statystyki

Zajęcia online będą dopuszczalne nawet, jeśli nie ma o tym mowy w programie studiów

autor: Paulina Szewioła22.09.2020, 08:29; Aktualizacja: 22.09.2020, 08:33
uniwersytet

Decyzja o prowadzeniu zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość powinna uwzględniać wymagania zawarte w tym akcie prawnym. Określa on m.in. liczbę punktów ECTS (tj. Europejskiego Systemu Transferu Punktów), jaką można uzyskać w trybie e-learningowymźródło: ShutterStock

W okresie stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii zajęcia na studiach mogą być prowadzone online niezależnie od tego, czy zostało to przewidziane w programie studiów. Tak wynika z projektu nowelizacji rozporządzenia w sprawie studiów przygotowanego przez resort nauki.

Decyzja o prowadzeniu zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość powinna uwzględniać wymagania zawarte w tym akcie prawnym. Określa on m.in. liczbę punktów ECTS (tj. Europejskiego Systemu Transferu Punktów), jaką można uzyskać w trybie e-learningowym. Zgodnie z obowiązującymi przepisami nie może być ona większa niż 50 proc. liczby tych punktów koniecznej do ukończenia studiów na danym poziomie.

Od 1 października 2020 r. limit ten ma wzrosnąć do 75 proc. Oznacza to możliwość realizowania większej liczby zajęć w trybie online. Problem w tym, że regulacje w zmienionym brzmieniu znajdą zastosowanie tylko do cykli kształcenia rozpoczynających się od roku akademickiego 2020/2021. Do pozostałych będą miały zastosowanie przepisy dotychczasowe.


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane