Praca dla osób 50+ w Niemczech. Opłaca się wyjechać?

15.02.2014, 11:00
Emeryt

Najczęściej spotykaną formą zatrudniania opiekunek z Polski jest delegowanieźródło: ShutterStock

Osoby powyżej 50 roku życia mają często problem z odnalezieniem się na rynku pracy. Może warto wyjechać na przykład do Niemiec i opiekować się ludźmi starszymi?

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (19)

  • saba(2014-02-22 21:40) Zgłoś naruszenie 81

    Dodam jeszcze że polski emeryt jeżdzi niemieckim emerytom tyłki wycierać i znosić jego kaprysy/Mandela zmarł a nasz rząd zajął się produkcją niewolników/Polski emeryt otrzymuje taką emeryture,że nie stać ani na jedzenie ani na lekarstwa.Niemiecki emetyt wie że żyje a polski nie wie po co żyje.To jest gorsze niż eutanazja w zwolnionym tempie.Ponoć solidarność walczyła o godne życie!!!.Pusty portfel,długoterminowe kolejki do lekarzy i niewykupione recepty.O takie Polske my walczyli!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • basia1(2014-02-22 20:10) Zgłoś naruszenie 60

    Mam 59 lat całkowicie podzielam komentarz Saby pracowałam 30 lat fizycznie zwolniona z przyczyn zakładu obecnie wegetuję na świdczeniu przed. netto 803 zł w małym miasteczku już siedem lat bo niemcy przynajmniej zapewnili swoim emerytom godne życie a unas zdychaj z głodu albo jedż podcierać tyłki.A co do policjantów to idą na emerytury a potem pracują w ochronie i itp zabierając młodym miejsca pracy.

    Odpowiedz
  • bores(2014-02-22 21:23) Zgłoś naruszenie 31

    Mieszkam w Holandii.Moja mama jest pod opieką służby zdrowia tu w Holandii i myją ją,karmią i podcierają tyłek rodowici Holendrzy. I nie widzę aby im to przynosiło ujmę. Pracują i nie narzekają. A jak Polak Niemca obsłuży to żle się czuje. O co ty chodzi...

    Odpowiedz
  • eBela(2014-06-05 11:01) Zgłoś naruszenie 20

    Ależ my jesteśmy naiwni,przedłużenie wieku emerytalnego powstało dla tych rządowych stołków,pod płaszczykiem jakiejś tam wyższej ideologii. Mam koleżankę ,która pracuje u Niemca, to nie był jej wybór, miała alternatywę ulica,żebry i głód. Teraz jej podopieczny wciąż na nią pokrzykuje 'schnell, schnell , a jak jest grzeczna ..daje jej ze swojej ręki rozpuszczoną czekoladkę i patrzy ,czy ona wie ,co to jest za rarytas. Dziękuję Polsko!

    Odpowiedz
  • saba(2014-02-22 22:04) Zgłoś naruszenie 20

    Parę słów do poprzednika Bores.Zgadza się,to nie jest ujma.Jeżeli ktoś pracuje 8 godzin idzie do domu odpocznie,odstresuje się zarobi odpowiednie pieniądze za swoją wykonaną prace,to jest ok.Ale Polki pracują 24 godz.na dobe za te 800-1000 euro.Przy czym jest opiekunką,sprzątaczką,praczką,psychoterapeutą,ogrodniczką i Bóg wie czym jeszcze.Na dodatek musi znosić kaprysy i chimery niemców.A to już nie jest ok.Jeszcze jest taka różnica,że w szpitalu czy też domu starców pacjenci są wdzięczni że ktoś się nimi zajmuje.A prywatne domy to jest łaska że polakom dają prace.Płacą i żądają.A wogóle to jest wizerunek naszych rządzących.Jak pięknie rządzą naszym krajem.

    Odpowiedz
  • mm(2014-02-28 21:33) Zgłoś naruszenie 20

    bores, nic nie rozumiesz, nie miałeś w rodzinie tragedii wojennej, nie rozumiesz co to znaczy podcierać tyłki niemcom, to oni nam powinni podcierać za to co zrobili.

    Odpowiedz
  • ALA(2014-02-26 00:24) Zgłoś naruszenie 20

    do bores ,oto chodzi że często Polki są żle traktowane przez Niemki

    Odpowiedz
  • saba(2014-02-21 14:12) Zgłoś naruszenie 20

    Mam 58 lat,z tego 6 lat przepracowałam w Holandii w systemie dniówkowo akordowym gdzie pracowało się po 13 godzin.Niestety brakło mi zdrowia i sił.Od 4 lat pracuję jako opiekunka/niewolnica/ w niemczech,więc wiem co to znaczy.A może tak ci,co tak dobrze radzą i wspaniale rządzą naszym krajem z racji wieku 50+ zostawili by rządzenie młodym,a sami wzieli by się do roboty za granicą niemcom...myć,bo do niczego innego się nie nadają.Gdzie jest miejsce dla fachowców,młodych ambitnych ludzi,młodych małżeństw-poza granicami kraju.Wstyd i hańba.Zarobki Wschodnie,ceny Zachodnie.

    Odpowiedz
  • zwolniony(2014-05-20 21:10) Zgłoś naruszenie 20

    Mam 57 lat i 37 letni okres zatrudnienia,nigdy nie miałem żadnej nagany, żadnego upomnienia , nie chodziłem na zwolnienia lekarskie , moja praca była dla mnie wszystkim, obecnie pracodawca / młody- zatrudniony z układów/ zwolnił mnie karnie za wymyślone bzdety np: że jestem za stary, nie mam prawa jazdy przez co jestem nie mobilny. Obecnie toczy się proces w sadzie pracy o ponowne przywrócenie mnie do pracy. Proces trwa już ponad rok i nie wiem jeszcze ile potrwa, bo w naszych sądach sprawy celowo są przeciągane na zwłokę , byle do wyborów. Kosztuje mnie to wiele nerwów i zdrowia. Czy ja będę miał siłę i zdrowie dopracować te brakujące 10 lat? Czy w Niemczech takie ,,cuda" się dzieją?

    Odpowiedz
  • niewolnica410(2014-04-01 19:02) Zgłoś naruszenie 21

    do ,,bores,,
    mysle,ze nie wiesz w ogole o co chodzi ,rzecz nie w tym kto komu podciera , lecz w tym czy ktos ,,CHCE,, albo czy ktos ,, MUSI,, cytat ,, w Holandii i myją ją,karmią i podcierają tyłek rodowici Holendrzy.,,
    W HOLANDII - HOLENDRZY oni nie MUSZA 24 godziny ,,podcierac,, wyjezdzac zostawiac rodziny Polakom w Polsce podcierac ;robia to u siebie bo taki jest ivh wybor ale nie MUS
    pozdrawiam niewolnica

    Odpowiedz
  • Stanisław(2014-02-18 22:03) Zgłoś naruszenie 11

    Ja chyba żyję w matrixie tyfuska. Skąd takie pomysły dla 50 +

    Mam 63 lata i sam potrzebuję opieki do 67 lat ustawowy (wiek emerytalny) a mam wyjeżdżać do szwaba na opiekę bo Tusk nam jej nie daje.

    Wszak w Niemczech według CDU i SPD podniesiono płacę minimalną od 2015 r. do stawki 8,5 euro za godzinę (bez względu na branżę i land) oraz wprowadzono możliwości wcześniejszego przejścia na emeryturę w wieku 63, a nie 67 lat .

    Odpowiedz
  • bezpartyjny(2014-02-15 11:28) Zgłoś naruszenie 10

    Któż to daje takie dobre rady - brak podpisu.

    Komu do cholery zależało w tym kraju na usunięciu najpierw 2,5 mln młodych osób z życia społecznego Polski w ostatnich latach, a teraz kolejnych być może milionów osób po 50-tce, bo są akurat w tym kraju zbędne i zawadzają.
    Pokażcie tego kapo, który daje tak dobre rady.

    A nie łaska stworzyć politycznie i gospodarczo, takie warunki by dzieci rodziły się tu, a nie za granicami. a starym ludziom oddać zdefraudowane składki emerytalne , a nie jeszcze ich dołować i wysyłać na żebry i poniewierkę.
    Takiego "******** uwiesił bym u swojego pasa - tego co tak radzi.

    Żal , jak się czyta takie brednie w niby poważnej prasie.

    Odpowiedz
  • Niech jadą...(2014-02-16 09:44) Zgłoś naruszenie 10

    ..."styropiany i kamieniarze" a nie oczekują na renty specjalne. Przecież otake Polskie walczyli.

    Odpowiedz
  • tom(2014-02-16 21:12) Zgłoś naruszenie 11

    najlepiej niech wszyscy stąd wyjadą-zostanie tylko tfuvn,gazetac wybiórcza i POlsat...

    Odpowiedz
  • TERESA(2014-02-19 15:59) Zgłoś naruszenie 10

    ja mam 64 lata ,ale nie mogę słuchać i patrzeć jak w sejmie ,senacie, parlamencie siedzą osoby które mają uprawnienia emerytalne i nie odchodzą na wypracowaną emeryturę. Myślą że są niezastąpieni. Czy oni myślą że te luksusy to dostali dożywotnio. Jak są tak wszechwiedzący to na emeryturze w wolontariacie niech pomagają. W budżetówkach jest tak samo.1 milion młodych wykształconych miałoby pracę. Tylko jak tych starców wyrzucić???

    Odpowiedz
  • Lepsz propozycja(2014-02-15 12:03) Zgłoś naruszenie 11

    Ja mam lepszą propozycję.
    Niech ten radca z bożej łaski, zaproponuje starym Niemcom aby z nudów przyjechali opiekować się polskim schorowanymi, bezrobotnymi, starszymi ludźmi np. w ramach odszkodowania za straty wojenne 1939-1945, jakie wyrządzili naszemu krajowi.

    Odpowiedz
  • Edyta(2014-02-15 23:12) Zgłoś naruszenie 11

    Ja jestem osobą w wieku 30+ i jak dotąd w opiece w Niemczech byłam 3 miesiące - w wakacje 2013.
    Praca była na biało, polska firma mnie delegowała, niemiecka firma współpracująca załatwiała papierologię.
    Bycie niewolnicą starszej pani lub starszego pana jest
    bardzo złe dla zdrowia emocjonalnego Polek w każdym wieku. Mnie już nikt na to więcej NIE namówi, choćbym miała klepać biedę.
    A najbardziej mnie zabolało pytanie z pisemnej ankiety ułożonej przez niemiecką stronę, które brzmiało:
    "Czy jest Pani dumna z wykonywanej pracy?" (miałam do wyboru zgadza się, nie zgadza się albo nie wiem). Wybrałam nie zgadza się.

    Odpowiedz