Będą nowe wykazy prac zabronionych kobietom

autor: Łukasz Guza11.08.2014, 08:12; Aktualizacja: 11.08.2014, 09:52
Komisja Europejska zarzuciła Polsce, że krajowe przepisy zabraniają wykonywania określonych prac wszystkim kobietom, a nie tylko tym w ciąży.

Komisja Europejska zarzuciła Polsce, że krajowe przepisy zabraniają wykonywania określonych prac wszystkim kobietom, a nie tylko tym w ciąży.źródło: ShutterStock

Ograniczenie wysiłku związanego z wykonywaniem obowiązków służbowych ma dotyczyć przede wszystkim pracownic w ciąży. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie już zakazane zatrudnianie kobiet w kopalniach. Tak wynika z rządowego projektu nowelizacji kodeksu pracy. Zmiany są konieczne ze względu na dostosowanie art. 176 k.p. do dyrektywy równościowej (Dz.U. UE L 204/23).

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • bogu(2014-08-11 09:56) Zgłoś naruszenie 00

  Jak w demokracji można kogoś dyskryminować ze względu na płeć i krępować prawa do pracy ?

  Odpowiedz
 • rewizor(2014-08-11 10:05) Zgłoś naruszenie 00

  nie będzie już zakazane zatrudnianie kobiet w kopalniach-no to p.Środa może być dumna pokazując te ograniczenia kobiet jako dyskryminację.Kobiety na przodek jako nowoczesny system równouprawnienia

  Odpowiedz
 • kropka(2014-08-11 17:00) Zgłoś naruszenie 00

  "Antydyskryminacyjne" ustawy działają przeciwko kobietom, które zawsze były u nas chronione przed wykonywaniem pewnych ciężkich prac, ze względu na ich budowę fizyczną i możliwość macierzyństwa!!

  Skoro kobietom nie będzie zabroniona praca w kopalni, to może się zdarzyć, że poszukującej pracę przez PUP kobiecie będzie oferowana TYLKO taka praca. A wtedy, zgodnie z przepisami:
  "W razie odmowy bez uzasadnionej przyczyny przyjęcia propozycji odpowiedniej pracy lub innej formy pomocy bezrobotny traci status bezrobotnego, co wiąże się z utratą prawa do zasiłku. Pozbawienie statusu bezrobotnego następuje od dnia odmowy na okres: 120 dni w przypadku pierwszej odmowy, 180 dni w przypadku drugiej odmowy oraz 270 dni w przypadku trzeciej i każdej kolejnej odmowy."

  Kobiecie, która nie będzie się czuć na siłach podjęcia pracy w kopalni, odbierze się zatem nawet mizerny zasiłek.

  Granda pod płaszczykiem "równouprawnienia"!
  Dawniej śmiano się z hasła "kobiety na traktory", chociaż nikt o zdrowych zmysłach, by kobiety jako kierowcy traktora by nie zatrudnił. Teraz to hasło nie jest już jedynie śmieszne, ale staje się przeraźliwą prawdą.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane