5 sposobów, jak korzystnie zatrudnić pracownika w Polsce

autor: Agnieszka Brzostek21.11.2014, 09:24; Aktualizacja: 02.12.2014, 12:25
rekrutacja, praca, pracownik

Zwłaszcza w małych firmach ważne są elastyczne formy zatrudniania.źródło: ShutterStock

Koszty pracy w Polsce są bardzo wysokie, ale zatrudniając określone grupy osób pracodawca może skorzystać finansowo, zyskując zwolnienie od części składek do ZUS lub otrzymując pomoc od państwa.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • dawid(2017-05-02 15:28) Zgłoś naruszenie 01

    Ciekawą ofertę ma agencja pracy Worksol. Jestem po pierwszej rozmowie z nimi i najprawdopodobniej zdecyduję się na współpracę. Tę firmę to znajomy w ogóle nagrał, który pracowników z Ukrainy już od dawna zatrudnia. Koszty spadają niesamowicie, a w zamian ma ludzi z kompetencjami i chęcią do pracy.

    Odpowiedz
  • 1!(2014-11-26 18:47) Zgłoś naruszenie 23

    Jest jeden sensowny sposób na znalezienie pracownika: odsunąć od koryta PO-PSL, która przyzwoliła na okradanie pracownika w biały dzień. Tyle w temacie.

    Odpowiedz
  • As(2014-11-26 11:59) Zgłoś naruszenie 00

    Cóż za brak znajomości przepisów prawa, słowa: "Nie każdy bezrobotny może jednak liczyć na staż - kierowane są na niego osoby młode (do 25. roku życia lub do 27. roku życia, jeśli w ciągu ostatniego roku ukończyli szkołę wyższą), osoby, które ukończyły 50 lat, długotrwale bezrobotni, osoby bez doświadczenia zawodowego, niepełnosprawni, byli skazani oraz osoby samotnie wychowujące dziecko" są nieprawdziwe. Zmiana nastąpiła po wprowadzeniu ustawy o promocji... 27.05.2014r. Na jej podstawie na staż mogą iść wszystkie osoby bezrobotne znajdujące się w II profilu pomocy.

    Odpowiedz
  • k(2014-11-25 16:16) Zgłoś naruszenie 00

    Artykuł ma poziom bardzo kiepski...ogólnie GP jakoś spada po równi pochyłej...

    Odpowiedz
  • Anna(2014-11-25 12:19) Zgłoś naruszenie 00

    Informacje np. dot. stażu są już nieaktualne, zmiany weszły w życie w maju 2014r.
    A co do opłacania ubezpieczenia emerytalnego, rentowego i wypadkowego to oczywiście jest ono opłacane.

    Odpowiedz
  • mkmkkk(2014-11-21 20:44) Zgłoś naruszenie 00

    człowieku, stażysta tanią siłą roboczą? pół roku uczyłam, marnowałam czas, jak kasa się nie zgrywała nie było jak wyciągnąć konsekwencji, jeszcze mnie to uziemiło na cacy w firmie, bo trzeba był,o pilnować, po 6msc grania na komputerze musiałam jeszcze na 6msc zatrudnić. to jest biznes wg Ciebie?

    Odpowiedz
  • Pracodawca(2014-11-21 13:00) Zgłoś naruszenie 00

    Do pseudo ekonomów Balcerowicza i pseudo prawników Tuskoebusa.
    Proste pytanie: Skąd firmy mają mieć zlecenia i zamówienia , żeby mogły zatrudniać tak drogich pracowników na Zielonej Wyspie?

    Odpowiedz
  • MB(2014-11-21 10:09) Zgłoś naruszenie 11

    Ustawę o stażach należy szybko zmienić, natychmiast, ponieważ w większości pracodawcy traktują stażystów jako bezpłatna siła robocza. Nie musza płacić zus-u za stażystę i mają wydajność na stanowisku pracy w pełnym jego wymiarze, a stażyści nie zdają sobie sprawy, że nie mają ubezpieczenia wypadkowego, rentowego. W razie wypadku , pracodawcy będą się bronić i wypierać o nie zleceniu wykonywanej pracy w warunkach szkodliwych dla zdrowia,.takie traktowanie stażystów nie zgodne z godnością człowieka i haniebne. Z braku kontroli masowo stażyści są wykorzystywani, a gdzie są kontrole Inspekcji Pracy ? Pomijam przeszkolenia bhp, bo ich często celowo pomijają z oszczędności na etatach. najwyższy czas zmienić, albo zmieni to UE co?

    Odpowiedz