statystyki

Osoby 50+ problemem starosty. Rząd umywa ręce

autor: Bożena Wiktorowska16.06.2014, 07:50; Aktualizacja: 16.06.2014, 09:22
Propozycje dla starszych pracowników

Propozycje dla starszych pracownikówźródło: DGP

Rząd umywa ręce od odpowiedzialności za sytuację osób w wieku 50+ na rynku pracy. Znajdowaniem zatrudnienia dla takich bezrobotnych mają się zajmować samorządy.

Jarosław Duda, wiceminister pracy i polityki społecznej, odpowiadając na interpelację poselską (nr 25598/14) w sprawie aktywizacji zawodowej osób 50+, przerzucił na samorządy odpowiedzialność za to, co się dzieje na rynku pracy.

Niepokój posła Łukasza Borowiaka (PO) wzbudził rządowy „Programu Solidarność pokoleń. Działania dla zwiększenia aktywności zawodowej osób w wieku 50+”. Rząd chwalił się, że dzięki niemu starsi pracownicy będą dłużej aktywni zawodowo. Okazuje się, że zdaniem resortu pracy inicjowanie i realizowanie przedsięwzięć mających rozwiązać problemy na rynku pracy należy do zadań samorządu terytorialnego i odbywa się na poziomie powiatu. Starosta zaś podejmuje decyzje odnośnie sposobu wydatkowania środków Funduszu Pracy m.in. poprzez wybór form aktywizacji zawodowej bezrobotnych i innych uprawnionych osób.

– Nie można całej odpowiedzialności związanej z tworzeniem miejsc pracy dla bezrobotnych przerzucić na samorządy – uważa Marek Tramś, prezes Związku Powiatów Polskich, starosta polkowicki.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • jura(2014-06-17 07:44) Zgłoś naruszenie 00

  pOseł nie wie że od 15 lat rynkiem pracy zajmuje się samorząd powiatowy niech odda diety i wraca do domu.

  Odpowiedz
 • zgroza(2014-06-16 12:56) Zgłoś naruszenie 00

  tak jest, ale rząd załatwił starych, najlepiej selekcja naturalna, umieranie z głodu, a po co było zabierać wcześniejszą emeryturę, owszem byłyby wypłaty ale młodzi na ich miejsce podjęliby pracę i z tego powodu byłyby pieniądze na wypłatę ich emerytur

  Odpowiedz
 • Iza(2014-06-20 13:17) Zgłoś naruszenie 00

  To jest masakra! Ludzi 50+ zatrudnia się na pół etatu na kilka miesięcy, gdzie do niczego się nie wlicza! Nie można nawet z tego dochodu uzyskać zasiłku! Gania się tych ludzi za około 500zł/ cóż mają na chleb/!
  I mówi się o aktywizacji zawodowej czy spadku bezrobocia? Jesteśmy biednymi pracującymi! Masakra!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane