Polskie wynagrodzenia wciąż dalekie od europejskich

autor: Karolina Nowakowska06.12.2014, 08:30
pieniądze-finanse-złoty

Polska była jedynym krajem, w którym nawet w czasach kryzysu rosła płaca minimalnaźródło: ShutterStock

Polskie wynagrodzenia w dalszym ciągu odbiegają od europejskich. W dodatku tempo wzrostu płac wyraźnie spadło. Według "Raportu płacowego Polska i Świat" szybko rośnie płaca minimalna.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • Katarzyna Zwolska Częstochowa ul,(2014-12-14 15:51) Zgłoś naruszenie 00

    A Nasze EMERYTURY ile odbiegają od europejskich?

    Odpowiedz
  • prawnik - Szczecin(2014-12-08 07:48) Zgłoś naruszenie 00

    W budżetówce realna wartość wynagrodzeń od 2009r. systematycznie maleje wskutek zamrożenia wskaźnika inflacyjnego - to już ponad 20 % w porównaniu z rokiem 2008. To tak dla przypomnienia rządzącym.

    Odpowiedz
  • Czy to gospodarka czy latyfundium(2014-12-08 07:42) Zgłoś naruszenie 00

    Od 7 lat nie raczono nawet zrewaloryzować pensji pracownikom państwowym. De facto taka sytuacja to coroczne obniżanie pensji poprzez zmniejszanie siły nabywczej pieniądza.
    Oczywiście tylko pensje są na poziomie Afryki równikowej - bo ceny w sklepach na poziomie zachodnim.

    Odpowiedz
  • zygmunt(2014-12-08 02:15) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego niby poważna gazeta prawno-ekonomiczna publikuje takie bzdury: jak przeliczanie zarobkw w euro na złote i robi to porównanie. Trzeba wziąć przeliczyć euro i złoty na PPP i wtedy można porównywać jajko do jajka a nie tak jak to zrobiono ziemniak do kokosa. WSTYD!!!

    Odpowiedz
  • realny(2014-12-07 07:35) Zgłoś naruszenie 00

    A ja się zastanawiam, kiedy wreszcie polskie media przestaną przeliczać wynagrodzenia Niemców, Brytyjczyków itp. na złotówki...takie przeliczanie to kompletna bzdura, robienie piany z mózgu ludziom...wiadomo, że zarabia euro wydaje euro, zarabia funty wydaje funty, zarabia złotówki wydaje złotówki itd...w ocenie mojej lepszy obraz byłby wtedy gdyby pokazano co można kupić za zarobione pieniądze...np. zarabia 1000 zł a fryzjer kosztuje 15 zł, zarabia 1000 funtów a fryzjer kosztuje 15 funtów...

    Odpowiedz
  • 80 lipiec(2014-12-06 23:25) Zgłoś naruszenie 00

    Pamiętam te czasy gdy L.Wałęsa był prezydentem.Był to swego rodzaju paradoks.Prezydent był z "Solidarności".Żądził (chyba) krajem ,a "Solidarność" strajkowała przed jego pałacem,ale dzisiaj nawet on nie chce o tyn wspominać. "Ja wywalczyłem"- tak zgadzam się-dla siebie.

    Odpowiedz
  • walesa i ludobojstwo(2014-12-06 21:48) Zgłoś naruszenie 00

    polska to postafrykanska-postkomunistyczna kolonia, obywatele sa podzieleni na dwie kategorie - pierwsza kategoria to uprzywilejowane kasty post PRLowskie ( nie wolno cofnac im praw nabytych jeszcze w systemie zbrodniczego PRLu), jak gornicy, mundurowka, rolnicy, prawnicy, lekarze i wysoko postawieni urzednicy - to ludzie, ktorzy otrzymuja kilkakrotne wynagrodzenie za przecietna prace, i maja mnostwo przywilejow kosztem obywateli drugiej kategorii, czyli pracownikow firm prywatnych ( ktorym zabrano wszelkie prawa, nie maja zwiazkow zawodowych, zadnej ochrony, sa zwyklymi smieciami, ktore maja wypracowywac zysk dla zagranicznych koncernow), polityczni bonzowie przyklejeni do swoich stolkow niczym prezydent wroclawia, zadna sila nie mozna ich oderwac od koryta, chyba ze na jeszcze wyzsze stanowiska krola Unii Europejskiej. Jak tusk nie wstydzi sie pobierac miesieczne wynagrodzenie w UE w wysokosci pensji kilkudziesieciu tysiecy polakow... Bananowa republika - politycy to nadzorcy ktorzy w imieniu zagranicznych koncernow i bankow znecaja sie nad polakami, efekty sa widoczne, 3 miliony emigracji, i kompletny brak dzieci, bo niewolnicy nie rodza dzieci... dzieki ci waleso i tusku... unicestwiliscie narod, ktory przetrwal zabory, 2 wojny swiatowe i 40 lat komuny... walesa powinien byc skazany za ludobojstwo

    Odpowiedz
  • zniesmaczony(2014-12-06 21:21) Zgłoś naruszenie 00

    ha ha ale luksus

    Odpowiedz
  • optymista(2014-12-06 21:20) Zgłoś naruszenie 00

    gdzie takie zarobki , komuś się chyba pomyliło , W pewnym mieście w Urzędzie Miasta zarabia się najniższą krajową
    I o czym to świadczy jaki jest poziom Urzedu to istny slams?

    Odpowiedz
  • alik(2014-12-06 21:16) Zgłoś naruszenie 00

    dobrze że ustawowo rośnie minimalna , bo w innym przypadku byśmy ***** dostali , pensje zamrożone i czekaj tatka latka.
    Nie podoba to się pracodawcom z Lewiatana bo się wypowiadają w TVP bo to szkodzi gospodarce ale te małpy to niestety nie zarabiają najniższej tylko 3 czy 5 krotnie więcej, ale najlepiej jest doradzać innym mając pełne brzuchy ile maja zarabiać

    Odpowiedz
  • biedota sanepidowska(2014-12-06 14:30) Zgłoś naruszenie 00

    "... najniższe wynagrodzenia otrzymywały osoby z wykształceniem podstawowym i gimnazjalnym – 2 300 zł w małych miastach i 2 500 zł w dużych miastach..." ale piszą głupoty, ja po 35 latach ze średnim wykształceniem w pieprzonym powiatowym sanepidzie mam 2100 zł brutto i to nie sprzątaczka, jak tu żyć, tylko sobie sznurek założyć, znudziła mi się ta wegetacja a tyle lat łudziłam, się, że odkąd wałęsa objął rządy będzie lepiej, bo tak obiecywał, miałam żyć godnie a co mam, jałmużnę, od 5 lat ani grosza podwyżki, nawet tej zagwarantowanej ustawą i dalej mam zamrożone wynagrodzenie, po co to żyć, chyba nie ma sensu

    Odpowiedz
  • emigrant 72(2014-12-06 13:15) Zgłoś naruszenie 00

    400 euro brutto... hehe. A ceny usług i towarów europejskie...
    Czy ZPP podczas swoich badań wyciągnął jakieś wnioski co jest powodem tak niskiej wyceny polskiego pracownika? Ma mniejsze IQ? Ja gorsze predyspozycje fizyczne? A może proporcjonalnie do wynagrodzeń europejskich pracuje krócej???
    Siedźcie dalej cicho na dupach. Jesteście ekonomicznymi niewolnikami. Taki niewolnik jest tańszy od tradycyjnego gdyż jego właściciel nie ma obowiązku zapewnić mu dachu nad głową, wyżywienia i lekarstw. Musicie się o to martwić sami, z tych 404 euro.

    Odpowiedz
  • JAcóś(2014-12-06 12:01) Zgłoś naruszenie 00

    Niby jakie ceny żywności?

    Odpowiedz
  • maria noska(2014-12-06 10:52) Zgłoś naruszenie 00

    Dzien dobry!
    Przy takim tytule moze warto by umiescic zdanie "Polskie ceny np. zywnosci, mieszkan daleko odbiegaja od europejskich". Informacja bylaby pelniejsza wowczas.
    Pozdrawiam
    Maria

    Odpowiedz