(R)ewolucja w prawie pracy: Jakie zmiany planuje PiS w nowej kadencji

autor: Łukasz Guza15.10.2019, 08:18; Aktualizacja: 15.10.2019, 08:19
Program PiS nie zwiastuje zasadniczych zmian w kwestiach zatrudnienia. Ale z zapowiedzi polityków wynika już, że możliwe jest nawet opracowanie nowego kodeksu pracy.

Program PiS nie zwiastuje zasadniczych zmian w kwestiach zatrudnienia. Ale z zapowiedzi polityków wynika już, że możliwe jest nawet opracowanie nowego kodeksu pracy.źródło: ShutterStock

Program PiS nie zwiastuje zasadniczych zmian w kwestiach zatrudnienia. Ale z zapowiedzi polityków wynika już, że możliwe jest nawet opracowanie nowego kodeksu pracy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • praktyk(2019-10-24 15:37) Zgłoś naruszenie 10

  No tak był już projekt nowego kodeksu pracy, który był szczytem profesorskiego absurdu. Kodeks była tak źle napisany, że na szczęście zablokowały go związki zawodowe. Bez tego mielibyśmy więcej niż poważny problem. Żeby prawo działało, warunkiem jest, aby prawa nie tworzyli profesorowie. Nie na darmo Bismarck powiedział Acht und achtzig Professoren und Vaterland, du bist verloren. Teoretycy kompletnie oderwani od praktyki. Gdyby tego gniota wprowadzono, chaos jaki by powstał, byłby ciężki do opisania.

  Odpowiedz
 • Neo(2019-10-18 12:59) Zgłoś naruszenie 21

  Chodzi o to, że kobiety pracują mniej a chcą zarabiać więcej. Po za tym są zbyt uprzywilejowane. Przykładowo bhp i normy dźwigania. Natomiast w sporcie osiągają wyniki tylko o 10% gorsze. Wobec tego zacznijmy od podniesienia norm dźwigania. Następna sprawa to działy kadr (personalne) tam same kobiety a więc preferują wykonywać prace lekkie, nietrudne i przyjemne. Za taką pracę nie można dobrze płacić.

  Odpowiedz
 • korbowy(2019-10-15 11:05) Zgłoś naruszenie 11

  Kiedy osiągniemy standardy europejskie i mężczyźni w Polsce będą zarabiać o 10-20% więcej od kobiet? Wszystkie postępowe demokracje zachodu tak mają ... nawet socjalna skandynawia ... To dlaczego my nie dążymy do tego "standardu"? Świadomy jestem że mała różnica w zarobkach wynika w Polsce z tego że obie płcie (i 61 pozostałych genderów) zarabiają równie nikczemnie. Tak, że kobietom już nie można obniżyć zarobków.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane