statystyki

Osoby 50+ problemem starosty. Rząd umywa ręce

autor: Bożena Wiktorowska16.06.2014, 07:50; Aktualizacja: 16.06.2014, 09:22
Propozycje dla starszych pracowników

Propozycje dla starszych pracownikówźródło: DGP

Rząd umywa ręce od odpowiedzialności za sytuację osób w wieku 50+ na rynku pracy. Znajdowaniem zatrudnienia dla takich bezrobotnych mają się zajmować samorządy.

Jarosław Duda, wiceminister pracy i polityki społecznej, odpowiadając na interpelację poselską (nr 25598/14) w sprawie aktywizacji zawodowej osób 50+, przerzucił na samorządy odpowiedzialność za to, co się dzieje na rynku pracy.

Niepokój posła Łukasza Borowiaka (PO) wzbudził rządowy „Programu Solidarność pokoleń. Działania dla zwiększenia aktywności zawodowej osób w wieku 50+”. Rząd chwalił się, że dzięki niemu starsi pracownicy będą dłużej aktywni zawodowo. Okazuje się, że zdaniem resortu pracy inicjowanie i realizowanie przedsięwzięć mających rozwiązać problemy na rynku pracy należy do zadań samorządu terytorialnego i odbywa się na poziomie powiatu. Starosta zaś podejmuje decyzje odnośnie sposobu wydatkowania środków Funduszu Pracy m.in. poprzez wybór form aktywizacji zawodowej bezrobotnych i innych uprawnionych osób.

– Nie można całej odpowiedzialności związanej z tworzeniem miejsc pracy dla bezrobotnych przerzucić na samorządy – uważa Marek Tramś, prezes Związku Powiatów Polskich, starosta polkowicki.


Pozostało jeszcze 74% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • jura(2014-06-17 07:44) Zgłoś naruszenie 00

  pOseł nie wie że od 15 lat rynkiem pracy zajmuje się samorząd powiatowy niech odda diety i wraca do domu.

  Odpowiedz
 • zgroza(2014-06-16 12:56) Zgłoś naruszenie 00

  tak jest, ale rząd załatwił starych, najlepiej selekcja naturalna, umieranie z głodu, a po co było zabierać wcześniejszą emeryturę, owszem byłyby wypłaty ale młodzi na ich miejsce podjęliby pracę i z tego powodu byłyby pieniądze na wypłatę ich emerytur

  Odpowiedz
 • Iza(2014-06-20 13:17) Zgłoś naruszenie 00

  To jest masakra! Ludzi 50+ zatrudnia się na pół etatu na kilka miesięcy, gdzie do niczego się nie wlicza! Nie można nawet z tego dochodu uzyskać zasiłku! Gania się tych ludzi za około 500zł/ cóż mają na chleb/!
  I mówi się o aktywizacji zawodowej czy spadku bezrobocia? Jesteśmy biednymi pracującymi! Masakra!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane