Listy pracowników bronionych przez związki powinny być jawne

03.01.2013, 08:46; Aktualizacja: 03.01.2013, 11:07

Konieczne jest określenie zasad współpracy pomiędzy pracodawcą a związkowcami w zakresie obrony zatrudnionych. W przeciwnym razie nadal będą oni wykorzystywać niejasne prawo do unikania zwolnień.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Mietek(2013-01-07 07:00) Zgłoś naruszenie 00

    Moim zdaniem część pracodawców w Polsce uważa związki zawodowe za swoich wrogów nie potrafią z nimi współpracować. Uważają, że związkom zależy tylko na ziszczeniu ich zakładu poprzez ich zdaniem wygórowane żądania z tego też tytułu zastraszają pracowników należących do związku zmuszając ich do wypisywania się z tych struktur. Wiem to z własnego doświadczenia ponieważ jestem przewodniczącym Związku Międzyzakładowego miałem w jednym z zakładów objętych naszą działalnością 24 członków, a na dzień dzisiejszy w tym zakładzie mam 1 członka. Pracodawcy nie rozumieją,że związkom również zależy, aby zakłady dobrze prosperowały ale przy tym też muszą dbać o interes swoich członków i pracowników. Pracodawcy jak w wielu przypadkach ma to miejsce wykorzystują pracowników jak niewolników, a najlepiej było by dla nich,żeby nie było związków wówczas nie musieli by dawać pracownikom żadnych świadczeń. Jestem przeciwny udostępniania list imiennych pracowników, jak również uważam,że składanie co kwartał informacji o ilości członków jest zbędne ponieważ jest to również wykorzystywane przez nieuczciwych pracodawców do identyfikacji członków związków. Moim zdaniem pracodawcy za każdym razem kiedy chcą rozwiązać stosunek pracy lub zmienić warunki pracy i płacy powinni się zwracać do związków z zapytaniem.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane