkiem nadużywania umów cywilnoprawnych lub tzw. samozatrudnienia są miliardowe straty dla budżetu państwa. Właściwa byłaby ścisła współpraca inspekcji i Najwyższej Izby Kontroli w celu zdiagnozowania i oszacowania tego problemu – wskazywał Janusz Śniadek, poseł PiS.


Pozostało jeszcze 64% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

 • panJacek(2015-02-25 07:19) Zgłoś naruszenie 00

  Jestem za, a nawet za. Wystarczy mała poprawka w prawie (a tyle już ich było), że każde zlecenie MUSI być kontrolowane przez PIP. Czysty totalitaryzm. A mimo to popieram. Czyżbym na stare lata stał się komunistą? Jeśli tak to zasługa (czy wina) kapitalizmu.

  Odpowiedz
 • panJacek(2015-02-25 07:24) Zgłoś naruszenie 00

  P.S. A w ogóle można by zmienić nazwę z PIP, na Policja Pracy. Dołączyć ich do służb mundurowych i pracodawców lać pałą za to, że w Polsce wymagają w pracy bełkotać po angielsku, a nikt nie pyta o znajomość języka ojczystego. Lać pałą za dyskryminowanie starszych, lać pałą za każde wykroczenie przeciw prawom pracownika.
  No teraz już jestem pewien, że demokracja zrobiła ze mnie komunistę.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane