statystyki

Będą podwyżki w Narodowym Centrum Nauki

autor: Paulina Szewioła10.12.2019, 20:00
Możliwość podwyższenia wynagrodzenia zasadniczego wypłacanego kadrze średniego i wyższego szczebla Narodowego Centrum Nauki (NCN) przewiduje projekt rozporządzenia, który trafił właśnie do konsultacji.

Możliwość podwyższenia wynagrodzenia zasadniczego wypłacanego kadrze średniego i wyższego szczebla Narodowego Centrum Nauki (NCN) przewiduje projekt rozporządzenia, który trafił właśnie do konsultacji.źródło: ShutterStock

Możliwość podwyższenia wynagrodzenia zasadniczego wypłacanego kadrze średniego i wyższego szczebla Narodowego Centrum Nauki (NCN) przewiduje projekt rozporządzenia, który trafił właśnie do konsultacji.

Zwiększa on dolny i górny pułap miesięcznych stawek wynagrodzenia zasadniczego koordynatorom dyscyplin, kierownikom komórek organizacyjnych, radcom prawnym, koordynatorom zespołów i projektów, głównym specjalistom i starszym informatykom pracującym w NCN (agencji wykonawczej powołanej m.in. do finansowania projektów badawczych i nadzoru nad realizacją badań naukowych).

Stawki te nie były zmieniane od 2010 r. W tym czasie zmieniła się znacząco sytuacja na krajowym rynku pracy. Wzrosło także średnie wynagrodzenie w skali kraju. Ustalone prawie 10 lat temu pensje nie przystają więc do realiów rynkowych, co utrudnia prowadzenie racjonalnej polityki kadrowej i płacowej w Narodowym Centrum Nauki, stwarzając problemy w pozyskiwaniu chętnych do pracy na wielu stanowiskach. Część z nich wymaga bowiem bardzo wysokich kompetencji, takich jak stopień naukowy doktora (w przypadku koordynatorów dyscyplin) czy uprawnienia radcy prawnego.


Pozostało jeszcze 69% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane