Ułatwienia dla kandydatów do wojska. Zmieni się katalog chorób i schorzeń wykluczających służbę

30.04.2020, 14:43; Aktualizacja: 30.04.2020, 14:50
Rozporządzenie MON dotyczy zarówno osób ubiegających się o służbę w wojskach operacyjnych, jak i w Wojskach Obrony Terytorialnej

Rozporządzenie MON dotyczy zarówno osób ubiegających się o służbę w wojskach operacyjnych, jak i w Wojskach Obrony Terytorialnejźródło: ShutterStock

Wprowadzamy kolejne ułatwienia dla kandydatów do wojska - oświadczył w czwartek minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Zaktualizowany zostanie katalog chorób i schorzeń, które dotychczas dyskwalifikowały kandydatów do służby - podkreślił.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • REZWRWISTA 1974 r(2020-05-01 08:33) Zgłoś naruszenie 187

    to nie wojsko tylko mieso armatnie a w ksiazeczce wpiszcie ze w razie dzialan wojennych niech nie wygladaja przez okno i wielki minister tez powinien to zapamietac

    Odpowiedz
  • Sierż.rez (2020-05-01 18:56) Zgłoś naruszenie 109

    Czyli do tej pory w WOT byli niepełnosprawni a teraz będą typowi inwalidzi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jerry(2020-05-02 07:52) Zgłoś naruszenie 88

    Krótko mówiąc Błaszczak zwiększa liczebność pis- iowej bojówki!

    Odpowiedz
  • Łukasz(2020-05-20 15:16) Zgłoś naruszenie 30

    Czy ktoś może podać podstawę prawną tego artykułu?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • niepracujacy (2020-05-02 15:09) Zgłoś naruszenie 10

    Super To może i ja znajdę zajęcie z rozrusznikiem serca :-)

    Odpowiedz
  • Magdalena(2020-06-12 21:01) Zgłoś naruszenie 10

    Moja córka właśnie dziś dostała kategorię D ze ezhlrfu na niedoczynność tarczycy. Wiec ułatwienia o których jest mowa obowiązują czy nie ?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Magdalena(2020-07-14 15:15) Zgłoś naruszenie 00

    Według informacji które uzyskałam z MON ustawa ma być opublikowana 17 lipca. Czekamy.

    Odpowiedz