Zawód: bezrobotny po pięćdziesiątce

autor: Janusz K. Kowalski10.07.2014, 07:15; Aktualizacja: 10.07.2014, 08:40
Bezrobocie wśród osób starszych

Bezrobocie wśród osób starszychźródło: DGP

W 2005 roku co szósta osoba niemająca pracy była seniorem. Obecnie już co czwarta. W pośredniakach zarejestrowanych jest aż pół miliona Polaków w wieku 50 lat i więcej

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • jbt(2014-11-12 12:24) Zgłoś naruszenie 00

    do poz -13- Ten jak to nazwałeś ;galimatias;, wybrali w wyborach obywatele.Ciekawe co powiesz po wyborach w roku 2015, jak np.ponownie wygra PO. Napisz czy zyjesz sam, czy ktos tobie pomaga w tym Twoim marnym zyciu, np.jest rodzina, sąsiedzi, dobrzy znajomi, Caritas, kościół pomoc społeczna. Nie umieraj jeszcze możesz troche pozyc w wolnej Polsce.

    Odpowiedz
  • ~dziękuję rządowi-czas na odpoczynek !!!!!!!(2014-08-29 08:37) Zgłoś naruszenie 00

    dłuższy galimatjas tego nierządu wprowadzi mnie z głodu do grobu.PRECZ!!! i to jak najszybciej

    Odpowiedz
  • elka(2014-07-12 19:21) Zgłoś naruszenie 01

    A może zamiast narzekać to bezrobotni powinni się zjednoczyć i pod sejmem naszym etatowym "politykom" przypomnieć się,pokrzyczeć,palić opony jak to robili np górnicy!,Hiszpańscy bezrobotni potrafili to zrobić to czemu Polacy są tak cierpliwi ?

    Odpowiedz
  • bolo(2014-07-11 07:00) Zgłoś naruszenie 00

    Jak jest tak duże ukryte bezrobocie jakie jest w RP spowodowane brakiem programu rozwoju gospodarczego kraju to czy masz lat 25 czy 50 jesteś w tym kraju zbędny i szukaj innego kraju przyjaznego normalnemu obywatelowi.

    Odpowiedz
  • Emigrant Zarobkowy(2014-07-10 22:49) Zgłoś naruszenie 00

    W imieniu rodziców, dziękuje ci Donald

    Odpowiedz
  • obserwatorka ,bezxrobotna po 50 tce(2014-07-10 20:08) Zgłoś naruszenie 10

    Panowie Politycy /stanowiący prawo i Wy Związkowcy uczestnicy debat .jest wyjście dla kraju cywilizowanej Europy: bezrobotni przebywają na zasiłku płatnym do czasu znalezienia pracy /zatrudnienia.W końcu jesteśmy obywatelami tego cywilizowanego Kraju i Europy i to rządzący powinni nam zapewnić warunki do pracy .Skoro tego nie potraficie musicie ponosić koszty socjalu dla bezrobotnych. Chyba że w tym cywilizowanym kraju obywatele muszą umierać z braku środków do życia ,z powodu bezrobocia ,kryzysu ,braku pracy.Natomiast oficjele /rządzący i związkowcy/ żyją jak pączki w maśle i mają w przysłowiowej ... głodujące rzesze bezrobotnych.Od waszych debat i pomysłów na Polskę robi się niedobrze.

    Odpowiedz
  • korina(2014-07-10 17:47) Zgłoś naruszenie 00

    Polityka rządu ma chyba na celu to, aby jak najmniej ludzi dożyło wieku emerytalnego i musiałoby im się wypłacić emerytury. Przecież to jest celowa robota. Młodzi nie maja pracy, a nas mają zamiar trzymać do us...j śmierci w pracy, a właściwie nie, bo ludzi po 50-tce się wyrzuca z pracy pod różnymi pretekstami. I tak. Do emerytury nie dożyjesz, do renty nie masz prawa, bo możesz pracować i kółeczko się zamyka. W mojej rodzinie 4 dziewczyny mają studia nauczycielskie, dwie wyjechały za granicę, trzecia pracuje w sklepach dorywczo, czwarta robi sobie kurs, ale gdzie pójdzie z tym papierkiem? Kobiety u mnie w pracy są zmęczone, a tu jest perspektywa. Bezczelnie głoszą, aby osoby starsze dbały o siebie, badały się, a po co? Jak coś wykryją, to za co człowiek będzie się leczył, za co kupi lekarstwa, za co kupi lepsze jedzenie? Przecież rząd POpaprańców szykuje nam nędzę. Sami żrą za nasze pieniądze, 1600 zł za posiłek, a żebym tyle miała kiedyś emerytury, to bym Bogu dziękowała. Złodzieje!!!

    Odpowiedz
  • korina(2014-07-10 17:45) Zgłoś naruszenie 00

    Złodzieje, tak nas załatwili. Młodzi nie mają pracy, starych się z pracy wyrzuca i z głowy.

    Odpowiedz
  • powolnymi kroczkami likwiduje się starych ludzi...(2014-07-10 11:33) Zgłoś naruszenie 00

    pracy,którzy niekiedy mają przepracowanych lat co dono wieku.Obraz niemieckiej wycieczki emerytów w Polsce zrobiłna mnie wrażenie--wyśmiewania polaków z ich działań na korzyść starych ludzi w kraju..

    Odpowiedz
  • kazik(2014-07-10 10:33) Zgłoś naruszenie 00

    SRUTUTUTU zawodowi matacze wiedzą jak naukowo wyjaśnić przydatność kaleki w sportach ekstremalnych .Dziś jedna maszyna wykonuje pracę kilkudziesięciu ludzi, ale potrzebny jest odpowiedni operator .Życie trochę nas przerosło i część populacji w starszym wieku nie wyrabia .Szczegulnie byli Stachanowcy są wyeksplatowani Obecny nasz nadzorca chce kasiory a tu nie ma z kogo wydusić

    Odpowiedz
  • Tadeusz(2014-07-10 10:31) Zgłoś naruszenie 10

    Panie ministrze Pracy Pana Projekty wydawania srodkow z FP potwierdzaja program niszczenia panstwa polskiego, przyklad :tzw.Pilotaz "Dla pracy" Czy realizacje ktos kontrolowal ze strony resortu ? Czy potrzeba ujawnic tasmy ? aby to ktos sprawdzil ? Pan sprawdzil to na wlasnej skorze na podkarpaciu - wybory PE.

    Odpowiedz
  • Vox61(2014-07-10 10:27) Zgłoś naruszenie 10

    Mam 61 lat od ponad 5 jestem bezrobotny i nie mam najmniejszego zamiaru pracować dla Polski, w której jestem traktowany jak śmieć i niewolnik. Domagam się wcześniejszej wypłaty MOJEJ emerytury ( ZUS wyliczył mi 3 900 zł ) po opłaceniu przez państwo ze środków przeznaczonych na walkę z bezrobociem moich składek niezbędnych do osiągnięcia wieku emerytalnego i uruchomienia wypłat. Nie korzystałem z 5 mld zł i innych środków unijnych dedykowanych długotrwale bezrobotnym bo żaden z szumnie zapowiadanych przez rząd programów - dzięki opieszałości urzędu pracy - mnie nie znalazł.

    Odpowiedz
  • Jerzy_B(2014-07-10 09:12) Zgłoś naruszenie 00

    System utrwalony przez postkomunowo-zdradzieckosolidarnosciowe rządy umożliwia rządzącym przyspawać się do stołków bez martwienia się o społeczeństwo a przecież od lat wiadomo, że będzie brak lekarzy, inżynierów itp., a społeczeństwo będzie się starzeć. Sobie zapewniają nieuzasadnione podwyżki a ludziom odbierają kasę (wydłużenie wieku emerytalnego lub praca za denne pieniądze). To chyba jest realizacja programu zniszczenia państwa.

    Odpowiedz
  • n(2014-07-10 09:09) Zgłoś naruszenie 00

    No i mamy czarną dziurę, żeby nie powiedzieć d..., w którą zapędził nas rząd Tuska, dobijając jeszcze wiekiem emerytalnym 67.

    Odpowiedz