Chory celnik straci 20 proc. poborów. Rząd walczy ze zwolnieniami lekarskimi

autor: Bożena Wiktorowska22.04.2014, 07:25; Aktualizacja: 22.04.2014, 10:27
kredyt gotówkowy-pieniądze-złoty

Jeśli ustawa wejdzie w życie, to celnicy będą traktowani tak samo jak wszyscy mundurowiźródło: ShutterStock

Rząd chce obniżyć o połowę liczbę zwolnień lekarskich wśród celników. Mają doprowadzić do tego rozwiązania zawarte w projekcie zmian ustawy o Służbie Celnej, ustawy o urzędach i izbach skarbowych oraz niektórych innych ustaw.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

  • Dertol(2014-04-22 15:54) Zgłoś naruszenie 00

    Dobrze, tylko pytanie dlaczego tak późno. Tyle lat ta chora sytuacja istniała i nikt nie działał.

    Odpowiedz
  • nnm(2014-04-22 19:47) Zgłoś naruszenie 00

    dopiero teraz??? cóż za niegospodarność...

    Odpowiedz
  • cel(2014-04-22 20:01) Zgłoś naruszenie 00

    jakie oszczędności, ta kwota ma pójść do funkcjonariuszy którzy pracowali za kolegę/koleżankę. Kolejna ściema!!!

    Odpowiedz
  • walery(2014-04-22 21:50) Zgłoś naruszenie 00

    Nareszcie.

    Odpowiedz
  • kolejna bzdura(2014-04-23 00:45) Zgłoś naruszenie 00

    niezly kit! celnicy traktowani tak jak inni mundurowi??? to dlaczego nie mają uprawnien emerytalnych jak inni mundurowi, tylko musza zaiwaniac do 67 roku zycia?

    Odpowiedz
  • mogi(2014-04-23 10:04) Zgłoś naruszenie 00

    A czy ktokolwiek zapytał dlaczego mają być traktowani jak inni "mundurowi" skoro nimi nie są i znajdują się w tym samym "worku emerytalnym" co wszyscy obywatele RP

    Odpowiedz
  • Bogdan(2014-04-23 10:11) Zgłoś naruszenie 00

    Najlepszym sposobem na obniżenie zwolnień lekarskich jest postawienie na profilaktykę w ochronie zdrowia i coś jeszcze - podniesienie uposażeń. Jak będzie funkcjonariusz czy żołnierz zarabiał godziwie, to godziwa będzie jego część potrącana z uposażenia w razie lipnej choroby a tego będzie mu szkoda. W taki sposób walczy się z patologią a nie tak jak to robią urzędnicy z instytucji centralnych. Już nie długo zagłosujemy tak, że Wy pójdziecie na L4.

    Odpowiedz
  • niechorujący celnik(2014-04-23 10:19) Zgłoś naruszenie 00

    formalnie celnicy nie są formacją mundurową - pomimo zapisu w ustawie - to tylko słowa - i żeby przeciętny "Kowalski" niezorientowany w sytuacji służby celnej mógł napisać - "dlaczego tak pózno...itp." Czy widzieliście mundurowych z prawdziwego zdarzenia (z uprawnieniami emerytalnymi jak u mundurowych) w strukturze ministerstwa finansów???

    Odpowiedz
  • celnik(2014-04-23 13:36) Zgłoś naruszenie 00

    A ja chcę emeryturę jak inni mundurowi.

    Odpowiedz
  • fred(2014-04-23 15:07) Zgłoś naruszenie 00

    Wlasnie, kto wie w społeczeństwie ze celinik to taka formacja mundurowa które mundurowa nie jest? Niby sluzba i mundurki a do 67 lat trzeba robic by mieć groszowe emeryturki? To tylko w POlandii możliwe by taki twor funkcjonowal, mimo wyrokow TK, iż ta formacja powinna mieć takie same przywileje a ich nie ma. Co rusz to rząd rowna do mundurowych ale to co zabiera. Proponuje wreszcie wszystkim innym mundurowym zabrać wszystko i dac to co ma sluzba celna- zobaczymy ile się ostanie mundurowych!!!

    Odpowiedz
  • fred(2014-04-23 15:10) Zgłoś naruszenie 00

    Poza tym, w innych sluzbach mundurowych maja 13-tke bez względu na iloisc dni spędzonych na zwolnieniu. A tu sluzba celna będzie "bita podwojnie" bo za 1 dzień chorobowego w miesiącu traci 1/12 z 13-tki. Teraz jeszcze 805 uposażenia. Komu tu się będzie chciało robic i narazac? Gdzie sa zwiazki zawodowe tej formacji? Wyglada ze podstawiają glowe pod topor i dziekuja za to ze ostry...

    Odpowiedz
  • podły(2014-04-24 22:14) Zgłoś naruszenie 00

    celnik jak kolejarz lub listonosz - więc tez 20 % obciąć

    Odpowiedz
  • urzędas(2014-04-25 20:32) Zgłoś naruszenie 00

    Za 67 lat do emerytury i tzw damski **** niech tuskomatoły tyrają

    Odpowiedz
  • rozbawiony(2014-04-25 20:34) Zgłoś naruszenie 00

    "Jeżeli w wyniku kontroli okaże się, że celnik wyzdrowiał wcześniej, niż to wynika z L4, to za ten okres straci prawo do chorobowego- to się tylko w platformianym półmózgu mogło wykluć

    Odpowiedz
  • były celnik(2014-04-29 22:43) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko głupi wie że stracą przez 30 dni , a jeżeli będą chorować więcej dni to Państwo i ZUS muszą zapłacić za każdy dzień chorobowego wliczając w to święta - pytanie jest proste kto na tym straci więcej- czy w rządzie siedzą fachowcy ,czy Jo..py z dyplomami za świ..e.Niech im dadzą wszystkie przywileje mundurowe jak w innych słuzbach(emerytury o które walczą od lat)

    Odpowiedz