Podwyżki w służbach mundurowych. Rząd we wtorek zajmie się projektem

02.03.2020, 19:01; Aktualizacja: 02.03.2020, 19:19
Rząd na wtorkowym posiedzeniu ma omówić projekty czterech rozporządzeń w sprawach wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy czterech służb

Rząd na wtorkowym posiedzeniu ma omówić projekty czterech rozporządzeń w sprawach wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy czterech służbźródło: ShutterStock

Rząd zajmie się we wtorek projektami rozporządzeń umożliwiających podwyżkę dla funkcjonariuszy policji, straży pożarnej, straży granicznej i SOP w przeciętnej wysokości 500 zł miesięcznie. Zmiana stanowi realizację porozumienia ze związkami zawodowymi z listopada 2018 r.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (60)

  • Qwerty(2020-03-05 14:31) Zgłoś naruszenie 00

    Każdy mądry mówi po co tam pracujesz odejdź przecież i tak nic nie robicie chciałbym aby tak na jeden weekend zabrakło policji i każdy taki mądry co mówi że nic się nie robi itp zobaczył by czy naprawdę nic się nie robi. Pozdrawiam wszystkich ekspertów .

    Odpowiedz
  • Kaziu(2020-03-04 17:20) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież sami poszliscie do policji,duże pieniądze i mało lat pracy.A budowlańcy pracują po 50 lat

    Odpowiedz
  • zuza(2020-03-03 23:17) Zgłoś naruszenie 00

    A co z pracownikami cywilnymi w Służbie Więziennej!!!! Nadal mamy uzupełniać wynagrodzenie do najniższej krajowej, obudźcie się!!!!

    Odpowiedz
  • UkaszX(2020-03-03 21:29) Zgłoś naruszenie 00

    Nie 500 tylko cos ze 350 netto. W teorii podnieśli od 1 stycznia, realnie nikt nie wie czy tak czy nie i ile. Nie płacą ekwiwalentu za niewykorzystany urlop. Płatne nadgodciny to fikcja. Zaczęli wyliczać papier do drukarek

    Odpowiedz
  • Robson(2020-03-03 19:58) Zgłoś naruszenie 31

    Zobaczycie te podwyzszki tak jak zobaczyło je wojsko, i o ile dobrze pamiętam to właśnie ten brukowiec jakim jest gp rozpisywała się na ten temat. Panowie i Pani mundurowi uważajcie na to co czytacie w tym brukowcu,!!!!

    Odpowiedz
  • Jannn (2020-03-03 18:05) Zgłoś naruszenie 01

    No to może będą płacić składki ZUS na swoje emerytury.

    Odpowiedz
  • emeryt(2020-03-03 17:59) Zgłoś naruszenie 54

    Czy ktoś wie kiedy Rząd odda długi Policjantom za niewykorzystany urlop?

    Odpowiedz
  • Nie ma co zazdroscic(2020-03-03 17:23) Zgłoś naruszenie 11

    500zl daja a ceny wzrosly dwa razy. Choc olej tanszy jak powiedzial Adrian ;-)

    Odpowiedz
  • Darek(2020-03-03 15:57) Zgłoś naruszenie 817

    Służby dostają cały czas a nauczyciele?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Prawdziwy obywatel Polski(2020-03-03 14:29) Zgłoś naruszenie 92

    Byłem w wojsku. Opowiadałem kolegom o Katyniu. Dowódca zagroził mi że są sianie wrogiej kłamliwej propagandy da mi 14 dni aresztu i pierwszy będzie strzelał do wrogów władzy ludowej. Teraz ma wysoką emeryturę a ja muszę z mojej marnej pensji mu płacić emeryturę. Pytam dlaczego. Gdzie sprawiedliwość. Powinien być za to karany a nie faworyzowany. Mało że bandyta to jeszcze teraz rząd nasz mu tak dużo płaci. Ludzie otwórzcie oczy.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Fiat3 (2020-03-03 13:43) Zgłoś naruszenie 426

    A wojsko w czarnej d.... Miały być podwyżki i co? Wielkie nic. Nie ma i nie wiadomo czy wogóle będą. MSWiA dostanie bo mogą strajkować a wojsko niestety rządnej formy protestu nie ma. I dlatego nas mają gdzieś.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ewelina(2020-03-03 13:19) Zgłoś naruszenie 318

    Tak jest tam dobrze ze odeszłam 3 lata przed nabyciem emerytury. Odzyskałam zdrowie, czas dla rodziny i do tego więcej zarabiam. Kolegom życzę wytrwałości. Ja. Ie dałam rady(10 lat w dochodzeniach o 10 za długo)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Trochę już widziałem(2020-03-03 12:26) Zgłoś naruszenie 218

    No to przyjdźcie zapraszamy, pierwszy miesiac i pytanie co ja tu robie? Skoro jest tak świetnie to czemu odchodzą doświadczeni ludzie 2-3-4 lata przed nabyciem emerytury po 15 latach? Myśleliście kiedyś o tym? Każdy policjant wychodzi na sluzbe i nie wie czy wróci za 2500 -3000 na rękę. Wdzięczność żadna, tak jak i szacunek, bat ogromny, a wynagrodzenie za te pracę żadne!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • PP(2020-03-03 12:13) Zgłoś naruszenie 25

    Proszę autora tego artykułu o podanie informacji jak znaleźć projekt rozporządzenia, którym dzisiaj zajmuje się rząd. Przeszukałam wszystko co możliwe... niestety bez efektów.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dzielnicowy(2020-03-03 11:30) Zgłoś naruszenie 414

    Każdy znany mi policjant mówi, że gdyby mógł cofnąć czas nigdy nie przyjął by się do tego syfu! Nigdy! A własnym dzieciom wybijają tą super pracę z głowy. Tak jest tu dobrze.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Badzmy powazni(2020-03-03 11:07) Zgłoś naruszenie 1817

    Zawsze ten sam ARGUMENT ZAPRASZAMY DO PRACY ( SIELANKA WPROST) NA BIAŁORUSI WYSTARCZY 20 LAT W RESORCIE - NATOMIAST W ZACHODNIEJ EUROPIE AUSTRIA WIEK 65 POZOSTAŁE OD 55 MINIMUM , CZYŻBY MIESZKALI TAM SAMI PRAWORZADNI OBYWATALE ( JAZDA NA PATROLE TYLKO PODZIWIANIE WIDOKÓW) - OPRÓCZ STAŻU PRACY LICZY SIĘ WIEK PRZEJŚCIA NA EMERYTURĘ

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • G(2020-03-03 10:03) Zgłoś naruszenie 265

    Cholera, dzisiaj rząd na się zająć podwyżkami? A ja myślałem że w lutym już miały być na kontach... I tak okrojone nie 500 brutto..

    Odpowiedz
  • N/N(2020-03-03 08:47) Zgłoś naruszenie 788

    Policja to nie sielanka. Tu się prezentów nie rozdaje. To jest syf, rynsztok, margines, ludzkie tragedie, praca w nocy, w święta itp., rodzina musi to znosić. A do tego presja na statystyki. Po prostu super. Zatem zapraszamy!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • As(2020-03-03 08:02) Zgłoś naruszenie 957

    Czas najwyższy za kasę konkretną pracować. Zapraszamy w szeregi Policji. Nawet nie zauważysz kiedy dzieci urosły. To co zobaczysz nie istnieje w filmie, a jest w realu. Częsty kontakt z obcymi osobami z chorobami, pod wpływem alkoholu i innych środków, ludźmi nadużywającymi alkohol, narkotyki i inne środki. Niejednokrotnie zabójcami, kątami własnych żon i dzieci oraz wszelkich innych patologii. To nie jest tylko praca, a wręcz poświęcenie własnego życia, najlepszych młodych lat. Owszem są inne zawody, ciężka praca. Jednak nie trzeba oglądać trupów, dramatów rodzin i innych wydarzeń tragicznych. Każdy może spróbować. Gwarantuję że połowa chętnych po krótkim okresie rezygnuje lub też widać, że się nie nadaje. Policjanci prewencji typowo ulica i Kryminalni pracują w ciągłym stresie presją wyniku i pełno zagrożeń. Polecam twardzielom bez wyobraźni spróbować tego chleba

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz