Doradca ministra obrony: Wojsko powinno otrzymać podwyżkę

autor: Artur Radwan05.08.2014, 07:40; Aktualizacja: 05.08.2014, 10:44
Prof. dr hab. gen. dyw. rez. Bogusław Pacek, doradca ministra obrony

Prof. dr hab. gen. dyw. rez. Bogusław Pacek, doradca ministra obronyźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Przy konflikcie zbrojnym na Ukrainie nikomu nie trzeba dziś tłumaczyć, że nasi żołnierze są najbardziej potrzebni w kraju. Nie zamierzamy jednak zupełnie się wyłączać z misji - tłumaczy w wywiadzie dla DGP prof. dr hab. gen. dyw. rez. Bogusław Pacek, doradca ministra obrony.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (19)

  • DD(2014-08-05 08:36) Zgłoś naruszenie 00

    TAK DORADZAĆ TO KAŻDY GŁUPI POTRAFI - i to jest doradca!!!

    Odpowiedz
  • User(2014-08-05 11:08) Zgłoś naruszenie 00

    Pewnie to mają być dla panów generałów podwyżki a tak w ogóle to ten pan lubi dobrze zjeść za nasze pieniądze podatników widać to po nim. Z chęcią bym pracował w wojsku ale niestety nie mam wuja generała i tu jest problem a pułkownik pełny to już za mało. A kto będzie nadstawiał głowę za nasz kochany kraj, rząd, parlamentarzystów jak się przeciętnemu polakowi zabiera wszystko co się da. To sami generałowie będą walczyli szeregowych już nie ma w wojsku. Nie ma tego nigdzie jak żołnierz idzie na emeryturę to akurat ogłasza się nabór na stanowisko cywila i akurat takim cudem trafia ten emeryt co dwa dni temu poszedł na emeryturkę i pobiera jednocześnie emeryturę oraz pensję pracując jako cywilny pracownik wojska takie cuda są. Powinno być tak albo pensja albo emeryturka a nie dwa w jednym pobierać z publicznej kasy. I taki biedny nasz kraj nie on jest bogaty artykuł ciekawy i rozbawił mnie do łez.

    Odpowiedz
  • rezerwa(2014-08-05 11:13) Zgłoś naruszenie 00

    Dzięki takim byłym mundurowym, którzy opanowali kolejne dobrze płatne etaciki i dorabiają do emeryturek są problemy z bezrobociem, a oni w czasie pokoju kwitną a na czas wojny maja papiery, że są niezdolni do żadnej służby. Mięso armatnie znajdzie się wśród cywilów.

    Odpowiedz
  • recista.(2014-08-05 12:30) Zgłoś naruszenie 00

    powini dostac podwyzke rencisci co maja renty glodowe konic kropka...

    Odpowiedz
  • yyy(2014-08-05 14:44) Zgłoś naruszenie 00

    Za złodziejską bandę nikt nie będzie nadstawiał karku.

    Odpowiedz
  • x(2014-08-06 08:31) Zgłoś naruszenie 00

    najpierw niech oddadzą f-szom zaległą kasę od 2009-2012 roku

    Odpowiedz
  • dd(2014-08-30 14:38) Zgłoś naruszenie 00

    zazdrosne śmierdziele na forum,nieroby weźcie sie do roboty

    Odpowiedz
  • oficer(2014-09-13 16:54) Zgłoś naruszenie 00

    A czy ma pan jakies rady Panie Generale? Nie widze zadnych rozwiazan problemow ktore maja zolnierze! Po pierwsze rozwijanie przywodztwa nie tylko wsrod dowodcow ale wszystkich zolnierzy, poprawienie jakosci ktorej wciaz brak tu i owdzie, dostosowanego do realiow systemu motywacyjnego a nie reakcji na nastroje w wojsku, no i WF. Zmienmy w koncu ocene 2,3,4,5 na skale punktowa i przestaniemy mowic o WF-ie. Od puntow bedzie zalezec droga kariery. Kazdy lider powinien najpierw potrafic zadbac o siebie a dopiero pozniej o innych a nie narzekac ze on jest zdolny tylko niesprawny.

    Odpowiedz
  • oficer(2014-09-13 16:54) Zgłoś naruszenie 00

    A czy ma pan jakies rady Panie Generale? Nie widze zadnych rozwiazan problemow ktore maja zolnierze! Po pierwsze rozwijanie przywodztwa nie tylko wsrod dowodcow ale wszystkich zolnierzy, poprawienie jakosci ktorej wciaz brak tu i owdzie, dostosowanego do realiow systemu motywacyjnego a nie reakcji na nastroje w wojsku, no i WF. Zmienmy w koncu ocene 2,3,4,5 na skale punktowa i przestaniemy mowic o WF-ie. Od puntow bedzie zalezec droga kariery. Kazdy lider powinien najpierw potrafic zadbac o siebie a dopiero pozniej o innych a nie narzekac ze on jest zdolny tylko niesprawny.

    Odpowiedz
  • Oficer(2014-09-14 16:58) Zgłoś naruszenie 00

    Młodszy oficer niech melisę wypije jak nerwy zawodzą. A generał dopóki jest przywódca i pierwszy jest do spelniania wymogów to każdy będzie szedł za nim a nie sie na niego denerwował. Taki niech służy do osiemdziesiatki!

    Odpowiedz
  • intryga(2014-09-16 11:32) Zgłoś naruszenie 00

    Chcieliscie uni to dajcie unijne zarobki a nie tylko unijne ceny w sklepach

    Odpowiedz
  • matti(2014-09-21 05:56) Zgłoś naruszenie 00

    Niech dalej nie dają podwyżek to niedługo sami generałowie zostaną
    Przypominam że tworzy się nowa BRygada pancerna... Aby zapewnić jej etaty woruje się inne jednoski tak to mamy tysiące chętnych .BUdowlaniec zarabia powyżej 4000 mc itd. wojskowi to specjaliści ze znajomością języków
    Wolą za granicæ poszukać roboty.

    Odpowiedz
  • MM(2014-09-30 20:56) Zgłoś naruszenie 00

    Gawno prawda z tymi wakatami. Vakatów ci dostatek a co gorsza nie wolno nikogo na te etaty stawiać... bo są dla NSR. A najlepsze było niedawno jak kazali zamienić 10% etatów z wojskowych na cywilne w każdej Jednostce... co mają powiedzieć żołnierzom że zwalniają bo taki głupi kaprys władzy. a zadań z roku na rok przybywa a uposażenie ani drgnie... Zapraszam do MONU tutaj jest super...

    Odpowiedz
  • Żołnierz zawodowy.(2014-10-17 17:31) Zgłoś naruszenie 00

    Pacek ty kretynie jeden z gwiazdkami i lampasami. Już dawno minąłeś się z tym co to jest wojsko. Wydaję się że również zdradziłeś mundur i młodszych służbą kolegów. Oby Cię komputer wywalił jak najszybciej i nie wracaj do resortu. Mam również nadzieje, że ktoś pójdzie po rozum do głowy i więcej nie będziesz doradzał

    Odpowiedz
  • slaw(2015-01-16 10:01) Zgłoś naruszenie 00

    Najbardziej rozbawił mnie tekst że etety są zapełniane na bierząco po odchodzących zołnierzach i nie idzie szpilki wcisnąć ... etaty są poblokowane żeby się dostać na wolny etat trzeba czekać nieraz nawet i rok czasu a w coniektórych pododziałach jest wolnych już po kilka etatów odchodzą doświadczeni a na ich miejsce nikt nowy nie przychodzi tak to wygląda na chwilę obecną :P pozdrawiam

    Odpowiedz
  • Lisek(2015-01-20 17:25) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego w armii jest żołnierz i żołnierz ? Po misjach i 10 latach służby jestem gorszy niz jakiś kapral ??
    Zrobiono nas w konia z nowelizacja ustawy z 2010 o słuzbie 12 letniej. Ja przyjołem się w 2006 ! Dlaczego prawo nagle działa wstecz ? Odchodze do Cywila i spadam z tego kraju. Nie zamierzam tu wracać.

    Odpowiedz
  • aha(2015-02-14 17:36) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Generał widzę, zna się na rzeczy tylko jakoś nic nie mówi jak pomóc pokrzywdzonym żołnierzom, którym zmiany w ustawie pragmatycznej w 2009-10r zamknęły możliwość służenia w wojsku do 60l. Przypominam, że nie objęto okresem przejściowym tych, którzy podpisywali kontrakt w latach 2004-5 czyli wtedy gdy powstał korpus szeregowych zawodowych i ustawa nie mówiła o ograniczeniach do 12 lat. To jest dla mnie niesprawiedliwe. Ale ja może się nie znam bo jestem cywilem a do tego kobietą. Ale Ustawy potrafię czytać i jakieś podstawy prawa znam.

    Odpowiedz
  • aha(2015-02-14 17:38) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Generał widzę, zna się na rzeczy tylko jakoś nic nie mówi jak pomóc pokrzywdzonym żołnierzom, którym zmiany w ustawie pragmatycznej w 2009-10r zamknęły możliwość służenia w wojsku do 60l. Przypominam, że nie objęto okresem przejściowym tych, którzy podpisywali kontrakt w latach 2004-5 czyli wtedy gdy powstał korpus szeregowych zawodowych i ustawa nie mówiła o ograniczeniach do 12 lat. To jest dla mnie niesprawiedliwe. Ale ja może się nie znam bo jestem cywilem a do tego kobietą. Ale Ustawy potrafię czytać i jakieś podstawy prawa znam.

    Odpowiedz
  • ms(2015-11-13 13:46) Zgłoś naruszenie 00

    Strasznie głupi ten doradca, myśli sobie, że jak wywalą doświadczonych żołnierzy po misjach, bo mija im 12 lat służby, to zasilą oni szeregi rezerwy, tak nie będzie bo każdy co odchodzi z wojska to wypina się na tych głupców, zabiera rodzinę i wyjeżdża z tego kraju, będą mieć rezerwę ludzi którzy są po pięćdziesiątce a młodszych na pewno nie, młodsi będą za granicą, skoro państwo się na nich wypięło. I jeszcze niech za nadstawianie karku za takich głupców płaci im się niewiele więcej niż najniższą krajową, a tzw. generał emerytura powyżej 10tys.

    Odpowiedz